Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell ZENworks 11

Novell11:11, 11 listopada to dobra pora by poinformować o wydaniu przez firmę Novell, kolejnej wersji rozwiązania do zarządzania heterogenicznym środowiskiem IT - ZENworks 11 - oferującego mechanizmy automatyzacji konfigurowania, inwentaryzacji, zabezpieczania, aktualizacji, raportowania, przywracania i migracji.


Oprogramowanie ZENworks 11 używane przez ponad 35000 klientów rozwijane jest przez Novella od 15 lat. ZENworks 11 umożliwia bezproblemowe zarządzanie i zabezpieczanie punktów końcowych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud. Każda z usług oferowanych w ramach ZENworks 11 jest w pełni zintegrowana i dostępna w ramach ujednoliconej webowej konsoli.

Wraz z nową wersją ZENworks 11 pojawiły się nowe wersje:
  ● Configuration Management
  ● Patch Management
  ● Asset Management
  ● Endpoint Security Management
Novell Endpoint Lifecycle Management Suite oferuje moduły:
  - ZENworks Configuration Management,
  - ZENworks Asset Management,
  - ZENworks Patch Management,
  - ZENworks Application Virtualization.

ZENworks 11 wyposażono w zaawansowane reguły zarządzania energią; wymuszenie ograniczania zużycia energii, raporty zgodności, integracja z Intel vPro.

Wśród najistotniejszych nowości w Configuration Management należy wymienić: wykrywanie systemów Linux poprzez SSH, integracja z Asset Management, Instalacja systemów linux z wykorzystaniem PXE i wsparcie dla VNC/SSH. ZENworks Configurtion Management dostępny jest dla Windows i Linux. Oferuje wsparcie dla usług katalogowych Novell eDirectory i Windows Active Directory.

Integracja z Endpoint Security zapewnia kompleksowe rozwiązanie kwestii związanych z bezpieczeństwem stacji roboczych z systemem Windows zapewniając kontrolę urządzeń USB, storage management, ograniczanie dostępu do WiFi, kontrola ruchu do/z urządzenia, wymuszanie VPN we wskazanych lokalizacjach i szyfrowanie danych.

Rozwiązanie Oferuje zarządzanie komputerami z systemami: Windows (XP, Vista, 7, Embedded Standard 2009, WEPOS 2009, Server 2003, Server 2008, Server 2008 R2), Linux (Novell SUSE Linux Enterprise Desktop/Server 10 i 11, Red Hat Enterprise Linux 4.6+ i 5.3).

Podczas wstępnych testów, przeprowadzonych przez naszą redakcję (jeszcze na wersji RC2), nowy ZENworks zrobił na nas duże wrażenie. Rozbudowane funkcje zarządzania punktami końcowymi środowisk heterogenicznych, w tym bezpieczeństwem, poprawkami, usprawnienia w zakresie migracji do Windows 7, dystrybucja oprogramowania, obrazy dysków a w reszcie elastyczny system licencjonowania z pewnością spotkaja się z dużym zainteresowaniem ze strony rynku, zwłaszcza że w wielu scenariuszach rozwiązanie Novella ma do zaoferowania znacznie więcej niż rodzina System Center giganta z Redmond.

Skomentuj na forum