Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP inicjuje nową erę przetwarzania w chmurze

HPHP zaprezentował pakiet nowych produktów i usług umożliwiających przedsiębiorstwom i organizacjom rządowym wykorzystanie potencjału przetwarzania w chmurze (cloud computing), spełniających jednocześnie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, wydajności, elastyczności i dostępności.


Cloud computing jest ważną i ciągle rozwijającą się platformą wspierającą model Instant-On Enterprise, w którym wszystkie obszary działalności firmy są powiązane. Instant-On Enterprise wymaga elastycznego, zautomatyzowanego i bezpiecznego środowiska, które można szybko dostosować do zmieniających się potrzeb.
 
Cloud computing oferuje takie korzyści jak: szybsze wdrażanie nowych usług, ograniczenie liczby zatrudnionych informatyków i dostęp do modelu „Pay-as-You-Go” („płać tylko za to, z czego korzystasz”). Dotychczas wykorzystanie tej technologii budziło jednak wątpliwości związane z problemami utrzymania bezpieczeństwa, dostępności i łatwości integracji - obszarami istotnymi dla każdego przedsiębiorstwa.

Nowe rozwiązania HP oparte na hybrydowym modelu świadczenia usług (ang. HP Hybrid Delivery) umożliwiają przetwarzanie w chmurze zadań klasy korporacyjnej, zapewniając jednocześnie wszystkie korzyści tego typu obliczeń i zaspokajając specyficzne potrzeby przedsiębiorstw i instytucji.

Rozwiązania oparte na hybrydowym modelu świadczenia usług do przetwarzania w chmurze (HP Hybrid Delivery Cloud Solutions) - chmura dla dużych przedsiębiorstw Usługi przetwarzania w chmurze HP dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Cloud Service Compute) oferują „prywatną chmurę jako usługę”, dostępną za pośrednictwem najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych HP. Podlega  ona specjalnym regułom świadczenia usług i zapewnienia wydajności, bezpieczeństwa oraz prywatności. Umożliwia klientom dostęp do bezpiecznego przetwarzania o skalowalnej wydajności, które można w szybki sposób wdrażać.

Wykorzystując wiodącą pozycję HP w obszarze infrastruktury konwergentnej (HP Converged Infrastructure) oraz bogatą ofertę oprogramowania HP do automatyzacji i zarządzania procesami, rozwiązanie oferuje wszystkie zasoby niezbędne do udostępnienia hybrydowej chmury prywatnej.

HP CloudSystem to najbardziej kompletny, zintegrowany system, umożliwiający zarządzanie usługami i korzystanie z nich w ramach prywatnych, publicznych i hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze. System HP CloudSystem łączy zalety infrastruktury konwergentnej HP z ugruntowaną pozycją wiodącego na rynku oprogramowania HP Cloud Service Automation. Oprogramowanie to zapewnia ujednolicone bezpieczeństwo, ład korporacyjny i zgodność z przepisami w ramach wszystkich aplikacji, jak również infrastruktury fizycznej i wirtualnej.

„Przetwarzanie w chmurze staje się coraz bardziej popularne, a HP jest liderem w tej dziedzinie. HP dysponuje doświadczeniem we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami, bogatą ofertą i możliwościami wdrażania usług w skali globalnej, dzięki czemu może pomóc naszym klientom w realizacji procesu transformacji” - powiedziała Ann Livermore, wiceprezes działu rozwiązań HP dla dużych przedsiębiorstw (HP Enterprise Business).

Podmiot obsługuje pierwsze w branży narzędzie HP Cloud Maps, oferujące fabrycznie skonfigurowane obiekty katalogowe. Umożliwiają one automatyczne udostępnianie zasobów za pośrednictwem zoptymalizowanych aplikacji i infrastruktury. System HP CloudSystem umożliwia konfigurację i uruchomienie nowych usług przetwarzania w chmurze w ciągu kilku minut.

Źródło: HP
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja