Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowy system przetwarzania danych EMC

EMCFirma EMC Corporation zaprezentowała nowy system przetwarzania danych EMC Greenplum Data Computing Appliance (DCA). Nowe rozwiązanie to zintegrowana hurtownia danych oparta na złożonej architekturze równoległej MPP (ang. Massive Parallel Processing).


System umożliwia przedsiębiorstwom wydajniejsze korzystanie z olbrzymich ilości danych z różnych źródeł, takich jak działające nieustannie sieci, Internet, konsumenci, systemy monitoringu i czujniki. EMC Greenplum DCA ładuje dane dwukrotnie szybciej niż rozwiązanie najbliższego konkurenta i oferuje najlepszą w branży wydajność, dzięki czemu pozwala szybciej i taniej przetwarzać większe ilości danych.

Nowy system opracowano i udostępniono klientom zaledwie 75 dni po przejęciu firmy Greenplum przez EMC. Rozwiązanie pojawiło się na rynku w chwili, gdy analitycy z firmy IDC prognozują, że ilość danych wzrośnie w ciągu najbliższej dekady 44-krotnie. Zaawansowana technologia zintegrowanych hurtowni danych firmy Greenplum to kluczowe rozwiązanie umożliwiające obsługę chmur dużych ilości danych (tzw. „big data”) i samoobsługowych rozwiązań do ich analizy. Dzięki temu firmy mogą przechowywać i dokładnie analizować terabajty szczegółowych danych oraz nimi zarządzać, tak aby  szybciej uzyskiwać informacje biznesowe. Firma Greenplum jest podstawą nowego działu produktów do przetwarzania danych EMC, który zajmuje się opracowywaniem narzędzi analitycznych pomagających klientom w obsłudze dużych zbiorów danych.

Najważniejsze informacje:

• Nowy system EMC Greenplum DCA korzysta z bazy danych Greenplum 4.0.  Zastosowana tu innowacyjna, w pełni równoległa architektura zapewnia ładowanie danych z szybkością 10 TB na godzinę - to dwukrotnie szybciej niż w systemach Oracle Exadata i pięciokrotnie szybciej niż w rozwiązaniach oferowanych przez firmy Netezza i Teradata. 
• Urządzenie EMC Greenplum DCA to wyspecjalizowany system oparty na architekturze równoległej. Oferuje nawet 3-krotnie większą skalowalność i 4-krotnie więcej rdzeni bazy danych niż konkurencyjne systemy, dzięki czemu zapewnia najlepszy wskaźnik cena/wydajność na rynku. Nowe rozwiązanie jest dostępne w elastycznych konfiguracjach zajmujących połowę stelaża, pełen stelaż lub wiele stelaży, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z przetwarzaniem terabajtów i petabajtów danych. System jest zintegrowany z technologiami EMC do replikacji, tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii oraz deduplikacji danych, które zapewniają ochronę informacji.
• Baza danych Greenplum 4.0 jest również dostępna jako rozwiązanie obejmujące wyłącznie licencjonowane oprogramowanie, które wdraża się na zgodnym ze standardami branżowymi sprzęcie x86 i zintegrowanych rozwiązaniach infrastrukturalnych, takich jak pakiety Vblock Infrastructure Packages oferowane przez koalicję Virtual Computing Environment (VCE). Dostępna jest też bezpłatna baza danych Greenplum w wersji jednowęzłowej, która jest uważana za najbardziej skalowalną w branży analityczną bazę do obsługi danych o znaczeniu krytycznym.
• Firma EMC zaprezentowała też profesjonalne usługi doradcze, pomoc techniczną i szkolenia w zakresie hurtowni danych i analiz biznesowych.
• Dział produktów do przetwarzania danych EMC umożliwia firmom każdej wielkości lepszą ocenę, analizę i wykorzystanie generowanych przez nie danych typu „big data”. W tym celu dział ten opracowuje rozwiązania, które zbliżają moc obliczeniową do danych oraz analityków i badaczy zajmujących się danymi użytkowników. 

"Rozwiązania firm EMC i Greenplum dobrze się uzupełniają i oferują wielkie możliwości. EMC jest ważnym graczem na globalnym rynku infrastruktury do obsługi dużych i małych ilości danych - zarówno zwykłych, jak i tych o znaczeniu krytycznym. Firma Greenplum oferuje nowej generacji technologię do analizy danych, która pozwala klientom wydobyć z nich korzyści. Właśnie o to chodzi w epoce danych typu ‘big data’" - powiedział Scott McNealy, doradca kierownictwa działu produktów do przetwarzania danych w firmie EMC.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum