Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vCenter Operations

VMwareFirma VMware przedstawiła strategię oraz rozwiązanie upraszczające i automatyzujące zarządzanie inteligentną infrastrukturą wirtualną przez działy informatyki - VMware vCenter Operations.


Przetwarzanie w chmurze obliczeniowej (cloud computing) zasadniczo zmienia podejście do operacji informatycznych. W oparciu o posiadany sprzęt tworzone są pule zasobów, a ic hprzydzielanie i pojemność ma charakter dynamiczny. Tradycyjne narzędzia i procesy zarządzania opracowane z myślą o oddzielnych procesach realizowanych w statycznych środowiskach obliczeniowych, nie mogą sprostać szybkości nowych, inteligentnych środowisk.

"Przedsiębiorstwom o nastawieniu oportunistycznym przejście na przetwarzanie w chmurze może ułatwić "przełamanie" tradycyjnego modelu zarządzania w informatyce. Przetwarzanie w chmurze, a ściślej mówiąc jego model operacyjny, daje działom IT realną szansę przezwyciężenia złożoności, która zmniejsza ogólną efektywność i elastyczność. By to osiągnąć, trzeba gruntownie zrewidować konwencjonalne podejście do zarządzania w odniesieniu do nowych środowisk pracujących w oparciu o model cloud computing" - powiedział Cameron Haight, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

Platforma VMware vSphere umożliwi firmom przekształcenie swoich centrów przetwarzania danych oraz uproszczenie procesów zarządzania systemami, takich jak alokacja zasobów i wyrównywanie obciążenia, przez ich wbudowanie w platformę wirtualizacji.

Strategia VMware dotycząca zarządzania przewiduje dalsze upraszczanie przez integrację zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją oraz stosowanie analiz, co umożliwi klientom osiągnięcie stopnia automatyzacji niezbędnego do przetwarzania w chmurze.

Podstawą nowego podejścia do zarządzania w informatyce są przejrzystość, analiza oraz inteligentne funkcje ułatwiające podejmowanie decyzji.

Rozwiązanie vCenter Operations, ściśle zintegrowane z oprogramowaniem VMware vSphere, będzie współpracować z jego zaawansowanymi funkcjami zarządzania i zbierać dane z obsługiwanych przez nie składników fizycznych (serwerów, pamięci masowej, sieci) oraz korzystać z innych narzędzi zarządzania w przedsiębiorstwie. Dzięki analizie w czasie rzeczywistym milionów punktów z danymi, pozwoli wyławiać istotne informacje i prezentować je wizualnie w prostej, zrozumiałej formie.

Zestaw produktów i rozwiązań vCenter Operations łączy w sobie opracowane i przejęte przez VMware funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją, takie jak VMware vCenter Capacity IQ, VMware vCenter Configuration Manager i Integrien Alive. Będzie on dostępny w trzech edycjach dostosowanych do różnych potrzeb klientów, którzy zarządzają zarówno zwirtualizowanymi środowiskami VMware vSphere, jak i środowiskami fizycznymi.

Dzięki vCenter Operations działy infrastruktury i operacji zyskują:
 • Szybsze wykrywanie pierwotnych przyczyn problemów z wydajnością
 • Osiągnięcie oczekiwanych poziomów usług w dynamicznych środowiskach przetwarzania w chmurze
 • Optymalizację wdrożeń w czasie rzeczywistym umożliwiającą konfigurację samoobsługową
 • Utrzymywanie zgodności z przepisami w warunkach nieustannych zmian.

"Podczas gdy przedsiębiorstwa rozbudowują swoje infrastruktury wirtualne, aby zwiększyć efektywność i szybkość reagowania, zarządzanie radykalnie się zmienia. Nasi klienci coraz lepiej rozumieją, że model zarządzania opracowany dla wczorajszych systemów informatycznych utrudnia spełnianie wymagań dzisiejszego środowiska biznesowego. Jesteśmy przekonani, że vCenter Operations ułatwi klientom zmodernizowanie operacji i wykonanie kolejnego kroku w kierunku bardziej uproszczonego, elastycznego podejścia do informatyki" - powiedział Ramin Sayar, wiceprezes ds. strategii rozwoju produktów do zrządzania dla przedsiębiorstw (product strategy, enterprise management) w firmie VMware.

vCenter Operations będzie dostępny w trzech edycjach:
  • vCenter Operations Standard - oferuje zarządzanie wydajnością z rozpoznawaniem pojemności i zmian w zwirtualizowanych  środowiskach VMware vSphere i środowiskach przetwarzania w chmurze.
  • vCenter Operations Advanced - dodaje do możliwości vCenter Operations Standard zaawansowane funkcje analizy i planowania pojemności.
  • vCenter Operations Enterprise - oferuje funkcje zarządzania wydajnością, pojemnością i konfiguracją w środowiskach zarówno wirtualnych, jak i fizycznych, oraz dostosowywane konsole, inteligentne ostrzeganie i rozpoznawanie aplikacji.
 
Pierwsze wersje tych edycji będą dostępne pod koniec pierwszego kwartału 2011 r. Ceny będą się zaczynać od 50 USD za maszynę wirtualną.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum