Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux zoptymalizowany do pracy z aplikacjami SAP

SuseNovell zaprezentował system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server for SAP applications. Użytkownicy SAP mogą uruchomić wszystkie aplikacje tej firmy na najnowszej wersji platformy zapewniającej niespotykaną zgodność interoperacyjną, niezawodność i bezpieczeństwo. Zweryfikowana i certyfikowana przez SAP platforma linuksowa jest zoptymalizowana do pracy z newralgicznymi fizycznymi i wirtualnymi rozwiązaniami SAP, w tym również w postaci maszyn wirtualnych.


Według przedstawicieli SAP, SUSE Linux Enterprise Server (SLES) to sprawdzony system operacyjny, zapewniający klientom i partnerom natychmiastowe korzyści: „Dokonana optymalizacja zapewnia użytkownikom oprogramowania SAP możliwość prostszej i tańszej eksploatacji aplikacji SAP w środowisku systemu Linux z dodatkowymi funkcjami zautomatyzowanej instalacji i pełną obsługą rozwiązań SAP działających w pamięci” - mówi Sanjay Katyal, wiceprezes SAP AG ds. rozwoju sprzedaży i sojuszy strategicznych, globalnego ekosystemu i kanałów handlowych.

SUSE Linux Enterprise Server for SAP applications to najnowszy i bardzo istotny efekt ścisłej współpracy firm Novell i SAP AG. Odpowiadając na potrzeby współczesnych centrów danych w zakresie rozwiązań o newralgicznym znaczeniu, Novell i SAP angażują znaczne siły w optymalizację i weryfikację systemu SUSE Linux Enterprise for SAP applications. Jest on doskonałym rozwiązaniem dla firm pragnących wykorzystywać rozwiązania SAP, takie jak oprogramowanie SAP Business Suite, rozwiązania SAP Business All-in-One, aplikacja SAP NetWeaver Enterprise Search, oprogramowanie SAP NetWeaver Business Warehouse Accelerator (SAP NetWeaver BW Accelerator) czy SAP BusinessObjects Explorer. SUSE Linux Enterprise Server jest również jedyną komercyjną dystrybucją systemu Linux, certyfikowaną do pracy z urządzeniami sprzętowymi i wirtualnymi maszynami z oprogramowaniem SAP. 

„Dzisiejszy komunikat ilustruje wielką wagę, jaką Novell przywiązuje do zapewnienia branży informatycznej najbardziej niezawodnej i zoptymalizowanej pod kątem wydajności platformy linuksowej dla newralgicznych obciążeń SAP” - mówi Joe Wagner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Novella ds. globalnych sojuszy. „SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications to najlepsze rozwiązanie dla użytkowników wdrażających nowe obciążenia SAP, przenoszących aplikacje z droższych platform opartych na systemie UNIX do bardziej ekonomicznych środowisk linuksowych i dokonujących migracji z gorzej zoptymalizowanych wersji systemu Linux. Novell jest dumny z najnowszych efektów współpracy z firmą SAP - wspólnym wysiłkiem możemy zapewnić naszym klientom wyjątkowe korzyści.”

System wyróżnia się również takimi elementami jak:
• Szybsza instalacja, przyspieszająca osiągnięcie wymiernych korzyści. Możliwość zainstalowania i uruchomienia systemu operacyjnego i aplikacji w ciągu godzin, a nie dni czy tygodni. Pakiet zawiera również mechanizm instalacyjny, umożliwiający zintegrowany, bezobsługowy i zautomatyzowany proces instalacji z interfejsami zapewniającymi integrację komponentów pochodzących od innych dostawców.
• Wbudowane mechanizmy zapewniania ciągłości funkcjonowania firmy (Business Continuity), chroniące newralgiczne operacje biznesowe. Dzięki rozszerzeniu SUSE Linux Enterprise High Availability Extension i mechanizmom obsługi klastrów o najwyższej dyspozycyjności (high-availability clustering), SUSE Linux Enterprise Server for SAP applications jest zdolny zapewniać ciągłość funkcjonowania firmy, chronić spójność danych i minimalizować przestoje newralgicznych obciążeń działających w środowisku systemu Linux. 
• Rozszerzone wsparcie obniżające koszty eksploatacji i bieżącej konserwacji, z możliwością przedłużenia okresu aktualizacji ze standardowych 6 do 18 miesięcy (opcja Extended Service Pack Overlap Support). Rozwiązanie zawiera również elastyczny interfejs, zapewniający łatwe uruchamianie komponentów SAP.

„IBM System x, Novell i SAP mają wspólną tradycję współpracy i technicznego nowatorstwa. IBM, SAP i Novell ściśle współdziałają przy dostarczaniu na rynek rozwiązań opartych na IBM System x i BladeCenter. Udostępnienie najnowszej wersji SUSE Linux Enterprise Server for SAP applications jest kolejnym kamieniem milowym naszej współpracy. Ta oferta pozwala naszym wspólnym klientom w pełni wykorzystać serwery System x i BladeCenter, stanowiące certyfikowaną przez SAP platformę zoptymalizowaną dla newralgicznych rozwiązań SAP” - mówi Bob Galush, wiceprezes IBM działu System x High Volume Servers & Options .

Źródło: Novell
Skomentuj na forum