Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu - inicjatywy ułatwiające wprowadzenie cloud computing

FujitsuNa dorocznej konferencji VISIT odbywającej się w Monachium firma Fujitsu przedstawiła nowe rozwiązania technologiczne, które mają ułatwić przedsiębiorstwom przetwarzanie w chmurze, a także nowe komponenty przeznaczone dla centrów przetwarzania danych, serwerowni i stanowisk roboczych.


Trzy ważne inicjatywy sprzyjają upowszechnieniu przetwarzania w chmurze w korporacjach i średniej wielkości przedsiębiorstwach i stanowią pomost między obecną infrastrukturą, opartą głównie na centrach przetwarzania danych wewnątrz firmy, a przyszłymi modelami działania stosującymi architekturę „chmury” (cloud).

Nowa, jednorodna platforma Global Cloud Platform potwierdza możliwości firmy Fujitsu w zakresie ogólnoświatowego świadczenia usług. Fujitsu jest sprawdzonym, niezawodnym dostawcą różnorodnych technologii informatycznych, w szczególności wstępnie zintegrowanych i skonfigurowanych usług ułatwiających migrację do prywatnych lub hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze.

Ponadto usługi Dynamic Cloud firmy Fujitsu pozwalają w pełni zarządzać najistotniejszymi elementami wdrażanego rozwiązania, takimi jak fizyczna lokalizacja systemów i przyszłe możliwości przenoszenia danych.

Uzupełnienie przedstawionych usług stanowi oferta w zakresie zabezpieczeń prywatnych i zaufanych środowisk przetwarzania w chmurze. Jest to standardowy, rozbudowany pakiet środków bezpieczeństwa, obejmujący wykrywanie włamań i zapobieganie nim, a także konfigurowanie firewalli i zabezpieczeń serwerów WWW w celu ochrony rozwiązań dostarczanych przez firmę Fujitsu w modelu „infrastruktury jako usługi” (IaaS).

Podczas konferencji VISIT firma Fujitsu zaprezentowała dwie nowe maszyny z rodziny serwerów x86 marki PRIMERGY. Nowy, modułowy serwer PRIMERGY BX400, przeznaczony dla przedsiębiorstw średniej wielkości o rozbudowanych wymaganiach w zakresie przetwarzania i pamięci masowej. Może być przydatny również w oddziałach większych firm. PRIMERGY BX400 to gotowe, ekologiczne centrum przetwarzania danych, umożliwiające optymalne połączenie w niewielkiej obudowie maksymalnie ośmiu modułów serwerowych lub modułów pamięci masowej.

PRIMERGY MX130 S1, mikroserwer klasy podstawowej, to profesjonalny, scentralizowany serwer przełamujący utarte schematy myślenia, w których małe przedsiębiorstwa nie potrzebują profesjonalnych serwerów i nie mogą sobie pozwolić na ich zakup. Stabilna, niezawodna platforma oparta na procesorach AMD umożliwia obsługę plików, usług WWW i drukowania. PRIMERGY MX130 S1 to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające wdrożyć lepsze mechanizmy udostępniania ważnych danych biznesowych niż w przypadku podatnych na awarie niejednorodnych sieci połączeń bezpośrednich.

Firmy, które rozważają przejście z biurkowych komputerów PC na infrastrukturę Virtual Desktop Infrastructure (VDI), mogą skorzystać z nowych modeli klientów Zero Client, również zaprezentowanych na konferencji VISIT: Zero Client DZ22-2 oraz Zero Client DZ19-2. Oba urządzenia charakteryzują się rozbudowanymi opcjami i większą elastycznością, dzięki czemu ich zintegrowanie z istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa jest wyjątkowo łatwe. Urządzenia Fujitsu Zero Client obsługują trzy najważniejsze hypervisory, mianowicie VMware ESX(i), Microsoft Hyper-V oraz Citrix Xen Desktop (od stycznia 2011 r.).

Fujitsu określiła również dziewięć tendencji technologicznych, które powinny mieć istotny wpływ na sposób funkcjonowania przedsiębiorstw. Zostały one zaprezentowane w nowym mikroserwisie dostępnym pod adresem http://www.technology-perspectives.com.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum