Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vCenter Operations

VMwareFirma VMware przedstawiła strategię oraz rozwiązanie upraszczające i automatyzujące zarządzanie inteligentną infrastrukturą wirtualną przez działy informatyki - VMware vCenter Operations.


Przetwarzanie w chmurze obliczeniowej (cloud computing) zasadniczo zmienia podejście do operacji informatycznych. W oparciu o posiadany sprzęt tworzone są pule zasobów, a ic hprzydzielanie i pojemność ma charakter dynamiczny. Tradycyjne narzędzia i procesy zarządzania opracowane z myślą o oddzielnych procesach realizowanych w statycznych środowiskach obliczeniowych, nie mogą sprostać szybkości nowych, inteligentnych środowisk.

"Przedsiębiorstwom o nastawieniu oportunistycznym przejście na przetwarzanie w chmurze może ułatwić "przełamanie" tradycyjnego modelu zarządzania w informatyce. Przetwarzanie w chmurze, a ściślej mówiąc jego model operacyjny, daje działom IT realną szansę przezwyciężenia złożoności, która zmniejsza ogólną efektywność i elastyczność. By to osiągnąć, trzeba gruntownie zrewidować konwencjonalne podejście do zarządzania w odniesieniu do nowych środowisk pracujących w oparciu o model cloud computing" - powiedział Cameron Haight, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

Platforma VMware vSphere umożliwi firmom przekształcenie swoich centrów przetwarzania danych oraz uproszczenie procesów zarządzania systemami, takich jak alokacja zasobów i wyrównywanie obciążenia, przez ich wbudowanie w platformę wirtualizacji.

Strategia VMware dotycząca zarządzania przewiduje dalsze upraszczanie przez integrację zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją oraz stosowanie analiz, co umożliwi klientom osiągnięcie stopnia automatyzacji niezbędnego do przetwarzania w chmurze.

Podstawą nowego podejścia do zarządzania w informatyce są przejrzystość, analiza oraz inteligentne funkcje ułatwiające podejmowanie decyzji.

Rozwiązanie vCenter Operations, ściśle zintegrowane z oprogramowaniem VMware vSphere, będzie współpracować z jego zaawansowanymi funkcjami zarządzania i zbierać dane z obsługiwanych przez nie składników fizycznych (serwerów, pamięci masowej, sieci) oraz korzystać z innych narzędzi zarządzania w przedsiębiorstwie. Dzięki analizie w czasie rzeczywistym milionów punktów z danymi, pozwoli wyławiać istotne informacje i prezentować je wizualnie w prostej, zrozumiałej formie.

Zestaw produktów i rozwiązań vCenter Operations łączy w sobie opracowane i przejęte przez VMware funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją, takie jak VMware vCenter Capacity IQ, VMware vCenter Configuration Manager i Integrien Alive. Będzie on dostępny w trzech edycjach dostosowanych do różnych potrzeb klientów, którzy zarządzają zarówno zwirtualizowanymi środowiskami VMware vSphere, jak i środowiskami fizycznymi.

Dzięki vCenter Operations działy infrastruktury i operacji zyskują:
 • Szybsze wykrywanie pierwotnych przyczyn problemów z wydajnością
 • Osiągnięcie oczekiwanych poziomów usług w dynamicznych środowiskach przetwarzania w chmurze
 • Optymalizację wdrożeń w czasie rzeczywistym umożliwiającą konfigurację samoobsługową
 • Utrzymywanie zgodności z przepisami w warunkach nieustannych zmian.

"Podczas gdy przedsiębiorstwa rozbudowują swoje infrastruktury wirtualne, aby zwiększyć efektywność i szybkość reagowania, zarządzanie radykalnie się zmienia. Nasi klienci coraz lepiej rozumieją, że model zarządzania opracowany dla wczorajszych systemów informatycznych utrudnia spełnianie wymagań dzisiejszego środowiska biznesowego. Jesteśmy przekonani, że vCenter Operations ułatwi klientom zmodernizowanie operacji i wykonanie kolejnego kroku w kierunku bardziej uproszczonego, elastycznego podejścia do informatyki" - powiedział Ramin Sayar, wiceprezes ds. strategii rozwoju produktów do zrządzania dla przedsiębiorstw (product strategy, enterprise management) w firmie VMware.

vCenter Operations będzie dostępny w trzech edycjach:
  • vCenter Operations Standard - oferuje zarządzanie wydajnością z rozpoznawaniem pojemności i zmian w zwirtualizowanych  środowiskach VMware vSphere i środowiskach przetwarzania w chmurze.
  • vCenter Operations Advanced - dodaje do możliwości vCenter Operations Standard zaawansowane funkcje analizy i planowania pojemności.
  • vCenter Operations Enterprise - oferuje funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją w środowiskach zarówno wirtualnych, jak i fizycznych, oraz dostosowywane konsole, inteligentne ostrzeganie i rozpoznawanie aplikacji.
 
Pierwsze wersje tych edycji będą dostępne pod koniec pierwszego kwartału 2011 r. Ceny będą się zaczynać od 50 USD za maszynę wirtualną.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum