Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP prezentuje koncepcję rozwiązań Instant-On

HPHP zaprezentował koncepcję rozwiązań "Instant-On Enterprise", wizję organizacji stosującej technologię we wszystkich swoich działaniach, dzięki czemu może ona skuteczniej zaspokajać dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów.


HP ogłosił również nowe zintegrowane rozwiązania, które ułatwiają przedsiębiorstwom i organizacjom rządowym wdrożenie własnej koncepcji Instant-On Enterprise.

Dzięki zastosowaniu zarówno przetwarzania mobilnego, jak i przetwarzania w chmurze (cloud computing) wszystkie działania stają się coraz bardziej zintegrowane i są realizowane coraz szybciej. W rezultacie klienci i obywatele otrzymują odpowiedź od razu, bez konieczności czekania kilku tygodni czy dni.

Wyniki nowego badania przeprowadzonego na zlecenie HP dowodzą, że rola organizacji IT się zmienia. Zamiast odpowiadać za administrowanie przedsiębiorstwem IT staje się jego częścią.

- 86% dyrektorów wyższego szczebla pracujących w przedsiębiorstwach i organizacjach rządowych jest przekonanych, że skuteczniejsza obsługa klientów i obywateli wymaga szybkiego przystosowania przedsiębiorstwa do zmieniających się oczekiwań konsumentów.
- 78% z nich uważa, że technologia jest kluczem do innowacji w sektorach biznesowym i rządowym.
- 85% zauważyło, że sukces gwarantuje jedynie włączenie technologii do usług świadczonych przez przedsiębiorstwa lub organizacje rządowe.

Dzięki nowym, zintegrowanym rozwiązaniom HP pomaga instytucjom na nowo odkryć sposób wykorzystywania technologii do opracowania nowatorskich rozwiązań używanych na każdym etapie łańcucha tworzenia wartości w przedsiębiorstwie. Obejmuje to świadczone usługi, mobilne urządzenia zapewniające dostęp oraz globalne centra przetwarzania danych, niezbędne do obsługi rozwiązań zgodnych z koncepcją Instant-On Enterprise.

Nowy zestaw podstawowych, zintegrowanych rozwiązań HP oparty jest na bogatej ofercie sprzętu, oprogramowania, usług oraz wiedzy, doświadczenia i innych własności intelektualnych. Oferuje to przedsiębiorstwom i agencjom rządowym narzędzia niezbędne do modernizowania, przekształcania, zabezpieczania, optymalizowania i wdrażania koncepcji Instant-On Enterprise.

Źródło: HP
Skomentuj na forum