Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cloud Computing pozwoli stworzyć ponad 800 000 miejsc pracy

Cloud ComputingW rezultacie przewidywanego rozpowszechnienia technologii przetwarzania w chmurze (cloud computing) w wielu branżach głównych gospodarek europejskich istnieje możliwość wygenerowania dodatkowych 763 mld EUR do roku 2015, a także stworzenia wielu milionów nowych miejsc pracy.


Instytut Centre for Economics and Business Research (Cebr) zaprezentował nowe wyniki badań drugiej części raportu firmy EMC zatytułowanego Korzyści płynące z usług przetwarzania w chmurze w 2011 r. (2011 Cloud Dividend). Raport koncentruje się na kluczowych sektorach gospodarki Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Przetwarzanie w chmurze umożliwia udostępnianie przedsiębiorstwom informacji i technologii w sposób bezpieczny i skalowalny. Rozwiązanie jest dostępne jako usługa, z której firmy korzystają, kiedy jest to potrzebne. Taki model dostępu do systemów informatycznych i informacji przyspiesza wprowadzanie nowych produktów, pozwala uniknąć tradycyjnych progów wejściowych i umożliwia wykorzystanie nowych okazji pojawiających się na rynku. Badanie koncentruje się na trzech najbardziej popularnych obecnie modelach przetwarzania w chmurze: chmurze publicznej (kontrolowanej przez dostawcę); chmurze prywatnej (kontrolowanej wewnętrznie przez dział informatyczny przedsiębiorstwa) oraz chmurze hybrydowej (połączeniu obu typów architektur).

Dzięki połączeniu możliwości szybszego rozpoczęcia działalności, rozwoju działalności oraz ograniczenia kosztów, w branży dystrybucji, handlu detalicznego i hotelarskiej będzie możliwe uzyskanie 233 mld EUR - co stanowi 31% łącznych korzyści ekonomicznych, które są przewidywane w tym regionie. 77% tej wartości zostanie uzyskane z prywatnych i hybrydowych rozwiązań typu cloud.

Branża dystrybucji, sprzedaży detalicznej i hotelarska miała  największy udział w korzyściach ekonomicznych we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Natomiast w Niemczech najsilniejszy był sektor usług bankowych, finansowych i biznesowych. Wydatki kapitałowe na rozwiązania informatyczne w tych branżach ograniczono o 18,1 mld EUR.

Według najnowszego badania, większość nowych miejsc pracy zostanie utworzonych w rezultacie przyjęcia technologii przetwarzania w chmurze w sektorze rządowym, szkolnictwie i służbie zdrowia. Przewiduje się, że powstanie tam ponad 800 000 nowych miejsc pracy. Badanie pokazuje, że we wszystkich pięciu gospodarkach łączna liczba nowych miejsc pracy może wzrosnąć nawet do 2,4 mln w 2015 roku.

„Nowoczesne technologie wprowadzają zmiany w prywatnych firmach, usługach realizowanych przez sektor publiczny i w życiu społecznym. Zastosowanie rozwiązań IT zapewnia wzrost dochodów i poziomu zatrudnienia. Krytyczną rolę w tym procesie zmian odgrywa przetwarzanie w chmurze (cloud computing). Wpływ nowoczesnych technologii nie ogranicza się jedynie do przodujących w tej dziedzinie nowych firm, ale dotyczy także modeli zarządzania stosowanych w tradycyjnych organizacjach. Specjaliści w dziedzinie IT powinni nie tylko umieć funkcjonować w środowisku takich tradycyjnych firm, ale także odpowiednio wykorzystać swoją wiedzę i zastosować nowoczesne rozwiązania dopasowując je do potrzeb danej instytucji” - mówi Adam Thilthorpe, dyrektor z  Brytyjskiego Towarzystwa Informatycznego.

Ta część raportu „Korzyści płynące z usług przetwarzania w chmurze” koncentruje się na korzyściach ekonomicznych i wpływie usług przetwarzania w chmurze na określone branże we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Raport wskazuje oszczędności (wydatki kapitałowe i operacyjne) możliwe do uzyskania w przedsiębiorstwach, które wdrożą technologię przetwarzania w chmurze oraz mierzy je w porównaniu ze zmiennymi makroekonomicznymi i biznesowymi - takimi jak możliwości rozwoju działalności, rozpoczęcie działalności, pośrednia wartość dodana brutto, obciążenia podatkowe, a także wydatki związane z usługami przetwarzania w chmurze - w celu określenia wartości tej technologii w euro w poszczególnych krajach.

Pełna treść raportu jest dostępna pod adresem www.emc.com/clouddividend.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum