Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Best of Interop dla vCenter Operations Standard

VMwareAnalitycy InformationWeek podczas konferencji Interopp 2011 w Las Vegas po raz kolejny przyznali nagrody "Best of Interop". Laureatem w kategorii Ogólnej i Cloud Computing przyznano firmie VMware i rozwiązaniu VMware vCenter Operations Standard 1.0.


vCenter Operations Standard - oferuje zarządzanie wydajnością z rozpoznawaniem pojemności i zmian w zwirtualizowanych  środowiskach VMware vSphere i środowiskach przetwarzania w chmurze. Rozwiązanie pozwala na upraszczanie przez integrację zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją oraz stosowanie analiz, co umożliwi klientom osiągnięcie stopnia automatyzacji niezbędnego do przetwarzania w chmurze.

Rozwiązanie vCenter Operations, ściśle zintegrowane z platformą VMware vSphere, współpracuje z jej zaawansowanymi funkcjami zarządzania i zbiera dane z fizycznych elementów infrastruktury (serwerów, pamięci masowej, sieci), pozwalając jednocześnie na korzystanie z innych narzędzi do zarządzania. Analiza milionów punktów z danymi w czasie rzeczywistym, pozwala wyławiać istotne informacje prezentując je wizualnie w prostej i zrozumiałej formie.

vCenter Operations łączy w sobie opracowane i przejęte przez VMware funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją, takie jak VMware vCenter Capacity IQ, VMware vCenter Configuration Manager i Integrien Alive.

Rozwiązanie zapewnia szybsze wykrywanie problemów z wydajnością, osiągnięcie oczekiwanych poziomów usług w dynamicznych środowiskach przetwarzania w chmurze i optymalizację wdrożeń w czasie rzeczywistym umożliwiającą konfigurację samoobsługową.

Wśród nominowanych w kategorii Cloud Computing & Virtualization znalazły się również Quest Cloud Automation Platform firmy Quest Software oraz StoreGrid Professional Edition v 3.6 firmy Vembu Technologies.

Nagroda „Best of Interop” stanowi wyraz uznania dla wybranych, najnowocześniejszych na świecie technologii i jest przyznawana w ośmiu kategoriach. Swoje produkty do konkursu zgłosiło ponad 100 firm. W każdej z kategorii jurorzy wyłonili najlepsze spośród nich (mające największy potencjał i mogące wywrzeć największy wpływ na rozwój technologii biznesowych) i to one wzięły udział w finale.

Skomentuj na forum