Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC liderem rynku oprogramowania pamięci masowej

EMCFirma EMC Corporation, ponownie zajęła czołową pozycję na światowym rynku oprogramowania pamięci masowej pod względem całkowitych przychodów. Według najnowszego raportu IDC Worldwide Quarterly Storage Software QView z marca 2011 r. firma EMC utrzymała się na pozycji lidera już dziewiąty rok z rzędu.


W 2010 r. firma EMC odnotowała wzrost większy od wzrostu całego rynku - był to efekt wdrażania przez klientów z całego świata nowych technologii opartych na oprogramowaniu, w tym m.in. technologii EMC FAST (Fully Automated Storage Technology) i EMC Unisphere.

Według raportu IDC firma EMC zajmowała czołową pozycję na ujmowanym całościowo rynku oprogramowania pamięci masowej przez cały rok 2010 - udziały firmy w tym rynku wyniosły 24%. Firma EMC osiągnęła też najwyższą pozycję w trzech kategoriach oprogramowania pamięci masowej ― w zakresie infrastruktury pamięci masowej, zarządzania pamięcią masową oraz zarządzania urządzeniami pamięci masowej.
 
Jak podano w raporcie IDC, w 2010 r. EMC rozwijała się dwukrotnie szybciej od całego rynku. Rozwój ten był efektem zaakceptowania przez klientów technologii EMC FAST zapewniającej znaczny wzrost wydajności i efektywności pamięci masowej - w 2010 r. technologia ta była dostępna na wszystkich głównych platformach pamięci masowej EMC. W tej kategorii udział EMC w rynku wyniósł 32,3%.

Firma EMC zajęła czołową pozycję na rynku również w kategorii zarządzania pamięcią masową, uzyskując w nim udziały w wysokości 30,6%. W 2010 r. firma EMC wprowadziła na rynek oprogramowanie do zarządzania pamięcią masową EMC Unisphere, upraszczające zarządzanie całą ujednoliconą ofertą systemów pamięci masowej EMC.

Firma EMC w 2010 r. utrzymała również pozycję lidera w dziedzinie zewnętrznych systemów dyskowej pamięci masowej pod względem przychodów ze sprzedaży (raport: IDC Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker z marca 2011 roku).

„Oprogramowanie stanowi podstawę wszystkich naszych działań, a czołowa pozycja rynkowa EMC jest efektem znacznych inwestycji i zasobów zaangażowanych w uproszczenie i zwiększenie efektywności pamięci masowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności uzyskanej w 2010 r., ale nie zamierzamy na tym poprzestać - rok 2011 r. zainaugurowaliśmy wprowadzając na rynek największą w historii branży liczbę nowych produktów. Nowe oprogramowanie oferuje jeszcze więcej innowacyjnych możliwości klientom ze wszystkich obsługiwanych przez nas rynków” - powiedział Pat Gelsinger, prezes i dyrektor operacyjny działu produktów infrastruktury informatycznej (Information Infrastructure Products) w firmie EMC.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum