Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowy system przetwarzania danych EMC

EMCFirma EMC Corporation zaprezentowała nowy system przetwarzania danych EMC Greenplum Data Computing Appliance (DCA). Nowe rozwiązanie to zintegrowana hurtownia danych oparta na złożonej architekturze równoległej MPP (ang. Massive Parallel Processing).


System umożliwia przedsiębiorstwom wydajniejsze korzystanie z olbrzymich ilości danych z różnych źródeł, takich jak działające nieustannie sieci, Internet, konsumenci, systemy monitoringu i czujniki. EMC Greenplum DCA ładuje dane dwukrotnie szybciej niż rozwiązanie najbliższego konkurenta i oferuje najlepszą w branży wydajność, dzięki czemu pozwala szybciej i taniej przetwarzać większe ilości danych.

Nowy system opracowano i udostępniono klientom zaledwie 75 dni po przejęciu firmy Greenplum przez EMC. Rozwiązanie pojawiło się na rynku w chwili, gdy analitycy z firmy IDC prognozują, że ilość danych wzrośnie w ciągu najbliższej dekady 44-krotnie. Zaawansowana technologia zintegrowanych hurtowni danych firmy Greenplum to kluczowe rozwiązanie umożliwiające obsługę chmur dużych ilości danych (tzw. „big data”) i samoobsługowych rozwiązań do ich analizy. Dzięki temu firmy mogą przechowywać i dokładnie analizować terabajty szczegółowych danych oraz nimi zarządzać, tak aby  szybciej uzyskiwać informacje biznesowe. Firma Greenplum jest podstawą nowego działu produktów do przetwarzania danych EMC, który zajmuje się opracowywaniem narzędzi analitycznych pomagających klientom w obsłudze dużych zbiorów danych.

Najważniejsze informacje:

• Nowy system EMC Greenplum DCA korzysta z bazy danych Greenplum 4.0.  Zastosowana tu innowacyjna, w pełni równoległa architektura zapewnia ładowanie danych z szybkością 10 TB na godzinę - to dwukrotnie szybciej niż w systemach Oracle Exadata i pięciokrotnie szybciej niż w rozwiązaniach oferowanych przez firmy Netezza i Teradata. 
• Urządzenie EMC Greenplum DCA to wyspecjalizowany system oparty na architekturze równoległej. Oferuje nawet 3-krotnie większą skalowalność i 4-krotnie więcej rdzeni bazy danych niż konkurencyjne systemy, dzięki czemu zapewnia najlepszy wskaźnik cena/wydajność na rynku. Nowe rozwiązanie jest dostępne w elastycznych konfiguracjach zajmujących połowę stelaża, pełen stelaż lub wiele stelaży, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z przetwarzaniem terabajtów i petabajtów danych. System jest zintegrowany z technologiami EMC do replikacji, tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii oraz deduplikacji danych, które zapewniają ochronę informacji.
• Baza danych Greenplum 4.0 jest również dostępna jako rozwiązanie obejmujące wyłącznie licencjonowane oprogramowanie, które wdraża się na zgodnym ze standardami branżowymi sprzęcie x86 i zintegrowanych rozwiązaniach infrastrukturalnych, takich jak pakiety Vblock Infrastructure Packages oferowane przez koalicję Virtual Computing Environment (VCE). Dostępna jest też bezpłatna baza danych Greenplum w wersji jednowęzłowej, która jest uważana za najbardziej skalowalną w branży analityczną bazę do obsługi danych o znaczeniu krytycznym.
• Firma EMC zaprezentowała też profesjonalne usługi doradcze, pomoc techniczną i szkolenia w zakresie hurtowni danych i analiz biznesowych.
• Dział produktów do przetwarzania danych EMC umożliwia firmom każdej wielkości lepszą ocenę, analizę i wykorzystanie generowanych przez nie danych typu „big data”. W tym celu dział ten opracowuje rozwiązania, które zbliżają moc obliczeniową do danych oraz analityków i badaczy zajmujących się danymi użytkowników. 

"Rozwiązania firm EMC i Greenplum dobrze się uzupełniają i oferują wielkie możliwości. EMC jest ważnym graczem na globalnym rynku infrastruktury do obsługi dużych i małych ilości danych - zarówno zwykłych, jak i tych o znaczeniu krytycznym. Firma Greenplum oferuje nowej generacji technologię do analizy danych, która pozwala klientom wydobyć z nich korzyści. Właśnie o to chodzi w epoce danych typu ‘big data’" - powiedział Scott McNealy, doradca kierownictwa działu produktów do przetwarzania danych w firmie EMC.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum