Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix XenServer i Amazon Web Services

CitrixCitrix Systems ogłosił dostępność wsparcia inżynierów w zakresie optymalizacji produktów Citrix i aplikacji Windows działających w chmurze Amazon (Amazon Web Services, AWS) na platformie wirtualizacyjnej Xen.


Citrix będzie dążył do rozszerzenia działań optymalizacji w kierunku komercyjnej platformy do wirtualizacji serwerów Citrix XenServer, ułatwiając klientom migrację obciążeń z korporacyjnych centrów przetwarzania danych do chmury obliczeniowej Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2).

W rezultacie klienci AWS będą mogli skorzystać z szerokiej wiedzy Citrix z zakresu wirtualizacji i optymalizacji obciążeń systemów Windows.

Klienci Citrix i Amazon Web Services mogą spodziewać się następujących korzyści:
• Rozszerzona interoperacyjność - klienci wykorzystujący XenServer będą mogli skorzystać z skalowalnego, elastycznego, modelu płatności pay-as-you-go i cloud computingu. Będą mogli lepiej połączyć migrację maszyn wirtualnych i zarządzanie nimi zarówno poprzez AWS i XenServer w swojej siedzibie.
• Optymalizacja Windows - jako ekspert w dziedzinie wirtualizacji systemów Windows, Citrix będzie współpracować z AWS w celu optymalizacji systemu Windows dla wdrożeń instancji klasy korporacyjnej.
• Zaawansowane rozwiązania cloud - Citrix i Amazon będą wspólnie pracować nad zaawansowanymi rozwiązaniami typu cloud dla przedsiębiorstw, takimi jak usuwanie skutków awarii czy zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i zgodności.

"Dzisiejsza zapowiedź poszerza nasze relacje z Amazon Web Services w celu wzmocnienia funkcji Xen, przyczyniając się do dalszego szybkiego przyjęcia cloud computing przez klientów korporacyjnych. Citrix będzie kontynuować współpracę z Amazon, aby umożliwić łatwiejszą migrację obciążeń do chmury, korzystając z elastyczności, obniżenia kosztów i skalowalności AWS" - powiedział Simon Crosby, CTO, Datacenter and Cloud Division w firmie Citrix.

Skomentuj na forum