Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vCenter Operations

VMwareFirma VMware przedstawiła strategię oraz rozwiązanie upraszczające i automatyzujące zarządzanie inteligentną infrastrukturą wirtualną przez działy informatyki - VMware vCenter Operations.


Przetwarzanie w chmurze obliczeniowej (cloud computing) zasadniczo zmienia podejście do operacji informatycznych. W oparciu o posiadany sprzęt tworzone są pule zasobów, a ic hprzydzielanie i pojemność ma charakter dynamiczny. Tradycyjne narzędzia i procesy zarządzania opracowane z myślą o oddzielnych procesach realizowanych w statycznych środowiskach obliczeniowych, nie mogą sprostać szybkości nowych, inteligentnych środowisk.

"Przedsiębiorstwom o nastawieniu oportunistycznym przejście na przetwarzanie w chmurze może ułatwić "przełamanie" tradycyjnego modelu zarządzania w informatyce. Przetwarzanie w chmurze, a ściślej mówiąc jego model operacyjny, daje działom IT realną szansę przezwyciężenia złożoności, która zmniejsza ogólną efektywność i elastyczność. By to osiągnąć, trzeba gruntownie zrewidować konwencjonalne podejście do zarządzania w odniesieniu do nowych środowisk pracujących w oparciu o model cloud computing" - powiedział Cameron Haight, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

Platforma VMware vSphere umożliwi firmom przekształcenie swoich centrów przetwarzania danych oraz uproszczenie procesów zarządzania systemami, takich jak alokacja zasobów i wyrównywanie obciążenia, przez ich wbudowanie w platformę wirtualizacji.

Strategia VMware dotycząca zarządzania przewiduje dalsze upraszczanie przez integrację zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją oraz stosowanie analiz, co umożliwi klientom osiągnięcie stopnia automatyzacji niezbędnego do przetwarzania w chmurze.

Podstawą nowego podejścia do zarządzania w informatyce są przejrzystość, analiza oraz inteligentne funkcje ułatwiające podejmowanie decyzji.

Rozwiązanie vCenter Operations, ściśle zintegrowane z oprogramowaniem VMware vSphere, będzie współpracować z jego zaawansowanymi funkcjami zarządzania i zbierać dane z obsługiwanych przez nie składników fizycznych (serwerów, pamięci masowej, sieci) oraz korzystać z innych narzędzi zarządzania w przedsiębiorstwie. Dzięki analizie w czasie rzeczywistym milionów punktów z danymi, pozwoli wyławiać istotne informacje i prezentować je wizualnie w prostej, zrozumiałej formie.

Zestaw produktów i rozwiązań vCenter Operations łączy w sobie opracowane i przejęte przez VMware funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją, takie jak VMware vCenter Capacity IQ, VMware vCenter Configuration Manager i Integrien Alive. Będzie on dostępny w trzech edycjach dostosowanych do różnych potrzeb klientów, którzy zarządzają zarówno zwirtualizowanymi środowiskami VMware vSphere, jak i środowiskami fizycznymi.

Dzięki vCenter Operations działy infrastruktury i operacji zyskują:
 • Szybsze wykrywanie pierwotnych przyczyn problemów z wydajnością
 • Osiągnięcie oczekiwanych poziomów usług w dynamicznych środowiskach przetwarzania w chmurze
 • Optymalizację wdrożeń w czasie rzeczywistym umożliwiającą konfigurację samoobsługową
 • Utrzymywanie zgodności z przepisami w warunkach nieustannych zmian.

"Podczas gdy przedsiębiorstwa rozbudowują swoje infrastruktury wirtualne, aby zwiększyć efektywność i szybkość reagowania, zarządzanie radykalnie się zmienia. Nasi klienci coraz lepiej rozumieją, że model zarządzania opracowany dla wczorajszych systemów informatycznych utrudnia spełnianie wymagań dzisiejszego środowiska biznesowego. Jesteśmy przekonani, że vCenter Operations ułatwi klientom zmodernizowanie operacji i wykonanie kolejnego kroku w kierunku bardziej uproszczonego, elastycznego podejścia do informatyki" - powiedział Ramin Sayar, wiceprezes ds. strategii rozwoju produktów do zrządzania dla przedsiębiorstw (product strategy, enterprise management) w firmie VMware.

vCenter Operations będzie dostępny w trzech edycjach:
  • vCenter Operations Standard - oferuje zarządzanie wydajnością z rozpoznawaniem pojemności i zmian w zwirtualizowanych  środowiskach VMware vSphere i środowiskach przetwarzania w chmurze.
  • vCenter Operations Advanced - dodaje do możliwości vCenter Operations Standard zaawansowane funkcje analizy i planowania pojemności.
  • vCenter Operations Enterprise - oferuje funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją w środowiskach zarówno wirtualnych, jak i fizycznych, oraz dostosowywane konsole, inteligentne ostrzeganie i rozpoznawanie aplikacji.
 
Pierwsze wersje tych edycji będą dostępne pod koniec pierwszego kwartału 2011 r. Ceny będą się zaczynać od 50 USD za maszynę wirtualną.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum