Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed rozszerza działalność na rynek cloud storage

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności infrastruktury IT, zaprezentowała urządzenie Riverbed Whitewater - akcelerator dostępu do danych przechowywanych w chmurze obliczeniowej.


Rozszerzając swoje możliwości akceleracyjne i deduplikacyjne na cloud storage, Riverbed udostępnia organizacjom szybki, bezpieczny i efektywny kosztowo sposób na płynne zintegrowanie systemu przechowywania danych w chmurze z już istniejącą infrastrukturą tworzenia backupów i strategii Disaster Recovery (DR), nie narażając ich bezpieczeństwa.

Urządzenie Whitewater zapewnia prosty i efektywny sposób na przeniesienie danych z siedziby firmy do środowiska opartego o cloud computing zasilanego przez EMC Atmos, AT&T Synaptic Storage as a ServiceSM i Amazon S3.

"W 2010 roku Gartner przerowadził wiele rozmów z osobami kupującymi i użytkującymi storage, podczas których kwestie kosztów, złożoności oraz możliwości okazały się najczęściej powracającymi tematami. Firmy na całym świecie postrzegają cloud storage jako potencjalne rozwiązanie pomocne w uzyskaniu lepszych możliwości odzyskiwania danych - prostych we wdrożeniu i w zarządzaniu, jednocześnie ograniczających koszty. Branża jest na etapie odświeżania i rekonstrukcji sposobu tworzenia kopii bezpieczeństwa" - powiedział Dave Russell, wiceprezes ds. badań w Gartner.

Akceleracja Cloud Storage
Whitewater pracuje bez wprowadzania żadnych zmian do istniejącego w przedsiębiorstwie oprogramowania do backupu. Dzięki temu bezpiecznie akceleruje i deduplikuje dane do chmury oraz umożliwia szybkie przywrócenie działania w oddalonych jednostkach, w dowolnym czasie. Firmy testujące urządzenie Whitewater, podczas przeprowadzania pełnych cotygodniowych backupów, zauważyły krótsze o 35-40 procent przerwy w tworzeniu kopii, w porównaniu z działaniem istniejącej infrastruktury do backupu na dysku. 

W celu poprawienia DR, szybkość przywracania działania także jest akcelerowana za pomocą urządzenia Whitewater, wzmacniając kluczową kompetencję Riverbed, jaką jest optymalizacja wydajności w sieci. W testach wydajności Whitewater przeprowadzonych przez firmę analityczną Enterprise Strategy Group, przywracanie z chmury odbyło się dla mocno skompresowanych plików ZIP przy średniej prędkości 13 MB/sek., natomiast dla przyjaznych deduplikacji plików vmdk, przy prędkości 47 MB/sek.

Deduplikacja i Optymalizcja Cloud Storage
Deduplikacja Riverbed, która została wdrożona w ponad 8,700 organizacjach, poprawiła efektywność replikacji, poprzez zmniejszenie ilości danych przesyłanych między centrami. Teraz urządzenie Whitewater rozciągnie te możliwości na cloud storage, ograniczając koszty tworzenia kopii zapasowych oraz Disaster Recovery, dzięki zmniejszeniu kosztów wykorzystania przestrzeni oraz wymagań szerokości pasma do przenoszenia danych zapasowych między chmurą a jednostkami. 

Bezpieczeństwo
Whitewater szyfrując dane w siedzibie, w trakcie ich przepływu oraz w chmurze, przy użyciu szyfrowania 256-bit AES i SSL v3, dostarcza podwójny poziom szyfrowania, dający pewność, że bezpieczeństwo danych zarządzanych w systemie cloud storage nie zostanie naruszone.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum