Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP inicjuje nową erę przetwarzania w chmurze

HPHP zaprezentował pakiet nowych produktów i usług umożliwiających przedsiębiorstwom i organizacjom rządowym wykorzystanie potencjału przetwarzania w chmurze (cloud computing), spełniających jednocześnie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, wydajności, elastyczności i dostępności.


Cloud computing jest ważną i ciągle rozwijającą się platformą wspierającą model Instant-On Enterprise, w którym wszystkie obszary działalności firmy są powiązane. Instant-On Enterprise wymaga elastycznego, zautomatyzowanego i bezpiecznego środowiska, które można szybko dostosować do zmieniających się potrzeb.
 
Cloud computing oferuje takie korzyści jak: szybsze wdrażanie nowych usług, ograniczenie liczby zatrudnionych informatyków i dostęp do modelu „Pay-as-You-Go” („płać tylko za to, z czego korzystasz”). Dotychczas wykorzystanie tej technologii budziło jednak wątpliwości związane z problemami utrzymania bezpieczeństwa, dostępności i łatwości integracji - obszarami istotnymi dla każdego przedsiębiorstwa.

Nowe rozwiązania HP oparte na hybrydowym modelu świadczenia usług (ang. HP Hybrid Delivery) umożliwiają przetwarzanie w chmurze zadań klasy korporacyjnej, zapewniając jednocześnie wszystkie korzyści tego typu obliczeń i zaspokajając specyficzne potrzeby przedsiębiorstw i instytucji.

Rozwiązania oparte na hybrydowym modelu świadczenia usług do przetwarzania w chmurze (HP Hybrid Delivery Cloud Solutions) - chmura dla dużych przedsiębiorstw Usługi przetwarzania w chmurze HP dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Cloud Service Compute) oferują „prywatną chmurę jako usługę”, dostępną za pośrednictwem najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych HP. Podlega  ona specjalnym regułom świadczenia usług i zapewnienia wydajności, bezpieczeństwa oraz prywatności. Umożliwia klientom dostęp do bezpiecznego przetwarzania o skalowalnej wydajności, które można w szybki sposób wdrażać.

Wykorzystując wiodącą pozycję HP w obszarze infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure) oraz bogatą ofertę oprogramowania HP do automatyzacji i zarządzania procesami, rozwiązanie oferuje wszystkie zasoby niezbędne do udostępnienia hybrydowej chmury prywatnej.

HP CloudSystem to najbardziej kompletny, zintegrowany system, umożliwiający zarządzanie usługami i korzystanie z nich w ramach prywatnych, publicznych i hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze. System HP CloudSystem łączy zalety infrastruktury konwergentnej HP z ugruntowaną pozycją wiodącego na rynku oprogramowania HP Cloud Service Automation. Oprogramowanie to zapewnia ujednolicone bezpieczeństwo, ład korporacyjny i zgodność z przepisami w ramach wszystkich aplikacji, jak również infrastruktury fizycznej i wirtualnej.

„Przetwarzanie w chmurze staje się coraz bardziej popularne, a HP jest liderem w tej dziedzinie. HP dysponuje doświadczeniem we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, bogatą ofertą i możliwościami wdrażania usług w skali globalnej, dzięki czemu może pomóc naszym klientom w realizacji procesu transformacji” - powiedziała Ann Livermore, wiceprezes działu rozwiązań HP dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Business).

Podmiot obsługuje pierwsze w branży narzędzie HP Cloud Maps, oferujące fabrycznie skonfigurowane obiekty katalogowe. Umożliwiają one automatyczne udostępnianie zasobów za pośrednictwem zoptymalizowanych aplikacji i infrastruktury. System HP CloudSystem umożliwia konfigurację i uruchomienie nowych usług przetwarzania w chmurze w ciągu kilku minut.

Źródło: HP
Skomentuj na forum