Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja serwerów - badanie CA Technologies

CA TechnologiesFirma CA Technologies ogłosiła wyniki nowego, niezależnego badania, które wskazuje, że 74% organizacji IT z regionu EMEA (Europia Środkowa i Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka) wdraża lub już wdrożyło wirtualizację serwerów w ramach całościowej strategii IT.


Na zamówioną przez firmę CA Technologies ankietę "Chmury obliczeniowe - przyszłość IT we wschodzących gospodarkach regionu EMEA?" odpowiedziało ponad 600 szefów działów IT z dwunastu krajów.

Raport wskazuje, że około jedna trzecia ankietowanych organizacji wyszła już poza etap planowania wirtualizacji i poczyniła pierwsze kroki w celu jej wdrożenia. 43% przedsiębiorstw we wschodzących gospodarkach regionu EMEA jest w trakcie wdrażania wirtualizacji serwerów. Jest to wynik pozytywny na tle podobnej ankiety przeprowadzonej pod koniec roku 2009 w Europie Zachodniej, w której około 48% respondentów stwierdziło, że posiada strategię wirtualizacji serwerów.

Choć poziom akceptacji wirtualizacji jest dość wysoki, chmury obliczeniowe nie są już tak popularne. Pomimo tego większość respondentów jednoznacznie uznaje chmury obliczeniowe za zjawisko o charakterze trwałym, a nie za przejściowy trend. Organizacje wykazały zainteresowanie publiczną architekturą chmurową, niemal tak samo ceniąc modele Software as a Service (SaaS), Infrastructure as a Service (IaaS) i Platform as a Service (PaaS).

"Wirtualizacja serwerów w polskich organizacjach ma na celu głównie poprawę niezawodności usług i oszczędności. Te aspekty są konsekwentnie wymieniane przez organizacje wszystkich typów i wielkości. Jeżeli chodzi o chmury obliczeniowe, to firmy wybierają to rozwiązanie głównie z myślą o zabezpieczeniu poufnych danych" - powiedział Michał Furman, Industry Solutions Director, CA Technologies Polska.

Z badania jednoznacznie wynika, że organizacje z tego regionu powoli, lecz konsekwentnie przechodzą w kierunku chmur obliczeniowych. Ta wzrostowa tendencja umożliwi organizacjom wykorzystanie pełni zalet wirtualizacji, takich jak zmniejszenie kosztów i zużycia energii, większa sprawność biznesowa i informatyczna, skuteczne zarządzanie, zdolność do reakcji na oczekiwania rynku, a także udoskonalenie usług.

 

Badanie w liczbach:
• 74% badanych organizacji planuje wirtualizację serwerów lub ją wdrożyła w różnym zakresie - tak wynika z nowego, niezależnego badania „Cloud Computing - The Future of IT in Emerging EMEA?” (Chmury obliczeniowe - przyszłość IT we wschodzących gospodarkach regionu EMEA?) zamówionego przez CA Technologies
• 82% polskich respondentów wdrożyło wirtualizację serwerów lub to planuje
• 71% respondentów z regionu EMEA rozważa zastosowanie wirtualizacji w celu poprawy niezawodności usług w swoich organizacjach
• 73% uważa, że chmury obliczeniowe to średnio- lub długoterminowa zmiana w komputerowej metodologii
• Organizacje ze wschodzących gospodarek regionu EMEA są bardziej zainteresowane użytkowaniem chmur publicznych (44%) niż prywatnych (38%)
• 41% polskich respondentów jest zainteresowanych modelem Infrastructure as a Service publicznej architektury chmurowej. Chcieliby oni korzystać z pojemności infrastruktury zewnętrznej w razie potrzeby - na przykład w celu uzyskania dodatkowego miejsca w pamięci lub mocy obliczeniowej.
• Jako główne przeszkody na drodze do chmur obliczeniowych wymienia się bezpieczeństwo (31%), przepustowość (18%) i problemy związane z zarządzaniem (16%).


Badanie „Chmury obliczeniowe - przyszłość IT we wschodzących gospodarkach regionu EMEA?” przeprowadziła firma Vanson Bourne z siedzibą w Wielkiej Brytanii, specjalizująca się w badaniach rynków technologicznych. Firma Vanson Bourne przeprowadziła ponad 600 rozmów z szefami działów IT w sierpniu 2010 r. W próbce uwzględniono respondentów z Rosji, Turcji, Czech, Słowacji, Polski, Rumunii, Węgier, Chorwacji, Słowenii, RPA, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: CA
Skomentuj na forum