Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Trendy na rynku pamięci masowych w Polsce i na świecie

HPHP przedstawia kluczowe trendy na rynku pamięci masowych w Polsce i na świecie oraz czynniki determinujące rozwój nowych funkcjonalności i innowacji w tej grupie rozwiązań.  

 

Wśród głównych zmian na rynku, inspirujących rozwój rozwiązań z segmentu storage HP wskazał: zwiększające się ilości danych generowanych przez użytkowników, konieczność efektywnego i stałego dostępu do informacji oraz rosnące potrzeby w zakresie przechowywania i archiwizowania danych w sektorze SMB.

HP podkreśla znaczenie nowych zastosowań i oczekiwań stawianych pamięciom masowym. Wśród przykładów wskazano wyzwania związane z kluczowymi inicjatywami digitalizacyjnymi w Polsce w obszarze kultury, administracji lokalnej, służby zdrowia oraz geodezji.

"Obecnie w Polsce podejmowane są liczne inicjatywy digitalizacyjne, takie jak np. projekt utworzenia Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona i Polskiej Biblioteki Internetowej. Mają one na celu ochronę polskiego dziedzictwa narodowego oraz jego zachowanie dla przyszłych pokoleń. Skuteczne realizowanie tych celów musi wiązać się z zapewnieniem odpowiedniego zaplecza technologicznego, w którym storage stanowi kluczowe rozwiązanie" - powiedziała Małgorzata Krasuska, dyrektor ds. operacyjnych i wsparcia sprzedaży, HP Polska.

Zmiany wpływające na ofertę wynikają również z rosnących potrzeb lokalnej administracji m.in. w zakresie archiwizacji danych, tworzenia Systemu Informacji Przestrzennej (planowanie przestrzenne i podejmowanie decyzji w procesie inwestycyjnym, tworzenie modeli zabudowy), informatyzacji rejestrów publicznych, ochrony zdrowia (kwestie zabezpieczenia dokumentów medycznych, dostęp do kompletnej dokumentacji medycznej).

Zróżnicowane portfolio HP, uzupełnione ostatnio przez produkty 3PAR, zapewnia odpowiednią technologię dla potrzeb klientów, związanych zarówno z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa, skalowalności, wydajności, a przede wszystkim optymalizacji kosztów:

• W obszarze zdrowia, mediów oraz wymagań systemów GIS, najlepiej sprawdzają się rozwiązania X9000 typu NAS. Charakteryzują się one najwyższą skalowalnością wydajności i pojemności przy udostępnianiu dużej ilości plików i obrazów, a jednocześnie niskim koszcie jednostki pamięci.
• Dla dużych przedsiębiorstw, dla których kluczowe jest bezpieczeństwo przetwarzania danych i dostępność krytycznych systemów informatycznych, najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie P9000.  Jest ono zbudowane w architekturze always-on i gwarantuje najwyższe poziomy skalowania pojemności i wydajności dla systemów bazodanowych.
• W rozwiązaniach Cloud Computing najlepiej sprawdzają się urządzenia 3PAR. Wśród ich najważniejszych cech należy wymienić efektywność (radykalnie niskie koszty posiadania, między innymi dzięki zastosowaniu Thin Provisioning), autoregulację (automatyczne dostosowanie konfiguracji zasobów do obciążenia macierzy), wielozadaniowość (bezpieczne współdzielenie zasobów przez systemy o różnej charakterystyce obciążenia) oraz łatwość zarządzania.
• Małe i średnie przedsiębiorstwa najchętniej wybierają rozwiązanie EVA, z uwagi na łatwość zarządzania, stabilność i relatywnie niski koszt posiadania. W przypadku środowisk rozproszonych geograficznie bez wykształconej struktury Fibre Channel ciekawą alternatywą jest wysokoskalowalne rozwiązanie P4000, które oferuje współdzielenie zasobów dyskowych w oparciu o sieci IP.

Dla wszystkich Klientów wykonujących kopie zapasowe swoich systemów informatycznych HP opracowało strategię deduplikacji danych - StoreOnce. Polegaja ona na zunifikowaniu algorytmów deduplikacyjnych we wszystkich kluczowych elementach infrastruktury pamięci masowych. Korzyścią wynikającą z tej strategii będzie możliwość wymiany danych już zdeduplikowanych pomiędzy rozwiązaniami takimi jak: backupu, macierze dyskowe, rozwiązania do archiwizacji.

Cloud Computing w pamięciach masowych
Jednym z kluczowych trendów są dzisiaj rozwiązania Cloud Computing.
"Przetwarzanie w chmurze obliczeniowej (cloud computing) było jednym z najważniejszych trendów w roku 2010 i w kolejnych latach będzie zyskiwać na znaczeniu. Pamięć masowa w chmurze zapewnia dużą elastyczność, pełny dostęp do współużytkowanych danych z dowolnej lokalizacji, możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby biznesowe i bezkompromisowy poziom zabezpieczenia danych. Odpowiedzią HP na ten trend było wprowadzenie do oferty rozwiązań 3PAR Utility Storage, kategorii w pełni zwirtualizowanych macierzy dyskowych z dynamicznym podziałem na warstwy z mechanizmami automatycznej optymalizacji wydajności przeznaczonych do przetwarzania w chmurze publicznej i prywatnej" - powiedział Dariusz Dobkowski, HP ESS SWD Product Manager, HP Polska

Źródło: HP
Skomentuj na forum