Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Raport IDC - SUSE Appliance firmy Novell

Novell SUSEJak podaje IDC, niezależni dostawcy oprogramowania (ISV) uczestniczący w programie SUSE Appliance Program firmy Novell uzyskują znaczne zwroty z inwestycji, dostarczając swe produkty w postaci oprogramowania i wstępnie skonfigurowanych, zoptymalizowanych urządzeń wirtualnych (Virtual Appliance).


W raporcie zatytułowanym „Zwroty z inwestycji w wirtualne urządzenia programowe wykorzystujące rozwiązania SUSE firmy Novell” („The Return on Investment of SUSE-powered Software Appliances from Novell”) IDC podsumowuje wyniki badania przeprowadzonego z pięcioma niezależnymi dostawcami oprogramowania uczestniczącymi w programie, konkludując, że przy minimalnych inwestycjach firmy te odnotowały średnie zwroty z inwestycji na poziomie 566 procent, a inwestycje spłaciły się w średnim czasie poniżej siedmiu miesięcy.

Firmy te uzyskały zwroty z inwestycji poprzez:
• Stworzenie bardziej efektywnej platformy programistycznej, umożliwiającej dostarczanie nowych aplikacji w czasie o 68 procent krótszym i przy kosztach niższych o 62 procent.
• Zwiększenie zdolności generowania dochodów o 14 procent przez zdobywanie nowych klientów, szybsze docieranie do rynku, poprawienie zdolności zamykania kontraktów o 20 do 30 procent oraz oferowanie uproszczonych prototypów demonstrujących poprawność rozwiązań.

W swym raporcie IDC zauważa również, że:
• Niezależni dostawcy oprogramowania, dostarczający swe produkty w postaci opartych na SUSE wirtualnych maszyn uzyskiwali roczne korzyści w wysokości około 150 tys. USD na 100 pracowników.
• Niezależni dostawcy oprogramowania byli w stanie skrócić czas i obniżyć koszty opracowania newralgicznych dla biznesu aplikacji o 78 procent, przy o połowę mniejszej pracochłonności zarządzania i wsparcia.

IDC przewiduje, że nowy rynek wirtualnych urządzeń programowych (SWA, software appliance) w ciągu pięciu lat będzie rosnąć w tempie 60 procent rocznie, od 347 mln USD w roku 2009 do 3,7 mld USD w roku 2014. W swym raporcie IDC wiąże szybki wzrost z faktem, że urządzenia wirtualne zwiększają efektywność operacyjną, dając użytkownikom korzyści takie jak niższe koszty zakupu, brak konieczności integracji i proste zarządzanie.

Novell wymieniany jest w raporcie jako pionier rynku wirtualnych urządzeń programowych, mający dla niezależnych dostawców oprogramowania, którzy tworzą takie urządzenia, atrakcyjną ofertę programową obejmującą specjalne ceny, umowy redystrybucyjne, pomoc w certyfikacji i wsparcie techniczne. Poprzez SUSE Appliance Program, Novell oferuje możliwości techniczne i biznesowe, obejmujące wszystko, co jest potrzebne niezależnym dostawcom oprogramowania do tworzenia, testowania, aktualizacji i sprzedaży wirtualnych urządzeń programowych, w tym takie rozwiązania, jak SUSE Studio i SUSE Gallery. SUSE Studio pozwala niezależnym dostawcom oprogramowania tworzyć wirtualne maszyny pozwalające sięgnąć po zalety środowisk typu cloud, zaś SUSE Gallery umożliwia użytkownikom współtworzenie oraz współdzielenie i promowanie wirtualnych urządzeń.

Pełen tekst raportu IDC

Źródło: Novell
Skomentuj na forum