Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu - inicjatywy ułatwiające wprowadzenie cloud computing

FujitsuNa dorocznej konferencji VISIT odbywającej się w Monachium firma Fujitsu przedstawiła nowe rozwiązania technologiczne, które mają ułatwić przedsiębiorstwom przetwarzanie w chmurze, a także nowe komponenty przeznaczone dla centrów przetwarzania danych, serwerowni i stanowisk roboczych.


Trzy ważne inicjatywy sprzyjają upowszechnieniu przetwarzania w chmurze w korporacjach i średniej wielkości przedsiębiorstwach i stanowią pomost między obecną infrastrukturą, opartą głównie na centrach przetwarzania danych wewnątrz firmy, a przyszłymi modelami działania stosującymi architekturę „chmury” (cloud).

Nowa, jednorodna platforma Global Cloud Platform potwierdza możliwości firmy Fujitsu w zakresie ogólnoświatowego świadczenia usług. Fujitsu jest sprawdzonym, niezawodnym dostawcą różnorodnych technologii informatycznych, w szczególności wstępnie zintegrowanych i skonfigurowanych usług ułatwiających migrację do prywatnych lub hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze.

Ponadto usługi Dynamic Cloud firmy Fujitsu pozwalają w pełni zarządzać najistotniejszymi elementami wdrażanego rozwiązania, takimi jak fizyczna lokalizacja systemów i przyszłe możliwości przenoszenia danych.

Uzupełnienie przedstawionych usług stanowi oferta w zakresie zabezpieczeń prywatnych i zaufanych środowisk przetwarzania w chmurze. Jest to standardowy, rozbudowany pakiet środków bezpieczeństwa, obejmujący wykrywanie włamań i zapobieganie nim, a także konfigurowanie firewalli i zabezpieczeń serwerów WWW w celu ochrony rozwiązań dostarczanych przez firmę Fujitsu w modelu „infrastruktury jako usługi” (IaaS).

Podczas konferencji VISIT firma Fujitsu zaprezentowała dwie nowe maszyny z rodziny serwerów x86 marki PRIMERGY. Nowy, modułowy serwer PRIMERGY BX400, przeznaczony dla przedsiębiorstw średniej wielkości o rozbudowanych wymaganiach w zakresie przetwarzania i pamięci masowej. Może być przydatny również w oddziałach większych firm. PRIMERGY BX400 to gotowe, ekologiczne centrum przetwarzania danych, umożliwiające optymalne połączenie w niewielkiej obudowie maksymalnie ośmiu modułów serwerowych lub modułów pamięci masowej.

PRIMERGY MX130 S1, mikroserwer klasy podstawowej, to profesjonalny, scentralizowany serwer przełamujący utarte schematy myślenia, w których małe przedsiębiorstwa nie potrzebują profesjonalnych serwerów i nie mogą sobie pozwolić na ich zakup. Stabilna, niezawodna platforma oparta na procesorach AMD umożliwia obsługę plików, usług WWW i drukowania. PRIMERGY MX130 S1 to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające wdrożyć lepsze mechanizmy udostępniania ważnych danych biznesowych niż w przypadku podatnych na awarie niejednorodnych sieci połączeń bezpośrednich.

Firmy, które rozważają przejście z biurkowych komputerów PC na infrastrukturę Virtual Desktop Infrastructure (VDI), mogą skorzystać z nowych modeli klientów Zero Client, również zaprezentowanych na konferencji VISIT: Zero Client DZ22-2 oraz Zero Client DZ19-2. Oba urządzenia charakteryzują się rozbudowanymi opcjami i większą elastycznością, dzięki czemu ich zintegrowanie z istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa jest wyjątkowo łatwe. Urządzenia Fujitsu Zero Client obsługują trzy najważniejsze hypervisory, mianowicie VMware ESX(i), Microsoft Hyper-V oraz Citrix Xen Desktop (od stycznia 2011 r.).

Fujitsu określiła również dziewięć tendencji technologicznych, które powinny mieć istotny wpływ na sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. Zostały one zaprezentowane w nowym mikroserwisie dostępnym pod adresem http://www.technology-perspectives.com.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum