Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ulepszony Novell Cloud Manager

NovellPodczas odbywającej się w Las Vegas konferencji GARTNER Data Center firma Novell poinformowała o udostępnieniu ulepszonej wersji oprogramowania Novell Cloud Manager, kompleksowego rozwiązania do zarządzania środowiskami typu cloud computing, stworzonego z myślą o powszechnych dziś heterogenicznych środowiskach informatycznych.


Novell Cloud Manager 1.1 zapewnia użytkownikom swobodę i elastyczność tworzenia i zarządzania prywatnymi chmurami, obsługując wszystkie wiodące platformy sprzętowe, systemy operacyjne i hypervisory (VMware vSphere 4/ESX 4/ESXi 4, VMware ESX/ESXi 3.5, Windows Server 2008 R2 Hyper-V oraz Xen jako część SUSE Linux Enterprise Server 10 lub 11).

Najnowsza wersja Novell Cloud Manager wyróżnia się usprawnieniem importu istniejącej infrastruktury fizycznej i wirtualnej do środowisk chmurowych. Nowa wersja udostępnia również nowego klienta iPhone dla dostępu mobilnego i ułatwia optymalizację aplikacji działających w środowisku typu cloud dzięki prostszej konfiguracji zasobów.

"Przedsiębiorstwa coraz częściej wpisują wirtualizację i przetwarzanie typu cloud na listę swych priorytetów, niemniej chcą też korzystać z posiadanych już zasobów. Novell Cloud Manager jest jedynym na rynku rozwiązaniem do zarządzania chmurą, które umożliwia przenoszenie istniejących serwerów wraz z działającymi na nich maszynami wirtualnymi do prywatnych środowisk typu cloud, dzięki czemu można nimi zarządzać za pomocą jednego produktu, tak samo jak nowo utworzonymi szynami wirtualnymi" - mówi Jim Ebzery, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa, zarządzania i platform operacyjnych w firmie Novell.

Novell Cloud Manager, produkt z rodziny WorkloadIQ, jest jedynym produktem do zarządzania środowiskami typu cloud, udostępniającym centralną, kompleksową konsolę, która pozwala wszystkim uprawnionym osobom lub grupom - szefom jednostek biznesowych, zespołom aplikacyjnym i osobom zarządzającym informatyką - wnioskować o uruchomienie usług informatycznych, aprobować je, zarządzać nimi i tworzyć raporty w ramach całej infrastruktury. Obsługuj również żądania uruchomienia obciążeń (workloads) z możliwością ich aprobowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. Korzystając z Novell Cloud Manager, klienci mogą sięgnąć po elastyczność i ekonomiczność przetwarzania typu cloud bez narażenia na typowe dla środowisk publicznych problemy z bezpieczeństwem i zgodnością z wymogami przepisów.

Nowy Novell Cloud Manager zapewnia:
- Lepsze wykorzystanie istniejącej infrastruktury - Novell Cloud Manager jest pierwszym kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania środowiskami typu cloud, pozwalającym włączać istniejące wirtualne hosty (wraz z działającymi na nich maszynami wirtualnymi) do środowisk typu cloud, dzięki czemu można nimi zarządzać za pomocą jednego produktu, tak jak nowo utworzonymi obciążeniami.
- Łatwiejsze modyfikowanie obciążeń - Zapewnia poszczególnym obciążeniom elastyczność, umożliwiając dokonywanie zmian bez ich zatrzymywania. Pozwala to np. dodawać zasoby przeciążonym obciążeniom i zabierać część zasobów obciążeniom mniej wykorzystywanym. Dodawanie zasobów umożliwia zwiększenie wydajności obciążeń, które ich potrzebują, zaś odebranie niewykorzystanych zasobów zmniejsza koszty eksploatacji mniej wykorzystywanych obciążeń.
- Nowy klient iPhone - umożliwia użytkownikom dostęp do konsoli Novell Cloud Manager w dowolnym miejscu i czasie za pomocą rodzimej aplikacji iPhone, zapewniając dostęp z poziomu urządzenia mobilnego do powiązanych z ich rolą widoków i działań.
- Wielowalutowość - klienci z całego świata mogą korzystać z Novell Cloud Manager i prowadzić wewnętrzne rozliczenia operując swą lokalną walutą.
 
Źródło: Novell
Skomentuj na forum