Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

VAAI w pamięciach masowych ETERNUS z VMware vSphere

FujitsuFujitsu udostępnia oprogramowanie vStorage APIs for Array Integration (VAAI) zwiekszajac tym samym wydajność VMware vSphere 4.1 z dyskowymi systemami pamięci masowej z serii ETERNUS DX400/DX8000.


Rozwiązania ETERNUS DX400/DX8000 w połączeniu z serwerami Fujitsu PRIMERGY, stanowią idealną platformę wydajnej i niezawodnej wirtualizacji centrów przetwarzania danych.

Obsługa VAAI umożliwia przejęcie operacji pamięci masowej, które poprzednio wymagały zasobów serwerowych, przez wydajniejsze systemy ETERNUS DX400/DX8000, co pozwala zintegrować platformę VMware z funkcjami dyskowej pamięci masowej i zmniejszyć obciążenie serwerów. Dzięki temu systemy te stają się doskonałą platformą wirtualizacji i konsolidacji centrów przetwarzania danych na dużą skalę.

Wydajne systemy ETERNUS DX400/DX8000 obsługują obecnie następujące trzy funkcje:
1. Full Copy (pełna kopia)
Operacje kopiowania danych są wykonywane z wykorzystaniem zasobów i funkcji przyspieszenia sprzętowego macierzy pamięci masowej. Uwalnia to serwer od operacji odczytu i zapisu, co przyspiesza cały proces. Obciążenie serwera jest mniejsze i poprawia się efektywność wykorzystania wszystkich dostępnych zasobów. Operatorzy centrów przetwarzania danych mogą oczekiwać szybszego tworzenia maszyn wirtualnych i przyspieszenia ruchu danych przez Storage VMotion.
2. Block Zeroing (zerowanie blokowe)
Funkcja ta umożliwia inicjalizację z przyspieszeniem sprzętowym dla celów przydzielania nowej pojemności pamięci masowej. Serwer wysyła do macierzy dysków tylko jedno polecenie, które przekazuje zadanie wypełnienia inicjowanego obszaru pamięci zerami systemowi pamięci masowej. Funkcja ta jeszcze bardziej zmniejsza obciążenie serwera, przyspiesza uruchamianie maszyn wirtualnych i zmniejsza liczbę serwerów niezbędnych do zapewnienia wymaganej wydajności aplikacji.
3. Hardware Assisted Locking (blokowanie wspomagane sprzętowo)
Dzięki przeniesieniu mechanizmu blokowania z serwera do macierzy dysków blokowanie może być wykonywane na poziomie bloków, a nie jednostek logicznych (LUN). Funkcja ta powoduje, że proces ten przebiega z większą szczegółowością, dzięki czemu maleje wielkość blokowanych sekcji i wzrasta wydajność w zadaniach ogólnych, takich jak migracja maszyn wirtualnych, włączanie i wyłączanie wielu maszyn wirtualnych czy tworzenie maszyn wirtualnych na podstawie szablonów. Pozwala to znacznie zwiększyć efektywność i elastyczność operacyjną zwirtualizowanych centrów przetwarzania danych z dużą liczbą maszyn wirtualnych.

„Wyniki testu VMWare VMmark wskazują, że serwery Fujitsu PRIMERGY w połączeniu z systemami pamięci masowej Fujitsu ETERNUS stanowią idealna platformę wirtualizacji, która zaspokaja najwięcej różnorodnych potrzeb klientów. Dzięki obsłudze wszystkich trzech wariantów integracji VAAI z VMware VShpere 4.1 nasz „dream team” zoptymalizowany pod kątem wirtualizacji utrzymuje się na czele stawki w pogoni za większą niezawodnością, efektywnością i wydajnością” - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes ds. systemów centrów przetwarzania danych, Fujitsu Technology Solutions.

Moduł ETERNUS VAAI wymaga najnowszego oprogramowania wbudowanego V20L60 w dyskowych systemach pamięci masowej z serii ETERNUS DX400/DX8000. Fujitsu dostarcza bezpłatnie zarówno ten moduł, jak i oprogramowanie wbudowane. Full Copy wymaga funkcji ETERNUS Advanced Copy.

Fujitsu jest certyfikowanym uczestnikiem programu VMware's vStorage API for Array Integration Partnership.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum