Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix XenDesktop 5 dostępny

CitrixFirma Citrix Systems ogłosiła powszechną dostępność platformy wirtualizacji desktopów (VDI) Citrix XenDesktop 5. Nowa wersja jest kontynuacją Xendesktop 4.1 z dodatkiem service Pack 1.


Citrix XenDesktop 5 został wydany zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i przedpremierową prezentacją, która miała miejsce podczas październikowej konferencji Citrix Synergy w Berlinie.

Deweloperzy pracując nad XenDesktop 5 skupili się nad skróceniem czasu instalacji i wstępnej konfiguracji, uproszczeniem obsługi, dodaniem wsparcia nowych urządzeń i aplikacji ze szczególnym naciskiem na aplikacje webowe i działające w oparciu o model chmurowy Software-as-a-Service (SaaS). XenDesktop 5 został również rozszerzony o kliencki hipervisor Citrix XenClient, dzięki któremu z wirtualizacji desktopów (również w trybie offline) mogą korzystać użytkownicy komputerów przenośnych.

Najistotniejsze spośród nowych funkcji:
• Nowa konsola administracyjna Desktop Studio, za pomocą której można projektować i zarządzać wirtualnymi desktopami w całej firmie.

• Konsola Desktop Director, dzięki której dział pomocy technicznej zyskuje narzędzia do monitorowania, rozwiązywania problemów i wspierania wirtualnych desktopów użytkowników.

• Machine Service Creation, zintegrowany provisioning usług, dzięki któremu korzystając z funkcji Quick Deploy, można tworzyć i modernizować setki maszyn wirtualnych w kilka sekund.

• Ulepszenia w obszarze HDX (High Definition User Experience), poprawiające działanie aplikacji intensywnie wykorzystujących zasoby, a w szczególności odtwarzanie plików audio i wideo.

• Adaptive Orchestration, funkcjonalność odpowiedzialna za dynamiczne dostosowanie HDX do obciążenia serwera, sieci i możliwości klienta

• Technologia FlexCast - dzięki której klienci mogą z pomocą jednego produktu elastycznie dostarczać szereg różnych technologii wirtualnych desktopów: od spersonalizowanych desktopów typu VDI po współdzielone desktopy zoptymalizowane z myślą o pracownikach zadaniowych - została rozszerzona o hypervisor XenClient, działający bezpośrednio na komputerze PC bądź laptopie użytkownika.

• XenDesktop 5 rozbudowano o Citrix Receiver, umożliwiający na dostarczanie zwirtualizowanych desktopów i aplikacji do nowych urządzeń, włączając w to komputery PC i Mac, laptopy, tablety i smartfony. Receiver pozwala za pomocą jednego kliknięcia i logowania uzyskać dostęp do nowej generacji aplikacji, w tym utrzymywanych zewnętrznie aplikacji webowych, działających w chmurze i w modelu SaaS.

• XenVault gwarantuje bezpieczeństwo firmowych danych na urządzeniach, których firma nie jest właścicielem oraz pozwala w bezpieczny, zdalny sposób usunąć korporacyjne dane, w sytuacji gdy pracownik opuści firmę, bądź też w razie kradzieży lub utraty laptopa.

• Citrix OpenCloud Access - zapewnia dostęp z pojedynczym logowaniem do wszystkich popularnych aplikacji SaaS za pomocą pojedynczej tożsamości. dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy korzystający z wirtualizacji desktopów Citrix mają do dyspozycji pojedynczego, uniwersalnego klienta, który pozwala bezpiecznie skorzystać z dowolnej obsługiwanej aplikacji lub zasobu na każdym urządzeniu.

Citrix XenDesktop 5 można pobrać z witryny MyCitrix, a edycja XenDesktop 5 Express Edition dostępna jest na tej stronie.

Skomentuj na forum