Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco wspiera biznes w inteligentnym wykorzystaniu chmury

Cloud ComputingCisco ogłosiło nowe sposoby wspierania klientów w przyspieszaniu transformacji cyfrowej, w czasie, gdy coraz więcej zasobów firm trafia do chmury. Rozwiązanie Cisco UCS X-Series, oferujące moc obliczeniową dopasowaną do potrzeb działania w modelu chmury hybrydowej, oparte na Cisco Intersight i gotowe na nadchodzącą dekadę przełomowych zmian technologicznych. Ponadto podczas wirtualnego wydarzenia „Future Cloud”, firma zaprezentowała innowacje, które rewolucjonizują operacje w chmurze hybrydowej.

Coraz bardziej podłączony i jednocześnie rozproszony świat opiera się na rozwiązaniach chmurowych bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Zespoły IT stoją przed wyzwaniami związanymi z zapewnieniem użytkownikom optymalnej jakości usług cyfrowych - gdziekolwiek i kiedykolwiek potrzebują do nich dostępu. Skłania to firmy do przechodzenia na wykorzystujący chmurę model operacyjny, którego zaletami są szybkość działania, możliwość wglądu i kontrola. Zapewnia sprawniejszą alokację aplikacji, użytkowników i personelu technicznego.

Chmura pozwala klientom osiągnąć lepsze wyniki

W ciągu ostatnich sześciu lat Cisco zainwestowało miliardy dolarów, aby chmura zagościła w każdym aspekcie jej działalności. Firma skupia się na wspieraniu klientów w tworzeniu wszechstronnych strategii chmurowych w pięciu kluczowych obszarach: ciągłości działania (Continuity), wglądu (Insights), bezpieczeństwa (Security), łączności (Connectivity) i operacjach (Operations).

"Obecnie kluczem do osiągnięcia sukcesu w cyfrowym świecie jest zapewnienie prostej, intuicyjnej obsługi. Skupiamy się na wspieraniu naszych klientów, aby mogli bezpiecznie i szybko dostarczać nowe rodzaje aplikacji, zapewniając automatyzację, obserwowalność i wgląd w środowisku chmury hybrydowej" - powiedział Todd Nightingale, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Enterprise Networking and Cloud.

Ogłoszone przez Cisco innowacje w chmurze hybrydowej obejmują:
 
● Operacje w chmurze hybrydowej:
- Nowa linia Cisco UCS X-Series: Unified Computing System (UCS) jest używany w centrach danych przez ponad 50 tys. klientów na całym świecie. System UCS X-Series jest w pełni zintegrowany z Cisco Intersight. To pierwszy tego rodzaju system zaprojektowany z myślą o operacjach hybrydowych wewnątrz chmury i pomiędzy chmurami. Łączy w sobie to, co najlepsze w serwerach kasetowych i stelażowych oraz wykorzystuje rewolucyjną technologię UCS X-Fabric. Powstał z myślą o elastyczności alokacji obciążenia pracą i jest gotowy na kolejną dekadę innowacji w procesorach, akceleratorach i połączeniach obliczeniowych.
- Intersight Cloud Orchestrator: to wymagająca niewielkiej ilości programowania i łatwa w użyciu platforma automatyzacyjna, która upraszcza złożone przepływy pracy, dzięki czemu pracownicy IT mogą łatwo organizować infrastrukturę i obciążenia, a także przyspieszyć udostępnianie usług.
- Intersight Workload Engine: potężna platforma zaprojektowana z myślą o nowoczesnych zadaniach przypisanych do chmury. Intersight Workload Engine to system operacyjny Cisco dla Hyperflex, w którym zastosowano platformę open-source Kubernetes i maszynę wirtualną opartą na jądrze Kernel (KVM), stosującą wirtualizację kontenerową. Jego elementem jest możliwość spójnego zarządzania w modelu SaaS.
- Cisco Service Mesh Manager: nowe rozszerzenie usługi Intersight Kubernetes Service, zapewniające pogłębioną obserwowalność i uproszczone zarządzanie dzięki bezpieczeństwu opartemu na zasadach i intuicyjnej wizualizacji topologii usług w klastrach K8, zarówno lokalnie, jak i w chmurze.
- Cisco Cloud ACI: dostępne w AWS, Azure, a teraz także w Google Cloud. Ogólna dostępność jest zaplanowana na jesień 2021 roku. Wspólna polityka i model operacyjny Cloud ACI znacznie ogranicza koszt i stopień skomplikowania zarządzania wdrożeniami hybrydowymi i wielochmurowymi.
- Więcej informacji na temat kolejnych nowych produktów zapewniających funkcjonalność w chmurze hybrydowej można znaleźć tutaj.

● Obserwowalność i wgląd:
- Integracja internetowej i chmurowej technologii analitycznej ThousandEyes z Cisco Catalyst 8000 Edge Series dla przełączników SD-WAN i Cisco Nexus 9000 dla centrów danych. Zapewnia klientom cenne informacje na temat stanu sieci i wydajności aplikacji, a także umożliwia monitorowanie aktywności w całej lokalizacji, w oddziałach, centrach danych i we wszystkich punktach sieci WAN pomiędzy użytkownikiem a aplikacjami.
- Nexus Dashboard Orchestrator to pojedynczy panel do konfigurowania współdzielonych zasad i do zarządzania nimi w wielu wewnętrznych lokalizacjach ACI, regionach AWS i Microsoft Azure, a od tej jesieni także w Google Cloud,
- Intersight Cloud Orchestrator: to wymagająca niewielkiej ilości programowania i łatwa w użyciu platforma, która umożliwia tworzenie i automatyzację złożonych przepływów pracy, dzięki czemu pracownicy IT mogą łatwo organizować infrastrukturę i obciążenia, a także przyspieszyć udostępnianie usług.

Usługi Customer Experience (CX) dla chmury:
- CX Business Critical Services for Cloud - usługi doradcze oraz wiedza specjalistyczna w zakresie projektowania, wdrażania, zabezpieczania i optymalizacji projektów transformacji cyfrowych.
- Usługi CX Intersight Workload Optimizer - optymalizacja wykorzystania zasobów przez aplikacje chmurowe.
- Zaawansowane usługi CX dla ThousandEyes i SD-WAN - najwyższej jakości obsługa aplikacji w rozwiązaniach opartych na chmurze, ograniczająca złożoność i przyspieszająca transformację dzięki specjalistycznemu projektowi i integracji.
- Dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania Quick start - usługi w zakresie kompleksowej automatyzacji i wdrożenia technologii infrastruktury jako kodu (IaC).

Źródło: Cisco