Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell podsumowuje rok 2010

NovellW ciągu roku od ogłoszenia zaangażowania się w szybko rozwijający się rynek rozwiązań do inteligentnego zarządzania obciążeniami (Intelligent Workload Management), Novell wprowadził kilkanaście nowych produktów, zyskał ponad 4500 nowych klientów i zawarł ważne porozumienia o współpracy z wiodącymi w branży firmami.


Wśród nowości produktowych pojawiły się takie nowatorskie rozwiązania, jak Novell Identity Manager 4, Novell Cloud Manager, ZENworks 11 oraz SUSE Appliance Toolkit - pozwalające klientom wdrażać inteligentne zarządzania obciążeniami w swoich środowiskach informatycznych. Umożliwia to zarówno użytkownikom biznesowym, jak i informatykom optymalne zrównoważenie elastyczności i kontroli nad informatyką w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud.

„Według ostatnich badań przeprowadzonych wśród szefów informatyki przez Harris Interactive na zamówienie Novella, środowiska typu cloud - zarówno publiczne, ja i prywatne - stają się coraz bardziej istotną częścią zasobów informatycznych przedsiębiorstw, a firmy są zainteresowane uproszczeniem zarządzania zintegrowanymi środowiskami fizycznymi i wirtualnymi oraz środowiskami typu cloud,” - mówi Bob Tarzey, analityk i dyrektor firmy Quocirca. „Infrastruktura informatyczna musi być wszechstronna i elastyczna, by móc adaptować się do zmieniających się wymagań biznesowych, jednak bez odpowiednich narzędzi do zarządzania może generować nadmierne obciążenie ekonomiczne, a nawet straty ze względu na niedostateczne wykorzystanie potencjału, ryzyko wynikające z niedostatecznego bezpieczeństwa i nieoptymalne funkcjonowanie obciążeń. Oferowane przez Novella rozwiązania WorkloadIQ pomagają uporać się z tymi
problemami.”

Novell od początków swej działalności przywiązuje dużą wagę do innowacji. W ciągu mijającego roku firma wprowadziła do oferty wiodące na rynku produkty przeznaczone dla wszystkich elementów cyklu inteligentnego zarządzania obciążeniami:

Tworzenie obciążeń

• SUSE Appliance Toolkit - zestaw narzędzi, upraszczających konfigurowanie wirtualnych urządzeń programowych działających w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud i zarządzanie nimi. 
• SUSE Gallery - nowy internetowy katalog, umożliwiający użytkownikom SUSE Studio publikowanie i bezpłatne pobieranie wirtualnych urządzeń programowych i aplikacji dla środowisk typu cloud.
• SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1 - wyróżniająca się największą zgodnością interoperacyjną platforma dla newralgicznych systemów informatycznych zarówno fizycznych, jak i wirtualnych - od komputerów osobistych po centra danych.

Zabezpieczanie obciążeń

• Identity Manager 4 Advanced Edition - pierwsze w branży rozwiązanie gwarantujące spójność polityk tożsamości, bezpieczeństwa i zapewniania zgodności z wymogami przepisów w całym ekosystemie informatycznym, obejmującym środowiska fizyczne i wirtualne oraz środowiska typu cloud, pozwalające zapewnić
większe bezpieczeństwo danych przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i złożoności dokumentowania zgodności z wymogami
przepisów.
• Novell Cloud Security Service - pozwala dostawcom usług realizowanych w środowiskach typu cloud gwarantować swoim klientom bezpieczny dostęp i zgodność z wymogami przepisów. Stanowiąc część szerokiej oferty Novella w zakresie tożsamości i bezpieczeństwa, zapewnia przedsiębiorstwom spójną
platformę zarządzania tożsamością w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud.
• Sentinel Log Manager Appliance - pierwsze w branży rozwiązanie do zarządzania rejestrami zdarzeń dostępne w postaci wirtualnego urządzenia programowego. Zapewnia zarządzanie rejestrami zdarzeń, zapewnianie zgodności z wymogami przepisów i podwyższone bezpieczeństwo.

Zarządzanie

• Novell Cloud Manager - jedyne na rynku rozwiązanie dla środowisk typu cloud computing, umożliwiające firmom tworzenie prywatnych chmur z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury informatycznej, bez względu na rodzaj sprzętu, hipernadzorcy czy systemu operacyjnego.
• PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge - pierwsze rozwiązania do zarządzania wirtualizacją, umożliwiające migrację działających obciążeń ze środowisk fizycznych do wirtualnych i odwrotnie oraz między środowiskami fizycznymi w systemach Linux i Windows.
• ZENworks 11 - integrując mechanizmy zarządzania komputerami osobistymi, zasobami, aktualizacjami i bezpieczeństwem punktów końcowych w jednej konsol
i, ZENworks 11 pozwala klientom obniżać koszty i ryzyko zarządzania urządzeniami w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud, jednocześnie radykalnie upraszczając realizację bieżących potrzeb, takich jak migracje do Windows 7.
• ZENworks Configuration Management virtual appliance - jedno z pierwszych w branży rozwiązań typu plug-and-play integrujących mechanizmy zarządzania komputerami osobistymi, zasobami, aktualizacjami.

Mierzenie obciążeń

• Novell Operations Center - reprezentujące nową generację rozwiązanie do zarządzania usługami biznesowymi, udostępniające kompleksowy obraz usług informatycznych w celu weryfikacji ich zgodności z założonymi poziomami jakości.

Oprócz tego, w pierwszym kwartale przyszłego roku Novell planuje udostępnić SUSE Manager, nowe narzędzie open source przeznaczone do zarządzania środowiskami SUSE Linux Enterprise i Red Hat Enterprise Linux, a także Novell Identity Manager 4 Standard Edition i Novell Privileged User Manager 2.3.
 
Umowy o współpracy

W ciągu mijającego roku Novell zawarł nowe i rozszerzył istniejące umowy o współpracy, efektem których są kompleksowe, zintegrowane rozwiązania dla klientów. Z firmą VMware została zawarta umowa OEM, w ramach której VMware dystrybuuje system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server (SLES) i świadczy w jego sprawach pomoc techniczną, a także tworzy z jego wykorzystaniem wirtualne urządzenia programowe. Novell zawarł umowę z firmą Verizon, przewidującą dostarczanie usług
bezpieczeństwa i zarządzania tożsamością w środowiskach typu cloud. Dzięki umowie z Novellem, Vodacom Business integruje większość rozwiązań WorkloadIQ Novella w środowiskach typu cloud udostępnianych swym klientom.

Nagrody i wyróżnienia

Innowacyjne rozwiązania przyniosły Novellowi szereg najwyższych wyróżnień za nowe produkty i współpracę z partnerami. Program partnerski Novella został uhonorowany nagrodą „CRN Partner Program Guide 5-Star” oraz przyznaną również przez CRN nagrodą „Top 100 Executives 2010”. Oprócz tego magazyn ERP Executive uhonorował Novella nagrodą „Best of SAPPHIRE NOW” w kategorii „Doskonałość w innowacji produktów”.

Inne wyróżnienia obejmują nagrodę amerykańskiego biznesu za najlepszy nowy produkt lub usługę informatyczną dla SUSE Studio oraz wybór redakcji HPC in the Cloud w kategorii rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk typu cloud.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum