Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix XenDesktop 5 dostępny

CitrixFirma Citrix Systems ogłosiła powszechną dostępność platformy wirtualizacji desktopów (VDI) Citrix XenDesktop 5. Nowa wersja jest kontynuacją Xendesktop 4.1 z dodatkiem service Pack 1.


Citrix XenDesktop 5 został wydany zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i przedpremierową prezentacją, która miała miejsce podczas październikowej konferencji Citrix Synergy w Berlinie.

Deweloperzy pracując nad XenDesktop 5 skupili się nad skróceniem czasu instalacji i wstępnej konfiguracji, uproszczeniem obsługi, dodaniem wsparcia nowych urządzeń i aplikacji ze szczególnym naciskiem na aplikacje webowe i działające w oparciu o model chmurowy Software-as-a-Service (SaaS). XenDesktop 5 został również rozszerzony o kliencki hipervisor Citrix XenClient, dzięki któremu z wirtualizacji desktopów (również w trybie offline) mogą korzystać użytkownicy komputerów przenośnych.

Najistotniejsze spośród nowych funkcji:
• Nowa konsola administracyjna Desktop Studio, za pomocą której można projektować i zarządzać wirtualnymi desktopami w całej firmie.

• Konsola Desktop Director, dzięki której dział pomocy technicznej zyskuje narzędzia do monitorowania, rozwiązywania problemów i wspierania wirtualnych desktopów użytkowników.

• Machine Service Creation, zintegrowany provisioning usług, dzięki któremu korzystając z funkcji Quick Deploy, można tworzyć i modernizować setki maszyn wirtualnych w kilka sekund.

• Ulepszenia w obszarze HDX (High Definition User Experience), poprawiające działanie aplikacji intensywnie wykorzystujących zasoby, a w szczególności odtwarzanie plików audio i wideo.

• Adaptive Orchestration, funkcjonalność odpowiedzialna za dynamiczne dostosowanie HDX do obciążenia serwera, sieci i możliwości klienta

• Technologia FlexCast - dzięki której klienci mogą z pomocą jednego produktu elastycznie dostarczać szereg różnych technologii wirtualnych desktopów: od spersonalizowanych desktopów typu VDI po współdzielone desktopy zoptymalizowane z myślą o pracownikach zadaniowych - została rozszerzona o hypervisor XenClient, działający bezpośrednio na komputerze PC bądź laptopie użytkownika.

• XenDesktop 5 rozbudowano o Citrix Receiver, umożliwiający na dostarczanie zwirtualizowanych desktopów i aplikacji do nowych urządzeń, włączając w to komputery PC i Mac, laptopy, tablety i smartfony. Receiver pozwala za pomocą jednego kliknięcia i logowania uzyskać dostęp do nowej generacji aplikacji, w tym utrzymywanych zewnętrznie aplikacji webowych, działających w chmurze i w modelu SaaS.

• XenVault gwarantuje bezpieczeństwo firmowych danych na urządzeniach, których firma nie jest właścicielem oraz pozwala w bezpieczny, zdalny sposób usunąć korporacyjne dane, w sytuacji gdy pracownik opuści firmę, bądź też w razie kradzieży lub utraty laptopa.

• Citrix OpenCloud Access - zapewnia dostęp z pojedynczym logowaniem do wszystkich popularnych aplikacji SaaS za pomocą pojedynczej tożsamości. dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy korzystający z wirtualizacji desktopów Citrix mają do dyspozycji pojedynczego, uniwersalnego klienta, który pozwala bezpiecznie skorzystać z dowolnej obsługiwanej aplikacji lub zasobu na każdym urządzeniu.

Citrix XenDesktop 5 można pobrać z witryny MyCitrix, a edycja XenDesktop 5 Express Edition dostępna jest na tej stronie.

Skomentuj na forum