Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ulepszony Novell Cloud Manager

NovellPodczas odbywającej się w Las Vegas konferencji GARTNER Data Center firma Novell poinformowała o udostępnieniu ulepszonej wersji oprogramowania Novell Cloud Manager, kompleksowego rozwiązania do zarządzania środowiskami typu cloud computing, stworzonego z myślą o powszechnych dziś heterogenicznych środowiskach informatycznych.


Novell Cloud Manager 1.1 zapewnia użytkownikom swobodę i elastyczność tworzenia i zarządzania prywatnymi chmurami, obsługując wszystkie wiodące platformy sprzętowe, systemy operacyjne i hypervisory (VMware vSphere 4/ESX 4/ESXi 4, VMware ESX/ESXi 3.5, Windows Server 2008 R2 Hyper-V oraz Xen jako część SUSE Linux Enterprise Server 10 lub 11).

Najnowsza wersja Novell Cloud Manager wyróżnia się usprawnieniem importu istniejącej infrastruktury fizycznej i wirtualnej do środowisk chmurowych. Nowa wersja udostępnia również nowego klienta iPhone dla dostępu mobilnego i ułatwia optymalizację aplikacji działających w środowisku typu cloud dzięki prostszej konfiguracji zasobów.

"Przedsiębiorstwa coraz częściej wpisują wirtualizację i przetwarzanie typu cloud na listę swych priorytetów, niemniej chcą też korzystać z posiadanych już zasobów. Novell Cloud Manager jest jedynym na rynku rozwiązaniem do zarządzania chmurą, które umożliwia przenoszenie istniejących serwerów wraz z działającymi na nich maszynami wirtualnymi do prywatnych środowisk typu cloud, dzięki czemu można nimi zarządzać za pomocą jednego produktu, tak samo jak nowo utworzonymi szynami wirtualnymi" - mówi Jim Ebzery, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa, zarządzania i platform operacyjnych w firmie Novell.

Novell Cloud Manager, produkt z rodziny WorkloadIQ, jest jedynym produktem do zarządzania środowiskami typu cloud, udostępniającym centralną, kompleksową konsolę, która pozwala wszystkim uprawnionym osobom lub grupom - szefom jednostek biznesowych, zespołom aplikacyjnym i osobom zarządzającym informatyką - wnioskować o uruchomienie usług informatycznych, aprobować je, zarządzać nimi i tworzyć raporty w ramach całej infrastruktury. Obsługuj również żądania uruchomienia obciążeń (workloads) z możliwością ich aprobowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. Korzystając z Novell Cloud Manager, klienci mogą sięgnąć po elastyczność i ekonomiczność przetwarzania typu cloud bez narażenia na typowe dla środowisk publicznych problemy z bezpieczeństwem i zgodnością z wymogami przepisów.

Nowy Novell Cloud Manager zapewnia:
- Lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury - Novell Cloud Manager jest pierwszym kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania środowiskami typu cloud, pozwalającym włączać istniejące wirtualne hosty (wraz z działającymi na nich maszynami wirtualnymi) do środowisk typu cloud, dzięki czemu można nimi zarządzać za pomocą jednego produktu, tak jak nowo utworzonymi obciążeniami.
- Łatwiejsze modyfikowanie obciążeń - Zapewnia poszczególnym obciążeniom elastyczność, umożliwiając dokonywanie zmian bez ich zatrzymywania. Pozwala to np. dodawać zasoby przeciążonym obciążeniom i zabierać część zasobów obciążeniom mniej wykorzystywanym. Dodawanie zasobów umożliwia zwiększenie wydajności obciążeń, które ich potrzebują, zaś odebranie niewykorzystanych zasobów zmniejsza koszty eksploatacji mniej wykorzystywanych obciążeń.
- Nowy klient iPhone - umożliwia użytkownikom dostęp do konsoli Novell Cloud Manager w dowolnym miejscu i czasie za pomocą rodzimej aplikacji iPhone, zapewniając dostęp z poziomu urządzenia mobilnego do powiązanych z ich rolą widoków i działań.
- Wielowalutowość - klienci z całego świata mogą korzystać z Novell Cloud Manager i prowadzić wewnętrzne rozliczenia operując swą lokalną walutą.
 
Źródło: Novell
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja