Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC - nowe możliwości Symmetrix VMAX

EMCFirma EMC Corporation udostępniła nowe możliwości oprogramowania do systemów pamięci masowej Symmetrix VMAX, upraszczając sposób zarządzania petabajtami informacji. Symmetrix VMAX jest najinteligentniejszym i najbardziej zaawansowanym na świecie systemem pamięci masowej, przeznaczonym dla wirtualnych centrów przetwarzania danych o znaczeniu krytycznym, mogącym obsłużyć 5 milionów maszyn wirtualnych.


Nowe oprogramowanie Symmetrix Enginuity zapewnia nawet dwukrotnie większą wydajność oraz w pełni wykorzystuje możliwości technologii Intel Xeon wbudowanej w system VMAX, aby zapewnić obsługę dwukrotnie większej liczby transakcji OLTP i zapytań DSS. Te nowe, zwiększające wydajność możliwości, stanowiące część najbardziej niezawodnego na świecie środowiska operacyjnego pamięci masowej, jeszcze bardziej zwiększają szybkość działania już i tak najszybszych systemów pamięci masowej. Dzięki temu zapewniają dalszy wzrost możliwości skalowania obciążeń.

"Jeszcze kilka lat temu funkcje udostępniane przez firmę EMC wymagałyby nowej platformy sprzętowej. Jednak dzięki dużej mocy obliczeniowej i skalowalności systemu Symmetrix VMAX firma EMC zmieniła zasady gry i to na wiele sposobów. Sprawiła, że kluczem do automatyzacji stało się oprogramowanie pamięci masowej, które znacznie ułatwia klientom wykorzystywanie wcześniejszych inwestycji w systemy pamięci masowej klasy korporacyjnej oraz stymuluje wdrażanie technologii, takich jak napędy flash oraz wirtualizacja aplikacji o znaczeniu krytycznym" - powiedział Brian Garrett, wiceprezes działu ESG Lab w firmie Enterprise Strategy Group Inc.

Najważniejsze udoskonalenia obejmują:

• Nowa uaktualniona wersja oprogramowania operacyjnego dwukrotnie zwiększa wydajność systemu bez konieczności wymiany sprzętu.
• Nowa wersja oprogramowania FAST VP (Fully Automated Storage Tiering with Virtual Pools) automatycznie optymalizuje systemy i obniża koszty o 40%.
• Nowe możliwości oprogramowania Federated Live Migration skracają czas odświeżania technologii i obniżają koszty o 75%.
• Nowa możliwość integracji rozwiązań VMware i Microsoft Hyper-V umożliwia skalowanie klastra Symmetrix VMAX, który może dzięki temu obsłużyć nawet 5 milionów maszyn wirtualnych.
• Nowe możliwości szyfrowania „danych w spoczynku” (data-at-rest) przy użyciu wbudowanego szyfrowania i zarządzania  kluczami RSA

Interfejs 10 Gigabit Ethernet pozwala udostępnić pierwszą i jedyną w branży macierz pamięci masowej zapewniającą obsługę konwergencji sieci na wszystkich rodzajach platform macierzystych, w tym na serwerach wirtualnych, w systemach otwartych oraz w środowiskach typu mainframe. Ponadto, własny interfejs Ethernet może być wykorzystywany do zdalnej replikacji przez rozszerzone sieci IP i zapewnia obniżenie kosztów łączności o 50% w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami konkurencji.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum