Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Koalicja VCE wprowadza Vblock Powered Solutions

Virtual Computing EnvironmentCzłonkowie inicjatywy Virtual Computing Environment (VCE), założonej przez Cisco i EMC przy współpracy z firmami VMware i Intel, poinformowali o wprowadzeniu na rynek rozwiązań Vblock Powered Solutions dla platformy VMware View i aplikacji SAP.


Platforma Vblock to przetestowane, zintegrowane rozwiązanie, które łączy najlepsze w branży technologie wirtualizacji, serwerów, sieci, pamięci masowej, zarządzania i zabezpieczeń. Infrastruktura Vblock jest dostarczana klientom po przeprowadzeniu odpowiednich testów i konfiguracji. Jest gotowa do natychmiastowego wdrożenia, dzięki czemu klienci mogą szybciej uruchamiać nowe aplikacje.

Rozwiązanie Vblock Powered Solution dla środowiska VMware View 4.5 pozwala przyspieszyć wdrożenie infrastruktury wirtualnej, a jednocześnie spełnić wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Klienci mogą w prosty i ekonomiczny sposób rozbudowywać systemy wirtualne i utrzymać nad nimi kontrolę administracyjną, a zarazem zapewnić użytkownikom więcej swobody i lepszą ochronę.
 
Dzięki rozwiązaniu Vblock Powered Solution dla aplikacji SAP klienci mogą natomiast łatwiej przenieść wykorzystywane aplikacje SAP do środowiska wirtualnego na platformie Vblock i sprawniej wdrażać nowe instalacje SAP. Korzystanie z systemu SAP w infrastrukturze Vblock pozwala uzyskać wymierne korzyści w zakresie całkowitego kosztu posiadania, a także większą wydajność środowiska IT i łatwiejsze wdrożenie.

Przeprowadzone przez VMS badanie całkowitego kosztu posiadania rozwiązań SAP działających na platformie Vblock dowodzi, że w dużych środowiskach korporacyjnych klienci mogą uzyskać oszczędności sięgające 19-26% kosztów inwestycji w sprzęt/oprogramowanie oraz nakładów na wdrożenie i rozbudowę.

Przedstawiciele VCE zaprezentowali też Fibre Channel over Ethernet (FCoE) dla swojej najlepszej na rynku infrastruktury Vblock, które są objęte kompleksowym wsparciem technicznym i uzyskały odpowiednie certyfikaty. Oferują one klientom więcej uproszczeń oraz elastyczność i sprawność przy wdrożeniu.

 


Oba udostępnione klientom rozwiązania pozwolą szybciej i wydajniej uzyskać korzyści ze środowisk wirtualnych. Eliminują bowiem czasochłonne i kosztowne procesy planowania, projektowania i testowania, które pochłaniają większość zasobów informatycznych we współczesnych centrach przetwarzania danych.
 
Technologia FCoE łączy standardy Fibre Channel i Ethernet w jedną infrastrukturę. Zapewnia w ten sposób uproszczoną architekturę obejmującą zarówno sieci transmisji danych, jak i sieci pamięci masowej.
 
Platforma Vblock udostępnia też następujące nowe funkcje:
• automatyczne tworzenie wielowarstwowych struktur pamięci masowej - umożliwia to łatwe tworzenie i stosowanie reguł tworzenia warstw, by w przejrzysty sposób zautomatyzować kontrolę, dostarczanie i przenoszenie danych w systemie pamięci masowej w zależności od potrzeb biznesowych;
• obsługa oprogramowania EMC PowerPath V/E - umożliwia inteligentny routing i optymalne wyrównywanie obciążenia we wszystkich konfiguracjach platformy Vblock oraz automatyzację i optymalizację pracy serwerów, wykorzystania pamięci masowej i ścieżek w dynamicznym środowisku wirtualnym; wszystko to zapewnia użytkownikom pewny i spójny dostęp do informacji;
• serwery blade B250/B440 i B230 CSU - innowacyjne serwery Cisco Unified Computing System z procesorami Intel Xeon 5600 uzyskują doskonałe wyniki wydajnościowe w najważniejszych branżowych testach porównawczych.

Rozwiązania Vblock Powered Solutions to dokładnie przetestowane aplikacje stworzone z myślą o platformie Vblock. Koalicja VCE ma obecnie w 29 krajach ponad 100 wiodących partnerów, którzy zajmują się sprzedażą systemów Vblock. Obsługują oni coraz liczniejszą grupę klientów z całego świata.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum