Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC VNX - nowe systemy pamięci masowej klasy średniej

EMCFirma EMC Corporation wprowadziła do oferty nową rodzinę uniwersalnych systemów pamięci masowej klasy średniej EMC VNX, stanowiących efekt połączenia systemów sieci pamięci masowej (SAN) EMC CLARiiON i  (NAS) EMC Celerra w jedną, uniwersalną rodzinę rozwiązań przeznaczonych do obsługi wirtualnych centów danych.


Systemy z serii VNXe (klasy podstawowej) są przeznaczone specjalnie dla małych i średnich firm oraz dla oddziałów i biur terenowych przedsiębiorstw. Stanowią połączenie przełomowej prostoty z zaawansowaną wydajnością, dostępnością i efektywnością.

Systemy z serii VNXe i VNX są zarządzane za pomocą scentralizowanego i prostego interfejsu EMC Unisphere®. Systemy VNXe zostały zaprojektowane z myślą o informatykach o niewielkiej wiedzy specjalistycznej z zakresu pamięci masowych. Dzięki wyjątkowemu kreatorowi konfiguracji oraz udostępnianiu ukierunkowanemu na potrzeby aplikacji klienci mogą skonfigurować pamięć masową do obsługi 500 skrzynek pocztowych serwera Microsoft Exchange lub magazyny danych VMware o pojemności 1 TB w zaledwie kilka minut.

Najważniejsze funkcje w serii VNXe:
• Zaawansowane kreatory umożliwiające udostępnianie zależnie od potrzeb aplikacji, co radykalnie upraszcza administrowanie, w tym także obsługę Microsoft Exchange i Microsoft Hyper-V.
• Kompaktowa obudowa o wysokości 2U lub 3U.
• Wbudowana obsługa pamięci masowej opartej na plikach (CIFS, NFS) i na blokach (iSCSI).
• Konstrukcja pozbawiona punktów podatności na awarie.
• Wbudowane funkcje ochrony danych, w tym funkcja replikacji.
• Technologia dynamicznego przydzielania zasobów (tzw. thin provisioning), funkcja deduplikacji plików oraz technologia kompresji.
• Zintegrowana funkcja samopomocy oraz pomocy technicznej automatyzująca i przyspieszająca rozwiązywanie problemów.
• Zaawansowana obsługa napędów SAS i Nearline SAS o przepustowości 6 Gb/s.
• Skalowalność do poziomu 120 napędów dyskowych (240 TB).

Najważniejsze funkcje w serii VNX:
• Łączą możliwości systemów EMC CLARiiON i EMC Celerra w jedną ujednoliconą platformę o wydajności 3-krotnie większej od oferowanej przez poprzednie generacje systemów.
• Systemy oparte na technologii procesorów wielordzeniowych Intel Xeon 5600, zapewniające maksymalną przepustowość rozwiązania.
• Najbardziej zaawansowane w branży oprogramowanie do zarządzania warstwami pamięci masowej (FAST VP).
• Jedyne rozwiązanie pamięci masowej oferujące zautomatyzowane zarządzanie warstwami pamięci masowej na poziomie plików i bloków z możliwością przenoszenia między warstwami fragmentów jednostek LUN za pomocą oprogramowania FAST VP oraz zarządzanie zaawansowanym, możliwym do rozbudowy buforem systemowym za pomocą oprogramowania FAST Cache.
• Obsługa napędów dyskowych SAS, Nearline SAS i SSD o przepustowości 6 Gb/s.
• Skalowanie do poziomu 2 PB na system (1000 napędów).
• Obsługa wielu protokołów i typów danych, w tym: FC, iSCSI, FCoE, NFS, CIFS, SOAP i REST.
• Zintegrowana ochrona danych, zabezpieczenia i zapewnianie zgodności z przepisami.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum