Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fedora 14 Laughlin

FedoraOpublikowano kolejną wersję jednej z najpopularniejszych dystrybucji linuksa - Fedora 14 (nazwa kodowa Lughlin). W nowej wersji dodano wsparcie dla przetwarzania w chmurze (cloud computing) oraz liczne usprawnienia w zakresie wirtualizacji.


Fedora to wolna, darmowa dystrybucja linuksa finansowana przez firmę Red Hat, rozwijana od 2003 roku, początkowo jako Fedora Core.

Istotne zmiany i unowocześnienia:
  • Wsparcie dla chmur - Fedora 14 oferuje wsparcie dla usług chmurowych Amazon Elastic Compute Cloud (EC2).
  • Protokół SPICE - W systemie zaimplementowano rozwijany przez Red Hata protokół SPICE, używany do komunikacji klient-serwer, ulepszający współdziałanie gości maszyn wirtualnych. Spice dodaje urządzenie ekranu QXL do QEMU i dostarcza sterowniki dla niego zarówno dla systemu X, jak i systemu Windows. Struktura Spice do wirtualizacji stacji roboczych (wirtualizacja desktopów) ma na celu dostarczenie pełnego rozwiązania open source do współdziałania ze zwirtualizowanymi stacjami roboczymi.
  • Migracja z Xena do KVM - virt-v2v to narzędzie wiersza poleceń pozwalające na przeniesienie gości domU Xena do KVM. Użytkownicy gości Xen mogą wypróbować lub zmigrować do KVM.
  • Repozytorium testowe technologii wirtualizacji - istnieje dla osób, które chcą testować najnowsze pakiety związane z wirtualizacją. Repozytorium jest przeznaczone głównie do testowania i wczesnego eksperymentowania. Nie jest przeznaczone dla wdrożeń produkcyjnych.
  • Obsługa Xena przez jądro - pakiet kernel w Fedorze 14 obsługuje uruchamianie jako gość domU, ale nie będzie działało jako dom0, dopóki jego obsługa nie zostanie dołączona do oryginalnego jądra. Ostatnie wydanie Fedory z obsługą dom0 to Fedora 8. Uruchamianie gościa Xena domU na gospodarzu Fedory 14 wymaga opartego na KVM programu Xenner. Xenner uruchamia razem jądro gościa i mały emulator Xena jako gościa KVM.

Nowa odsłona systemu bazuje na jądrze Linux 2.6.35 i środowisku graficznym GNOME 2.32. System Fedora 14 obsługuje akcelerację 2D, szybciej otwiera grafikę rastrową i znacznie lepiej radzi sobie z obsługą zdalnych pulpitów.

Źródło: Fedora Project
Skomentuj na forum