Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu - inicjatywy ułatwiające wprowadzenie cloud computing

FujitsuNa dorocznej konferencji VISIT odbywającej się w Monachium firma Fujitsu przedstawiła nowe rozwiązania technologiczne, które mają ułatwić przedsiębiorstwom przetwarzanie w chmurze, a także nowe komponenty przeznaczone dla centrów przetwarzania danych, serwerowni i stanowisk roboczych.


Trzy ważne inicjatywy sprzyjają upowszechnieniu przetwarzania w chmurze w korporacjach i średniej wielkości przedsiębiorstwach i stanowią pomost między obecną infrastrukturą, opartą głównie na centrach przetwarzania danych wewnątrz firmy, a przyszłymi modelami działania stosującymi architekturę „chmury” (cloud).

Nowa, jednorodna platforma Global Cloud Platform potwierdza możliwości firmy Fujitsu w zakresie ogólnoświatowego świadczenia usług. Fujitsu jest sprawdzonym, niezawodnym dostawcą różnorodnych technologii informatycznych, w szczególności wstępnie zintegrowanych i skonfigurowanych usług ułatwiających migrację do prywatnych lub hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze.

Ponadto usługi Dynamic Cloud firmy Fujitsu pozwalają w pełni zarządzać najistotniejszymi elementami wdrażanego rozwiązania, takimi jak fizyczna lokalizacja systemów i przyszłe możliwości przenoszenia danych.

Uzupełnienie przedstawionych usług stanowi oferta w zakresie zabezpieczeń prywatnych i zaufanych środowisk przetwarzania w chmurze. Jest to standardowy, rozbudowany pakiet środków bezpieczeństwa, obejmujący wykrywanie włamań i zapobieganie nim, a także konfigurowanie firewalli i zabezpieczeń serwerów WWW w celu ochrony rozwiązań dostarczanych przez firmę Fujitsu w modelu „infrastruktury jako usługi” (IaaS).

Podczas konferencji VISIT firma Fujitsu zaprezentowała dwie nowe maszyny z rodziny serwerów x86 marki PRIMERGY. Nowy, modułowy serwer PRIMERGY BX400, przeznaczony dla przedsiębiorstw średniej wielkości o rozbudowanych wymaganiach w zakresie przetwarzania i pamięci masowej. Może być przydatny również w oddziałach większych firm. PRIMERGY BX400 to gotowe, ekologiczne centrum przetwarzania danych, umożliwiające optymalne połączenie w niewielkiej obudowie maksymalnie ośmiu modułów serwerowych lub modułów pamięci masowej.

PRIMERGY MX130 S1, mikroserwer klasy podstawowej, to profesjonalny, scentralizowany serwer przełamujący utarte schematy myślenia, w których małe przedsiębiorstwa nie potrzebują profesjonalnych serwerów i nie mogą sobie pozwolić na ich zakup. Stabilna, niezawodna platforma oparta na procesorach AMD umożliwia obsługę plików, usług WWW i drukowania. PRIMERGY MX130 S1 to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające wdrożyć lepsze mechanizmy udostępniania ważnych danych biznesowych niż w przypadku podatnych na awarie niejednorodnych sieci połączeń bezpośrednich.

Firmy, które rozważają przejście z biurkowych komputerów PC na infrastrukturę Virtual Desktop Infrastructure (VDI), mogą skorzystać z nowych modeli klientów Zero Client, również zaprezentowanych na konferencji VISIT: Zero Client DZ22-2 oraz Zero Client DZ19-2. Oba urządzenia charakteryzują się rozbudowanymi opcjami i większą elastycznością, dzięki czemu ich zintegrowanie z istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa jest wyjątkowo łatwe. Urządzenia Fujitsu Zero Client obsługują trzy najważniejsze hypervisory, mianowicie VMware ESX(i), Microsoft Hyper-V oraz Citrix Xen Desktop (od stycznia 2011 r.).

Fujitsu określiła również dziewięć tendencji technologicznych, które powinny mieć istotny wpływ na sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. Zostały one zaprezentowane w nowym mikroserwisie dostępnym pod adresem http://www.technology-perspectives.com.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum