Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rekord wydajnośći pamięci masowej EMC VNX

EMCOpublikowane przez SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation) najnowsze wyniki testu (Benchmark SPECsfs2008_nfs.v3) mierzącego wydajność przetwarzania plików w sieci oraz ogólny czas odpowiedzi, wykazały, że system pamięci masowej EMC VNX Series pobił dotychczasowe rekordy wydajności.


Wprowadzona niedawno na rynek rodzina EMC VNX, przeznaczona dla wirtualnych centrów przetwarzania danych, łączy w sobie wyróżniane nagrodami systemy EMC CLARiiON typu SAN (sieć pamięci masowej) i EMC Celerra typu NAS (sieciowa pamięć masowa) w ramach jednej, uniwersalnej rodziny rozwiązań. EMC VNX Series zapewnia najwyższe poziomy sprawności, wydajności oraz łatwości eksploatacji w wymagających środowiskach wirtualnych i wielkich przedsiębiorstwach.

Najważniejsze wyniki testu:
• System EMC VNX Series jest o 49% szybszy od dotychczasowego lidera (HP BL860c i2 - klaster czterowęzłowy HA-NFS), o 23% szybszy od systemu IBM Scale Out Network Attached Storage wersja 1.2 - klaster 16-węzłowy) oraz o 160% szybszy od systemu NetApp FAS 6240 Series. System EMC VNX Series uzyskał w teście SPECsfs2008_nfs.v3 wynik 497 623 operacji na sekundę. Większa przepustowość umożliwia obsługę przez system pamięci masowej większej liczby serwerów wirtualnych oraz większych obciążeń, co jest kluczowym wymaganiem dla infrastruktury przetwarzania w chmurze oraz wdrożeń w wielkich przedsiębiorstwach.
• EMC VNX Series cechuje również najkrótszy ogólny czas odpowiedzi (0,96 ms) spośród testowanych systemów. Krótszy czas odpowiedzi umożliwia użytkownikom szybszy i sprawniejszy dostęp do danych.
• Nowe rekordy wydajności zostały osiągnięte dzięki wprowadzeniu modularnej architektury uniwersalnej pamięci masowej z wykorzystaniem wydajnej technologii SSD. EMC jest liderem pod względem wykorzystania tej technologii, która umożliwia znacznie szybszy zapis i przesył danych niż tradycyjne napędy dyskowe.
• System EMC VNX Series wykazał również bezprecedensowy poziom sprawności wykorzystania pojemności pamięci masowej. Tradycyjne systemy pamięci masowej wykorzystują typowo 60% fizycznej pojemności, podczas gdy w EMC VNX Series poziom wykorzystania wynosi aż 98%, co oznacza przekłada się na istotne oszczędności finansowe.

O SPEC:
SPEC jest organizacją non-profit, która opracowuje, utrzymuje i certyfikuje standardowe testy mające na celu ocenę wydajności systemów komputerowych najnowszej generacji. Do organizacji SPEC należy ponad 70 czołowych producentów sprzętu komputerowego i oprogramowania, instytucji oświatowych i naukowych oraz instytucji rządowych z całego świata.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum