Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP inicjuje nową erę przetwarzania w chmurze

HPHP zaprezentował pakiet nowych produktów i usług umożliwiających przedsiębiorstwom i organizacjom rządowym wykorzystanie potencjału przetwarzania w chmurze (cloud computing), spełniających jednocześnie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, wydajności, elastyczności i dostępności.


Cloud computing jest ważną i ciągle rozwijającą się platformą wspierającą model Instant-On Enterprise, w którym wszystkie obszary działalności firmy są powiązane. Instant-On Enterprise wymaga elastycznego, zautomatyzowanego i bezpiecznego środowiska, które można szybko dostosować do zmieniających się potrzeb.
 
Cloud computing oferuje takie korzyści jak: szybsze wdrażanie nowych usług, ograniczenie liczby zatrudnionych informatyków i dostęp do modelu „Pay-as-You-Go” („płać tylko za to, z czego korzystasz”). Dotychczas wykorzystanie tej technologii budziło jednak wątpliwości związane z problemami utrzymania bezpieczeństwa, dostępności i łatwości integracji - obszarami istotnymi dla każdego przedsiębiorstwa.

Nowe rozwiązania HP oparte na hybrydowym modelu świadczenia usług (ang. HP Hybrid Delivery) umożliwiają przetwarzanie w chmurze zadań klasy korporacyjnej, zapewniając jednocześnie wszystkie korzyści tego typu obliczeń i zaspokajając specyficzne potrzeby przedsiębiorstw i instytucji.

Rozwiązania oparte na hybrydowym modelu świadczenia usług do przetwarzania w chmurze (HP Hybrid Delivery Cloud Solutions) - chmura dla dużych przedsiębiorstw Usługi przetwarzania w chmurze HP dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Cloud Service Compute) oferują „prywatną chmurę jako usługę”, dostępną za pośrednictwem najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych HP. Podlega  ona specjalnym regułom świadczenia usług i zapewnienia wydajności, bezpieczeństwa oraz prywatności. Umożliwia klientom dostęp do bezpiecznego przetwarzania o skalowalnej wydajności, które można w szybki sposób wdrażać.

Wykorzystując wiodącą pozycję HP w obszarze infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure) oraz bogatą ofertę oprogramowania HP do automatyzacji i zarządzania procesami, rozwiązanie oferuje wszystkie zasoby niezbędne do udostępnienia hybrydowej chmury prywatnej.

HP CloudSystem to najbardziej kompletny, zintegrowany system, umożliwiający zarządzanie usługami i korzystanie z nich w ramach prywatnych, publicznych i hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze. System HP CloudSystem łączy zalety infrastruktury konwergentnej HP z ugruntowaną pozycją wiodącego na rynku oprogramowania HP Cloud Service Automation. Oprogramowanie to zapewnia ujednolicone bezpieczeństwo, ład korporacyjny i zgodność z przepisami w ramach wszystkich aplikacji, jak również infrastruktury fizycznej i wirtualnej.

„Przetwarzanie w chmurze staje się coraz bardziej popularne, a HP jest liderem w tej dziedzinie. HP dysponuje doświadczeniem we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, bogatą ofertą i możliwościami wdrażania usług w skali globalnej, dzięki czemu może pomóc naszym klientom w realizacji procesu transformacji” - powiedziała Ann Livermore, wiceprezes działu rozwiązań HP dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Business).

Podmiot obsługuje pierwsze w branży narzędzie HP Cloud Maps, oferujące fabrycznie skonfigurowane obiekty katalogowe. Umożliwiają one automatyczne udostępnianie zasobów za pośrednictwem zoptymalizowanych aplikacji i infrastruktury. System HP CloudSystem umożliwia konfigurację i uruchomienie nowych usług przetwarzania w chmurze w ciągu kilku minut.

Źródło: HP
Skomentuj na forum