Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu wprowadza Eternus CS

FujitsuNa targach Storage Networking World 2010 we Frankfurcie Fujitsu zaprezentowała i poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania do ochrony danych ETERNUS CS High End piątej generacji w dużych przedsiębiorstwach oraz ETERNUS CS800 drugiej generacji dla małych i średnich firm.


Firmy różnej wielkości coraz bardziej potrzebują skutecznej ochrony swoich danych. Ilość nieusystematyzowanych oraz duplikowanych i replikowanych danych rośnie wykładniczo i tempo to raczej nie ulegnie spowolnieniu. Ostra konkurencja spowodowana globalizacją nadal zmusza do ciągłego szukania sposobów zwiększenia efektywności, w miarę stopniowego wychodzenia ze światowej recesji.

Urządzeniom ETERNUS CS, które można zintegrować w całkowicie skonsolidowanym systemie ochrony danych, towarzyszy kompleksowy zestaw usług, od instalacji i serwisowania aż po usługi zarządzane.

Najważniejsze udoskonalenia wprowadzone w urządzeniach nowej generacji to znaczna poprawa ochrony w przypadku awarii, nawet obejmujących całe kraje i kontynenty, uzyskana dzięki kaskadowemu łączeniu urządzeń oraz replikacji kopii zapasowych zdeduplikowanych danych. Możliwa jest także archiwizacja na nośnikach mieszanych w skonsolidowanym środowisku ochrony przed skutkami awarii. Można również jeszcze bardziej obniżyć koszty archiwizacji na dyskach dzięki wykorzystaniu całej gamy urządzeń ETERNUS CS z technologią deduplikacji.

ETERNUS CS High End
Urządzenie do ochrony danych na potrzeby dynamicznych infrastruktur - ETERNUS CS High End v5 (zastępujące wcześniejsze rozwiązanie CentricStor) - zapewnia inteligentną ochronę danych w całej heterogenicznej infrastrukturze. To unikatowe, wielowarstwowe rozwiązanie pamięci masowej, przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw, łączy w sobie największe zalety dwóch nośników pamięci masowej - dysków i taśm. Umożliwia przechowywanie kopii zapasowych w sposób autonomiczny i zgodny z ustalonymi regułami w wielu warstwach, na różnych urządzeniach pamięci masowej.

ETERNUS CS High End znacznie przyspiesza proces kopiowania dzięki wysokiej wydajności dysków, przez co zapewnia wymagany czas odtwarzania i okres przechowywania we wszystkich środowiskach informatycznych o kluczowym znaczeniu dla przedsiębiorstw.

Konsolidacja centrów przetwarzania danych znacznie upraszcza administrowanie i obniża całkowite koszty pamięci masowej dzięki efektywnemu wykorzystywaniu najbardziej ekonomicznych technologii. ETERNUS CS High End zapewnia najwyższej jakości połączenia z wirtualną biblioteką taśm (Virtual Tape Library, VTL) i sieciową pamięcią masową (NAS) na potrzeby technologii True Tape Virtualization i archiwizacji plików. Rozwiązanie to obsługuje szeroką gamę systemów mainframe i systemów otwartych oraz urządzenia NAS i najlepsze w branży aplikacje do tworzenia kopii zapasowych, co gwarantuje integralność operacyjną.

ETERNUS CS800 S2
ETERNUS CS800 to gotowe urządzenie „pod klucz” do ochrony danych przeznaczone dla firm średniej wielkości. Jest to proste, niedrogie rozwiązanie dla klientów, którzy stosują strategię tworzenia kopii zapasowych na dysku i deduplikację. Zaawansowana technologia deduplikacji zmniejsza nawet o 90% typową wymaganą pojemność przy tworzeniu kopii zapasowej z dysku na dysk, a przez to obniża koszty. ETERNUS CS800 zapewnia maksymalną wydajność dysków i skalowalność. W trakcie tworzenia kopii zapasowych urządzenie replikuje dane pomiędzy ośrodkami, wykorzystując globalną deduplikację, dzięki czemu co najmniej 20-krotnie zmniejsza się wymagana przepustowość sieci. ETERNUS CS800 obsługuje także technologie Symantec OpenStorage i Path-to-Tape.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum