Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed rozszerza działalność na rynek cloud storage

RiverbedRiverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności infrastruktury IT, zaprezentowała urządzenie Riverbed Whitewater - akcelerator dostępu do danych przechowywanych w chmurze obliczeniowej.


Rozszerzając swoje możliwości akceleracyjne i deduplikacyjne na cloud storage, Riverbed udostępnia organizacjom szybki, bezpieczny i efektywny kosztowo sposób na płynne zintegrowanie systemu przechowywania danych w chmurze z już istniejącą infrastrukturą tworzenia backupów i strategii Disaster Recovery (DR), nie narażając ich bezpieczeństwa.

Urządzenie Whitewater zapewnia prosty i efektywny sposób na przeniesienie danych z siedziby firmy do środowiska opartego o cloud computing zasilanego przez EMC Atmos, AT&T Synaptic Storage as a ServiceSM i Amazon S3.

"W 2010 roku Gartner przerowadził wiele rozmów z osobami kupującymi i użytkującymi storage, podczas których kwestie kosztów, złożoności oraz możliwości okazały się najczęściej powracającymi tematami. Firmy na całym świecie postrzegają cloud storage jako potencjalne rozwiązanie pomocne w uzyskaniu lepszych możliwości odzyskiwania danych - prostych we wdrożeniu i w zarządzaniu, jednocześnie ograniczających koszty. Branża jest na etapie odświeżania i rekonstrukcji sposobu tworzenia kopii bezpieczeństwa" - powiedział Dave Russell, wiceprezes ds. badań w Gartner.

Akceleracja Cloud Storage
Whitewater pracuje bez wprowadzania żadnych zmian do istniejącego w przedsiębiorstwie oprogramowania do backupu. Dzięki temu bezpiecznie akceleruje i deduplikuje dane do chmury oraz umożliwia szybkie przywrócenie działania w oddalonych jednostkach, w dowolnym czasie. Firmy testujące urządzenie Whitewater, podczas przeprowadzania pełnych cotygodniowych backupów, zauważyły krótsze o 35-40 procent przerwy w tworzeniu kopii, w porównaniu z działaniem istniejącej infrastruktury do backupu na dysku. 

W celu poprawienia DR, szybkość przywracania działania także jest akcelerowana za pomocą urządzenia Whitewater, wzmacniając kluczową kompetencję Riverbed, jaką jest optymalizacja wydajności w sieci. W testach wydajności Whitewater przeprowadzonych przez firmę analityczną Enterprise Strategy Group, przywracanie z chmury odbyło się dla mocno skompresowanych plików ZIP przy średniej prędkości 13 MB/sek., natomiast dla przyjaznych deduplikacji plików vmdk, przy prędkości 47 MB/sek.

Deduplikacja i Optymalizcja Cloud Storage
Deduplikacja Riverbed, która została wdrożona w ponad 8,700 organizacjach, poprawiła efektywność replikacji, poprzez zmniejszenie ilości danych przesyłanych między centrami. Teraz urządzenie Whitewater rozciągnie te możliwości na cloud storage, ograniczając koszty tworzenia kopii zapasowych oraz Disaster Recovery, dzięki zmniejszeniu kosztów wykorzystania przestrzeni oraz wymagań szerokości pasma do przenoszenia danych zapasowych między chmurą a jednostkami. 

Bezpieczeństwo
Whitewater szyfrując dane w siedzibie, w trakcie ich przepływu oraz w chmurze, przy użyciu szyfrowania 256-bit AES i SSL v3, dostarcza podwójny poziom szyfrowania, dający pewność, że bezpieczeństwo danych zarządzanych w systemie cloud storage nie zostanie naruszone.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum