Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Veeam Cloud Data Management Report
Veeam Cloud Data Management Report

Jak wynika z raportu "Veeam Cloud Data Management Report", dotyczącego zarządzania danymi w chmurze, 73 proc. firm nie zaspokaja potrzeb użytkowników w zakresie nieprzerwanego dostępu do aplikacji i danych. Wiele przedsiębiorstw chce zacząć korzystać z narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, aby lepiej spełnia...

Czytaj więcej...

Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna
Jak kraje UE korzystają z chmury? - Polska nadal sceptyczna

Europejskie firmy chętnie wybierają rozwiązania chmurowe do swoich systemów IT. Przodują w tym Włosi i Brytyjczycy. Z drugiej strony polscy przedsiębiorcy nadal deklarują brak zaufania do tego typu rozwiązań, choć cloud computing może przynieść im znaczące korzyści zarówno w obszarze bezpieczeństwa, jak i...

Czytaj więcej...

[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom
[Raport VMware] Tylko 10% firm w Polsce ufa pracownikom i cyberzabezpieczeniom

Z raportu przeprowadzonego przez Forbes Insights na zlecenie VMware wynika, że europejski biznes musi jeszcze wiele zrobić, by sprawnie walczyć z zagrożeniami w cyfrowych czasach. Aż 75 proc. organizacji  nie wierzy w skuteczność swoich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT, a tylko niecałe 18 proc. przedsiębiorc...

Czytaj więcej...

Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza
Dzięki AI sieć staje się mądrzejsza, prostsza oraz bezpieczniejsza

Cisco ogłosiło innowacje w oprogramowaniu, zaprojektowane w celu ułatwienia zarządzania i zabezpieczania sieci. Ponieważ obecnie firmy w coraz większym stopniu inwestują w technologie cyfrowe, zespoły IT muszą podołać rosnącej liczbie zadań. Aby odciążyć specjalistów IT i umożliwić im skupienie się na wdrażaniu ...

Czytaj więcej...

Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych
Maksymalizacja dostępności danych za pomocą środowisk wielochmurowych

Sposoby wykorzystywania chmury do zarządzania danymi i maksymalizacji ich wartości w firmach nieustannie się rozwijają. Zapewne minęły już lata, gdy wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze wydawało się być pierwszym krokiem w nowy wspaniały świat. Jednak wraz z każdym nowym modelem używania chmury pojawiają się nowe za...

Czytaj więcej...

Azure IaaS - przewodnik administratora
Azure IaaS - przewodnik administratora

Wielu administratorów systemu przez całą swoją karierę pracowało z infrastrukturą lokalną, więc przejście do środowiska cloud może przysporzyć im wielu problemów. Jednak przejście na platformę Azure wcale nie musi być trudne. Altaro udostępnia bezpłatny eBook, autorstwa Paula Schnakenberga, doświadczonego...

Czytaj więcej...

Aktualności

Inteligentny chatbot pomaga ofiarom kradzieży tożsamości

ai chatbotW obliczu zwiększonego popytu i rosnących wymagań użytkowników w zakresie personalizacji komunikacji w kanałach online i możliwości kontaktu w czasie rzeczywistym, firmy i instytucje sięgają po wirtualnych asystentów i chatboty, aby uatrakcyjnić i usprawnić procesy komunikacji z klientami.

SAS, globalny lider branży analitycznej, we współpracy z organizacją Identity Theft Resource Center (ITRC) opracował wirtualnego asystenta, który zapewni ofiarom kradzieży tożsamości natychmiastowy dostęp do wsparcia i informacji. Technologia ta rozwijana jest w oparciu o platformę SAS Viya.

"Postępy w pracach nad konwersacyjną sztuczną inteligencją przyczyniły się do rozwoju chatbotów i asystentów głosowych. Wdrożenia tych narzędzi znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak usługi finansowe, handel detaliczny i opieka zdrowotna. Chatboty zintegrowane z platformą analityczną SAS Viya, zapewniają możliwość korzystania z zawansowanych narzędzi w zakresie raportowania, wizualizacji, analityki i sztucznej inteligencji za pośrednictwem interfejsu sterowanego głosem"  - mówi Saurabh Gupta, Senior Director Data and Analytics w SAS.

Pandemia napędza kradzieże tożsamości
Od czasu gdy ITRC zainicjowało usługę wsparcia w 2014 roku, zapotrzebowanie na kontakt w czasie rzeczywistym z ofiarami oszustw stale rośnie, a rok 2020 znacznie przyczynił się do zwiększenia aktywności złodziei tożsamości i skali przestępstw w sieci.

"Odnotowaliśmy rekordowy poziom oszustw i kradzieży tożsamości w okresie pandemii, która tak niespodziewanie zmieniła nasze życie. W zeszłym roku, za pośrednictwem naszego centrum wsparcia, pomogliśmy ponad 11 tysiącom osób, a na naszej stronie internetowej pojawiło się 1,1 miliona unikalnych użytkowników. Liczba ludzi, którzy zetknęli się z nadużyciami i przestępstwami w sieci jest ogromna. W nowym rozwiązaniu nie chodzi o to, aby zastąpić człowieka, ale wspierać go w niesieniu pomocy ofiarom oszustw. Inteligentny chatbot to odpowiedź na pytanie - jak komunikować się z większą liczbą osób w czasie rzeczywistym? Jak możemy szybciej dostarczać potrzebne im informacje i zaoferować wsparcie?" - podkreśla Eva Velasquez, CEO ITRC.

Dlatego powstał ViViAN (skrót od Virtual Victim Assistance Network). Nowy chatbot ITRC - a właściwie wirtualny asystent w sprawach dotyczących kradzieży tożsamości.

Konwersacyjna sztuczna inteligencja może wchodzić w interakcje na wzór człowieka

Chatboty umożliwiają ludziom interakcję z maszynami dzięki technologii przetwarzania języka naturalnego (NLP). Korzystając z reguł językowych, uczenia maszynowego i deep learning, możliwe jest interpretowanie zawiłości językowych i „urealnienie” rozmowy między człowiekiem a maszyną.

Konwersacyjne AI działa w oparciu o narzędzie SAS Conversation Designer dostępne w ramach platformy SAS Viya w chmurze. Oprogramowanie zapewnia możliwość tworzenia i konfigurowania ludzkich doświadczeń konwersacyjnych i wykorzystania danych do podejmowania lepszych decyzji.

ViViAN powstał w wyniku wieloletniego partnerstwa między ITRC i SAS, dzięki wsparciu należącego do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości Biura ds. Ofiar Przestępstw. Generowanie języka naturalnego łączy w sobie konkretne możliwości tworzenia interaktywnych chatbotów, takich jak ViViAN, które mogą zrozumieć człowieka i nawiązać z nim kontakt dzięki:
1. rozumieniu języka naturalnego, aby móc odczytać to, co pisze człowiek
2. przepływowi konwersacji, aby zdefiniować, co dzieje się z odpowiedzią, którą otrzymuje człowiek
3. generowaniu języka naturalnego w celu stworzenia adekwatnej odpowiedzi.

W nieustrukturyzowanych danych tekstowych kryje się wiele spostrzeżeń na temat firm oraz ich klientów. Dotyczą one zarówno pojawiających się możliwości, jak i potencjalnych zagrożeń - wyjaśnia Saurabh Gupta. Korzystanie z konwersacyjnej sztucznej inteligencji i przetwarzania języka naturalnego w celu wykorzystania informacji zawartych w danych, może znacząco usprawnić procesy decyzyjne i pomóc budować relacje z klientami w coraz bardziej cyfrowym świecie biznesu. W przypadku ITRC oznacza to objęcie wirtualnym wsparciem większej liczby ofiar kradzieży tożsamości.

Oszuści nie działają w godzinach pracy
"Wiemy, że oszuści nigdy nie śpią. Przecież nie padamy ofiarą oszustw wyłącznie w dni robocze między 9 a 17. Dzięki naszemu rozwiązaniu każdy może zasięgnąć wiedzy lub znaleźć odpowiedź na pytanie związane z oszustwem o dowolnej porze dnia i nocy. ViViAN oferuje wiarygodną, dostosowaną pomoc zawsze wtedy, gdy jest potrzebna" - zwraca uwagę Eva Velasquez.

ViViAN zaprogramowany jest tak, aby w sposób empatyczny reagować na różne scenariusze najczęściej spotykane przez doradców. Użytkownicy zaczynają od określenia problemu związanego z tożsamością, takiego jak na przykład:
· Ktoś wyrobił kartę kredytową na moje nazwisko
· Zgubiłem portfel [prawo jazdy, telefon, kartę kredytową]
· Odpowiedziałem na wiadomość e-mail, której celem było wyłudzenie informacji
· Ktoś złożył wniosek o ubezpieczenie w moim imieniu

Poprzez serię pytań i odpowiedzi ViViAN prowadzi użytkownika krok po kroku w kierunku rozwiązania problemu. Dzięki inteligentnemu chatbotowi niektórzy mogą znaleźć potrzebne informacje za pośrednictwem jednego kontaktu online. Dla innych, ViViAN jest po prostu punktem wyjścia do konwersacji z człowiekiem.

"Niektórzy ludzie wciąż będą potrzebowali kontaktu z żywym doradcą. Nasze doświadczenie zdobyte podczas pracy z ofiarami oszustw pokazuje, że możliwość uzyskania wstępnych informacji, w oczekiwaniu na rozmowę z doradcą, uspokaja" - zaznacza Eva Velasquez. "ViViAN zapewnia początkowe wsparcie, uzupełnione później w rozmowie z człowiekiem, który może w czasie rzeczywistym śledzić sprawę i upewnić się, że ofiara kradzieży tożsamości jest na dobrej drodze do rozwiązania problemu".

Źródło: SAS Institute