Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed - Trendy na 2011 rok

RiverbedRok 2010 był rokiem definiowania i zrozumienia cloud computing. 2011 będzie rokiem lepszego zrozumienia i maksymalizacji sieci WAN. Przedsiębiorstwa będą szukać szybkich, bezpiecznych i opłacalnych rozwiązań, które bezproblemowo zintegrują się z obecna infrastrukturą. Rozwiązania te muszą oferować firmom elastyczność oraz łatwość w zarządzaniu i wdrożeniu. 

 

Wojciech Gołębiowski, Regional Sales Manager Eeastern Europe z Riverbed Technology, podsumowuje 2010 rok i wymienia 10 najważniejszych trendów na Nowy Rok.

1. Dojrzewanie Cloud Computing - Niezależnie czy publiczna, prywatna lub hybrydowa chmura, coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega jej korzyści. W 2011 roku, zobaczymy dojrzewanie rozwiązań chmury publicznej dla serwerów i pamięci masowej. Widzieliśmy już wdrożenia na Amazon EC2 lub Microsoft Online dla aplikacji oraz w Amazon S3 i EMC Atmos do przechowywania (could storage). Dzisiaj przedsiębiorstwa i instytucje publiczne znacznie lepiej rozumieją korzyści i ograniczeń zarówno prywatnych jak i publicznych modeli chmur. Posiadając taką wiedzę decydenci będą mogli określić, kiedy i gdzie chmura ma sens dla ich organizacji.

2. Konsolidacja i wirtualizacja na poziomie oddziału - Konsolidacja oddziałów zdalnych, czyli  integracja wielu aplikacji i funkcjonalności w ramach pojedynczego urządzenia minimalizuje wykorzystanie przestrzeni i pobór energii, a zmaksymalizuje wykorzystanie sprzętu oraz upraszcza zarządzanie. Konsolidując serwery przedsiębiorstwa i instytucje publiczne będą także czerpać korzyści z niższych kosztów administracji przy korzystaniu z usług swoich oddziałów. Osiągną to wykorzystując wirtualizację do centralizacji i skupienia pozostałych usług w oddziale.

3. Praca i życie w zwirtualizowanym świecie - co prawda moda na grę Second Life przeminęła, ale trend w kierunku wirtualizacji nie przemija i staje się ona coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w środowisku biznesowym. Przedsiębiorstwa, które zaczęły już wirtualizować swoje centra danych, poszerzą wykorzystanie wirtualizacji w oddziałach zdalnych, a zainteresowanie technologią VDI (Virtual Desktop Infrastructure) będzie rosło.

4. Mniej taśm do back-upu - Koszty, złożoność i ryzyko przenoszenia ręcznie danych na taśmach spowoduje, że 2011 przyniesie wzrost replikacji i back-up w oparciu o infrastrukturę sieci. Zastąpią one tradycyjne taśmy zapisywane na wypadek konieczności odzyskiwania danych (DR). Dla dzisiejszych przedsiębiorstw, które operują coraz większą ilością danych i rozwijają zdalne biura, stworzenie niezawodnej infrastruktury i strategii odzyskiwania danych będzie kluczowym komponentem bezpieczeństwa.

5. Uzależnienie od sieci rozległych będzie rosło - Zastosowanie aplikacji biznesowych, w tym aplikacji multimedialnych (VoIP, wideo i szereg innych) oraz cloud computing, spowoduje wzrost przepływu danych i tym samym coraz większe uzależnienie od sieci rozległych (WAN). Jeśli dodamy do tego rosnącą liczbę pracowników mobilnych i zdalnych oddziałów, a także zdalne tworzenie kopii zapasowych, konieczność archiwizacji i odzyskiwania danych w sieci WAN, okazuje się, że efektywne funkcjonowanie sieci będzie mieć krytyczne znaczenie dla przedsiębiorstw w 2011 roku.

6. Wydajność pozostanie najważniejsza - Pokonywanie wyzwań  związanych z wydajnością aplikacji i sieci pozostanie ważnym elementem w 2011. Przedsiębiorstwa w dalszym ciągu będą poszukiwać sposobów, aby ich infrastruktura IT pozostała opłacalna, elastyczna i efektywna. Optymalizacja sieci WAN na wielu poziomach - sprzętu i oprogramowania - pomaga przedsiębiorstwom wdrożyć odpowiednie rozwiązania w celu przyspieszenia procesu migracji danych i aplikacji w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie.

7. Dalszy wzrost mobilności dzięki nowym urządzeniom - Wraz z rosnącą liczbą podróżujących pracowników, potrzebować będziemy rozwiązań, które zaspokoją ich potrzeby dostępu do sieci w każdym miejscu i czasie. Narzędzia, które będą szybkie i bezpieczne. Już teraz widzimy, wzrost zainteresowania urządzeniami klasy tablet (jak Apple iPad czy Samsung Galaxy Tab). Sieci Wi-Fi są również w polskich realiach coraz powszechniej dostępne w portach lotniczych, hotelach, kawiarniach, jak i nawet restauracjach szybkiej obsługi.

8. Pełna przejrzystość sieci - Ze względu na rosnącą zależność od sieci WAN z rosnącą liczbą danych, pracowników zdalnych i mobilnych oraz nowych aplikacji, działy IT poszukują lepszych narzędzi do wglądu i analizy sieci. Szczegółowe i wszechstronne możliwości raportowania pozwolą wskazać i zaalarmować o problemach w sieci przedsiębiorstwa na poziomie aplikacji, położenia geograficznego czy komputera danego użytkownika.

9. Popularyzacja modelu Managed Services - 2010 przyniósł więcej zarządzanych usług oferowanych przez dostawców, takich jak Verizon, Orange Business Services i BT oraz integratorów systemów, jak HP i IBM. Trend ten utrzyma się w 2011 roku.
 
10. Zwiększenie zasięgu i efektywności komunikacji - Łączność satelitarna przeszła długą drogę od czasów radzieckiego Sputnika i służy dzisiaj firmom do komunikowania się z nawet najbardziej odległymi punktami na kuli ziemskiej. Dlatego w 2011 r., przedsiębiorstwa i rządy nadal będą szukać rozwiązań, które zwiększą efektywność transmisji.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja