Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed - Trendy na 2011 rok

RiverbedRok 2010 był rokiem definiowania i zrozumienia cloud computing. 2011 będzie rokiem lepszego zrozumienia i maksymalizacji sieci WAN. Przedsiębiorstwa będą szukać szybkich, bezpiecznych i opłacalnych rozwiązań, które bezproblemowo zintegrują się z obecna infrastrukturą. Rozwiązania te muszą oferować firmom elastyczność oraz łatwość w zarządzaniu i wdrożeniu. 

 

Wojciech Gołębiowski, Regional Sales Manager Eeastern Europe z Riverbed Technology, podsumowuje 2010 rok i wymienia 10 najważniejszych trendów na Nowy Rok.

1. Dojrzewanie Cloud Computing - Niezależnie czy publiczna, prywatna lub hybrydowa chmura, coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega jej korzyści. W 2011 roku, zobaczymy dojrzewanie rozwiązań chmury publicznej dla serwerów i pamięci masowej. Widzieliśmy już wdrożenia na Amazon EC2 lub Microsoft Online dla aplikacji oraz w Amazon S3 i EMC Atmos do przechowywania (could storage). Dzisiaj przedsiębiorstwa i instytucje publiczne znacznie lepiej rozumieją korzyści i ograniczeń zarówno prywatnych jak i publicznych modeli chmur. Posiadając taką wiedzę decydenci będą mogli określić, kiedy i gdzie chmura ma sens dla ich organizacji.

2. Konsolidacja i wirtualizacja na poziomie oddziału - Konsolidacja oddziałów zdalnych, czyli  integracja wielu aplikacji i funkcjonalności w ramach pojedynczego urządzenia minimalizuje wykorzystanie przestrzeni i pobór energii, a zmaksymalizuje wykorzystanie sprzętu oraz upraszcza zarządzanie. Konsolidując serwery przedsiębiorstwa i instytucje publiczne będą także czerpać korzyści z niższych kosztów administracji przy korzystaniu z usług swoich oddziałów. Osiągną to wykorzystując wirtualizację do centralizacji i skupienia pozostałych usług w oddziale.

3. Praca i życie w zwirtualizowanym świecie - co prawda moda na grę Second Life przeminęła, ale trend w kierunku wirtualizacji nie przemija i staje się ona coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w środowisku biznesowym. Przedsiębiorstwa, które zaczęły już wirtualizować swoje centra danych, poszerzą wykorzystanie wirtualizacji w oddziałach zdalnych, a zainteresowanie technologią VDI (Virtual Desktop Infrastructure) będzie rosło.

4. Mniej taśm do back-upu - Koszty, złożoność i ryzyko przenoszenia ręcznie danych na taśmach spowoduje, że 2011 przyniesie wzrost replikacji i back-up w oparciu o infrastrukturę sieci. Zastąpią one tradycyjne taśmy zapisywane na wypadek konieczności odzyskiwania danych (DR). Dla dzisiejszych przedsiębiorstw, które operują coraz większą ilością danych i rozwijają zdalne biura, stworzenie niezawodnej infrastruktury i strategii odzyskiwania danych będzie kluczowym komponentem bezpieczeństwa.

5. Uzależnienie od sieci rozległych będzie rosło - Zastosowanie aplikacji biznesowych, w tym aplikacji multimedialnych (VoIP, wideo i szereg innych) oraz cloud computing, spowoduje wzrost przepływu danych i tym samym coraz większe uzależnienie od sieci rozległych (WAN). Jeśli dodamy do tego rosnącą liczbę pracowników mobilnych i zdalnych oddziałów, a także zdalne tworzenie kopii zapasowych, konieczność archiwizacji i odzyskiwania danych w sieci WAN, okazuje się, że efektywne funkcjonowanie sieci będzie mieć krytyczne znaczenie dla przedsiębiorstw w 2011 roku.

6. Wydajność pozostanie najważniejsza - Pokonywanie wyzwań  związanych z wydajnością aplikacji i sieci pozostanie ważnym elementem w 2011. Przedsiębiorstwa w dalszym ciągu będą poszukiwać sposobów, aby ich infrastruktura IT pozostała opłacalna, elastyczna i efektywna. Optymalizacja sieci WAN na wielu poziomach - sprzętu i oprogramowania - pomaga przedsiębiorstwom wdrożyć odpowiednie rozwiązania w celu przyspieszenia procesu migracji danych i aplikacji w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie.

7. Dalszy wzrost mobilności dzięki nowym urządzeniom - Wraz z rosnącą liczbą podróżujących pracowników, potrzebować będziemy rozwiązań, które zaspokoją ich potrzeby dostępu do sieci w każdym miejscu i czasie. Narzędzia, które będą szybkie i bezpieczne. Już teraz widzimy, wzrost zainteresowania urządzeniami klasy tablet (jak Apple iPad czy Samsung Galaxy Tab). Sieci Wi-Fi są również w polskich realiach coraz powszechniej dostępne w portach lotniczych, hotelach, kawiarniach, jak i nawet restauracjach szybkiej obsługi.

8. Pełna przejrzystość sieci - Ze względu na rosnącą zależność od sieci WAN z rosnącą liczbą danych, pracowników zdalnych i mobilnych oraz nowych aplikacji, działy IT poszukują lepszych narzędzi do wglądu i analizy sieci. Szczegółowe i wszechstronne możliwości raportowania pozwolą wskazać i zaalarmować o problemach w sieci przedsiębiorstwa na poziomie aplikacji, położenia geograficznego czy komputera danego użytkownika.

9. Popularyzacja modelu Managed Services - 2010 przyniósł więcej zarządzanych usług oferowanych przez dostawców, takich jak Verizon, Orange Business Services i BT oraz integratorów systemów, jak HP i IBM. Trend ten utrzyma się w 2011 roku.
 
10. Zwiększenie zasięgu i efektywności komunikacji - Łączność satelitarna przeszła długą drogę od czasów radzieckiego Sputnika i służy dzisiaj firmom do komunikowania się z nawet najbardziej odległymi punktami na kuli ziemskiej. Dlatego w 2011 r., przedsiębiorstwa i rządy nadal będą szukać rozwiązań, które zwiększą efektywność transmisji.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum