Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix XenDesktop 5 dostępny

CitrixFirma Citrix Systems ogłosiła powszechną dostępność platformy wirtualizacji desktopów (VDI) Citrix XenDesktop 5. Nowa wersja jest kontynuacją Xendesktop 4.1 z dodatkiem service Pack 1.


Citrix XenDesktop 5 został wydany zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i przedpremierową prezentacją, która miała miejsce podczas październikowej konferencji Citrix Synergy w Berlinie.

Deweloperzy pracując nad XenDesktop 5 skupili się nad skróceniem czasu instalacji i wstępnej konfiguracji, uproszczeniem obsługi, dodaniem wsparcia nowych urządzeń i aplikacji ze szczególnym naciskiem na aplikacje webowe i działające w oparciu o model chmurowy Software-as-a-Service (SaaS). XenDesktop 5 został również rozszerzony o kliencki hipervisor Citrix XenClient, dzięki któremu z wirtualizacji desktopów (również w trybie offline) mogą korzystać użytkownicy komputerów przenośnych.

Najistotniejsze spośród nowych funkcji:
• Nowa konsola administracyjna Desktop Studio, za pomocą której można projektować i zarządzać wirtualnymi desktopami w całej firmie.

• Konsola Desktop Director, dzięki której dział pomocy technicznej zyskuje narzędzia do monitorowania, rozwiązywania problemów i wspierania wirtualnych desktopów użytkowników.

• Machine Service Creation, zintegrowany provisioning usług, dzięki któremu korzystając z funkcji Quick Deploy, można tworzyć i modernizować setki maszyn wirtualnych w kilka sekund.

• Ulepszenia w obszarze HDX (High Definition User Experience), poprawiające działanie aplikacji intensywnie wykorzystujących zasoby, a w szczególności odtwarzanie plików audio i wideo.

• Adaptive Orchestration, funkcjonalność odpowiedzialna za dynamiczne dostosowanie HDX do obciążenia serwera, sieci i możliwości klienta

• Technologia FlexCast - dzięki której klienci mogą z pomocą jednego produktu elastycznie dostarczać szereg różnych technologii wirtualnych desktopów: od spersonalizowanych desktopów typu VDI po współdzielone desktopy zoptymalizowane z myślą o pracownikach zadaniowych - została rozszerzona o hypervisor XenClient, działający bezpośrednio na komputerze PC bądź laptopie użytkownika.

• XenDesktop 5 rozbudowano o Citrix Receiver, umożliwiający na dostarczanie zwirtualizowanych desktopów i aplikacji do nowych urządzeń, włączając w to komputery PC i Mac, laptopy, tablety i smartfony. Receiver pozwala za pomocą jednego kliknięcia i logowania uzyskać dostęp do nowej generacji aplikacji, w tym utrzymywanych zewnętrznie aplikacji webowych, działających w chmurze i w modelu SaaS.

• XenVault gwarantuje bezpieczeństwo firmowych danych na urządzeniach, których firma nie jest właścicielem oraz pozwala w bezpieczny, zdalny sposób usunąć korporacyjne dane, w sytuacji gdy pracownik opuści firmę, bądź też w razie kradzieży lub utraty laptopa.

• Citrix OpenCloud Access - zapewnia dostęp z pojedynczym logowaniem do wszystkich popularnych aplikacji SaaS za pomocą pojedynczej tożsamości. dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy korzystający z wirtualizacji desktopów Citrix mają do dyspozycji pojedynczego, uniwersalnego klienta, który pozwala bezpiecznie skorzystać z dowolnej obsługiwanej aplikacji lub zasobu na każdym urządzeniu.

Citrix XenDesktop 5 można pobrać z witryny MyCitrix, a edycja XenDesktop 5 Express Edition dostępna jest na tej stronie.

Skomentuj na forum