Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP prezentuje koncepcję rozwiązań Instant-On

HPHP zaprezentował koncepcję rozwiązań "Instant-On Enterprise", wizję organizacji stosującej technologię we wszystkich swoich działaniach, dzięki czemu może ona skuteczniej zaspokajać dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów.


HP ogłosił również nowe zintegrowane rozwiązania, które ułatwiają przedsiębiorstwom i organizacjom rządowym wdrożenie własnej koncepcji Instant-On Enterprise.

Dzięki zastosowaniu zarówno przetwarzania mobilnego, jak i przetwarzania w chmurze (cloud computing) wszystkie działania stają się coraz bardziej zintegrowane i są realizowane coraz szybciej. W rezultacie klienci i obywatele otrzymują odpowiedź od razu, bez konieczności czekania kilku tygodni czy dni.

Wyniki nowego badania przeprowadzonego na zlecenie HP dowodzą, że rola organizacji IT się zmienia. Zamiast odpowiadać za administrowanie przedsiębiorstwem IT staje się jego częścią.

- 86% dyrektorów wyższego szczebla pracujących w przedsiębiorstwach i organizacjach rządowych jest przekonanych, że skuteczniejsza obsługa klientów i obywateli wymaga szybkiego przystosowania przedsiębiorstwa do zmieniających się oczekiwań konsumentów.
- 78% z nich uważa, że technologia jest kluczem do innowacji w sektorach biznesowym i rządowym.
- 85% zauważyło, że sukces gwarantuje jedynie włączenie technologii do usług świadczonych przez przedsiębiorstwa lub organizacje rządowe.

Dzięki nowym, zintegrowanym rozwiązaniom HP pomaga instytucjom na nowo odkryć sposób wykorzystywania technologii do opracowania nowatorskich rozwiązań używanych na każdym etapie łańcucha tworzenia wartości w przedsiębiorstwie. Obejmuje to świadczone usługi, mobilne urządzenia zapewniające dostęp oraz globalne centra przetwarzania danych, niezbędne do obsługi rozwiązań zgodnych z koncepcją Instant-On Enterprise.

Nowy zestaw podstawowych, zintegrowanych rozwiązań HP oparty jest na bogatej ofercie sprzętu, oprogramowania, usług oraz wiedzy, doświadczenia i innych własności intelektualnych. Oferuje to przedsiębiorstwom i agencjom rządowym narzędzia niezbędne do modernizowania, przekształcania, zabezpieczania, optymalizowania i wdrażania koncepcji Instant-On Enterprise.

Źródło: HP
Skomentuj na forum