Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wyzwania stojące przed IT w 2011 roku

HPHP wskazuje, że w najbliższym czasie największy wpływ na rozwój technologiczny firm będzie mieć modernizacja przestarzałych aplikacji i infrastruktury IT oraz rozwój usług dostępnych w modelu chmury obliczeniowej.


"Obserwujemy wśród naszych Klientów rosnące zainteresowanie technologiami pozwalającymi przede wszystkim na rozwiązanie problemów związanych z utrzymaniem rozrastającej się infrastruktury informatycznej i przestarzałych aplikacji. W tym roku wiele przedsiębiorstw stanie również przed decyzjami związanymi z pracą w modelu typu cloud computing" - mówi Paweł Czajkowski, Prezes HP Polska.

HP prognozuje, że odpowiedzią na te wyzwania będzie m.in. transformacja aplikacji oraz dalszy rozwój rozwiązań pozwalających na konsolidację infrastruktury IT w celu obniżenia kosztów, zmniejszania powierzchni centrum przetwarzania danych oraz ograniczania zużycia energii. HP przewiduje także dalszy wzrost zapotrzebowania firm na rozwiązania wspierające bezpieczeństwo przedsiębiorstw i zapewniające większą kontrolę nad informacją. W najbliższych latach należy spodziewać się także rozwoju środowisk informatycznych stanowiących kombinację przetwarzania w chmurze publicznej i prywatnej oraz tradycyjnego outsourcingu.

"Przewidujemy, że w najbliższym roku firmy czeka transformacja aplikacji. Wyzwaniem dla IT będzie natomiast dalsza ich modernizacja i poszukiwanie bardziej elastycznych rozwiązań. Przedsiębiorstwa zaczną wybierać aplikacje, które będą zawsze dostępne i łatwo adaptowane do nowych okoliczności. Potrzeba zapewnienia elastyczności aplikacji nie była nigdy dotąd tak powszechna i silna, jak obecnie. Oferowane obecnie rozwiązania wpływają negatywnie na zdolność firm do dostarczania nowych usług. Odpowiedzią HP na te zmiany są aplikacje, które są zawsze dostępne i mogą być łatwo dopasowywane do nowych okoliczności" - mówi Paweł Czajkowski.

"Ostatni rok wymusił zmianę modelu dostarczania usług na pracę w środowisku typu cloud computing. W najbliższym roku firmy będą musiały rozważyć, w jakim zakresie będą mogły zyskać na korzystaniu z usług typu cloud, w porównaniu z tradycyjnymi modelami dostarczania usług i wybrać rozwiązania najlepiej odpowiadające ich budżetom - dodaje Czajkowski - Wybór ten, inny dla każdego przedsiębiorstwa, będzie wiązać się przede wszystkim z koniecznością rozważenia kwestii bezpieczeństwa, otwartej infrastruktury, automatyzacji, możliwej skalowalności oraz ciągłości usług."

Kolejne miesiące 2011 roku zapowiadają się jako czas, w którym chmury obliczeniowe zaczną spełniać oczekiwania firm i zostaną w pełni przyjęte przez przedsiębiorstwa. Następnym krokiem firm będzie konieczność dostarczania rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo przetwarzania w chmurze oraz ułatwiających zarządzanie usługami opartymi na tym modelu i dostarczanie takich usług. Ponadto przedsiębiorstwa będą  poszukiwać sposobów przejścia na model „usługodawcy”, który umożliwi lepsze pozyskiwanie i zabezpieczenie usług oraz zarządzanie nimi. HP, w odpowiedzi na te tendencje, oferuje usługi i rozwiązania pozwalające na wybór oraz wdrożenie najlepszej platformy informatycznej w zależności od potrzeb klienta.

HP wskazuje jednocześnie, że przedsiębiorstwa zdają sobie obecnie sprawę, że nie istnieje jeden model dostarczania usług, który zaspokoi wszystkie potrzeby biznesowe. Prognozuje, że przyszłość należy do środowiska informatycznego, będącego kombinacją przetwarzania w chmurze publicznej i prywatnej oraz tradycyjnego outsourcingu.

Źródło: HP

Skomentuj na forum