Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed - Trendy na 2011 rok

RiverbedRok 2010 był rokiem definiowania i zrozumienia cloud computing. 2011 będzie rokiem lepszego zrozumienia i maksymalizacji sieci WAN. Przedsiębiorstwa będą szukać szybkich, bezpiecznych i opłacalnych rozwiązań, które bezproblemowo zintegrują się z obecna infrastrukturą. Rozwiązania te muszą oferować firmom elastyczność oraz łatwość w zarządzaniu i wdrożeniu. 

 

Wojciech Gołębiowski, Regional Sales Manager Eeastern Europe z Riverbed Technology, podsumowuje 2010 rok i wymienia 10 najważniejszych trendów na Nowy Rok.

1. Dojrzewanie Cloud Computing - Niezależnie czy publiczna, prywatna lub hybrydowa chmura, coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega jej korzyści. W 2011 roku, zobaczymy dojrzewanie rozwiązań chmury publicznej dla serwerów i pamięci masowej. Widzieliśmy już wdrożenia na Amazon EC2 lub Microsoft Online dla aplikacji oraz w Amazon S3 i EMC Atmos do przechowywania (could storage). Dzisiaj przedsiębiorstwa i instytucje publiczne znacznie lepiej rozumieją korzyści i ograniczeń zarówno prywatnych jak i publicznych modeli chmur. Posiadając taką wiedzę decydenci będą mogli określić, kiedy i gdzie chmura ma sens dla ich organizacji.

2. Konsolidacja i wirtualizacja na poziomie oddziału - Konsolidacja oddziałów zdalnych, czyli  integracja wielu aplikacji i funkcjonalności w ramach pojedynczego urządzenia minimalizuje wykorzystanie przestrzeni i pobór energii, a zmaksymalizuje wykorzystanie sprzętu oraz upraszcza zarządzanie. Konsolidując serwery przedsiębiorstwa i instytucje publiczne będą także czerpać korzyści z niższych kosztów administracji przy korzystaniu z usług swoich oddziałów. Osiągną to wykorzystując wirtualizację do centralizacji i skupienia pozostałych usług w oddziale.

3. Praca i życie w zwirtualizowanym świecie - co prawda moda na grę Second Life przeminęła, ale trend w kierunku wirtualizacji nie przemija i staje się ona coraz bardziej powszechnym zjawiskiem w środowisku biznesowym. Przedsiębiorstwa, które zaczęły już wirtualizować swoje centra danych, poszerzą wykorzystanie wirtualizacji w oddziałach zdalnych, a zainteresowanie technologią VDI (Virtual Desktop Infrastructure) będzie rosło.

4. Mniej taśm do back-upu - Koszty, złożoność i ryzyko przenoszenia ręcznie danych na taśmach spowoduje, że 2011 przyniesie wzrost replikacji i back-up w oparciu o infrastrukturę sieci. Zastąpią one tradycyjne taśmy zapisywane na wypadek konieczności odzyskiwania danych (DR). Dla dzisiejszych przedsiębiorstw, które operują coraz większą ilością danych i rozwijają zdalne biura, stworzenie niezawodnej infrastruktury i strategii odzyskiwania danych będzie kluczowym komponentem bezpieczeństwa.

5. Uzależnienie od sieci rozległych będzie rosło - Zastosowanie aplikacji biznesowych, w tym aplikacji multimedialnych (VoIP, wideo i szereg innych) oraz cloud computing, spowoduje wzrost przepływu danych i tym samym coraz większe uzależnienie od sieci rozległych (WAN). Jeśli dodamy do tego rosnącą liczbę pracowników mobilnych i zdalnych oddziałów, a także zdalne tworzenie kopii zapasowych, konieczność archiwizacji i odzyskiwania danych w sieci WAN, okazuje się, że efektywne funkcjonowanie sieci będzie mieć krytyczne znaczenie dla przedsiębiorstw w 2011 roku.

6. Wydajność pozostanie najważniejsza - Pokonywanie wyzwań  związanych z wydajnością aplikacji i sieci pozostanie ważnym elementem w 2011. Przedsiębiorstwa w dalszym ciągu będą poszukiwać sposobów, aby ich infrastruktura IT pozostała opłacalna, elastyczna i efektywna. Optymalizacja sieci WAN na wielu poziomach - sprzętu i oprogramowania - pomaga przedsiębiorstwom wdrożyć odpowiednie rozwiązania w celu przyspieszenia procesu migracji danych i aplikacji w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie.

7. Dalszy wzrost mobilności dzięki nowym urządzeniom - Wraz z rosnącą liczbą podróżujących pracowników, potrzebować będziemy rozwiązań, które zaspokoją ich potrzeby dostępu do sieci w każdym miejscu i czasie. Narzędzia, które będą szybkie i bezpieczne. Już teraz widzimy, wzrost zainteresowania urządzeniami klasy tablet (jak Apple iPad czy Samsung Galaxy Tab). Sieci Wi-Fi są również w polskich realiach coraz powszechniej dostępne w portach lotniczych, hotelach, kawiarniach, jak i nawet restauracjach szybkiej obsługi.

8. Pełna przejrzystość sieci - Ze względu na rosnącą zależność od sieci WAN z rosnącą liczbą danych, pracowników zdalnych i mobilnych oraz nowych aplikacji, działy IT poszukują lepszych narzędzi do wglądu i analizy sieci. Szczegółowe i wszechstronne możliwości raportowania pozwolą wskazać i zaalarmować o problemach w sieci przedsiębiorstwa na poziomie aplikacji, położenia geograficznego czy komputera danego użytkownika.

9. Popularyzacja modelu Managed Services - 2010 przyniósł więcej zarządzanych usług oferowanych przez dostawców, takich jak Verizon, Orange Business Services i BT oraz integratorów systemów, jak HP i IBM. Trend ten utrzyma się w 2011 roku.
 
10. Zwiększenie zasięgu i efektywności komunikacji - Łączność satelitarna przeszła długą drogę od czasów radzieckiego Sputnika i służy dzisiaj firmom do komunikowania się z nawet najbardziej odległymi punktami na kuli ziemskiej. Dlatego w 2011 r., przedsiębiorstwa i rządy nadal będą szukać rozwiązań, które zwiększą efektywność transmisji.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja