Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenClient będzie wspierał GPU NVIDIA

CitrixPrzed dwoma tygodniami Citrix wydał pierwszą wersję klienckiego hypervisora XenClient 1.0. Jak przystało na premierę tak innowacyjnego rozwiązania nie mogło się obejść bez głosów zachwytu, jednak tu i tam pojawiły się komentarze mocno krytyczne.


XenClient to kliencki hypervisor typu pierwszego (Bare Metal). Jest to pierwsze rozwiązanie przeznaczone dla komputerów klienckich, działające bezpośrednio na sprzęcie. W przeciwieństwie do rozwiązań działających pod kontrolą systemu operacyjnego jak np. VirtualBox, Vmware Workstation czy Parallels Desktop będących hipervisorami typu drugiego, XenClient oparto na modelu stosowanym dotychczas tylko w rozwiązaniach serwerowych.

Kliencki hypervisor Citriksa został zaprojektowany tak, by wspomagać udostępnianie wirtualnych desktopów dla użytkowników mobilnych pracujących na komputerach przenośnych. Pozwala na uruchamianie więcej niż jednego desktopu wirtualnego na tej samej maszynie i swobodne przełączanie się użytkownika pomiędzy środowiskami. Wirtualne maszyny dostarczane do XenClient mogą być chronione poprzez szyfrowanie AES-XTS. Dzięki temu poufne dane są całkowicie zabezpieczone. W przypadku gdy sprzęt zostanie zagubiony lub skradziony dane pozostają zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem.

Malkontenci nie kryli niezadowolenia z niewielkiej liczby wspieranych urządzeń, pojawiły się glosy, że wydano stabilny produkt w jakości beta.

Aktualnie lista zgodności sprzętu (Hardware Compatibility List, HCL) wspieranego przez XenClient jest wciąż mała. W dniu premiery, hypervisor wspierał 23 modele notebooków (9 Dell'a, 8 HP i 6 Lenovo). Jednak największym ograniczeniem w istotnym stopniu wpływającym na powolne rozszerzanie się listy kompatybilnego sprzętu jest brak wsparcia dla kart graficznych z chipsetem NVIDIA.

Najwyraźniej management Citrix słowa krytyki potraktował inaczej niż głosy wiecznie niezadowolonych malkontentów szukających dziury w całym i wziął sobie je mocno do serca, gdyż na pierwszą połowę 2011 roku zapowiedział wprowadzenie wsparcia dla procesorów graficznych NVIDIA co z pewnością pociagnie za sobą rozszerzenie listy wspieranych laptopów. Poza tym na liście HCL poza notebookami mają pojawić sie komputery stacjonarne.

Należy mieć nadzieje, że do certyfikowanego sprzętu dojdą modele z kartami graficznymi ATI i procesorami AMD. Niestety producent w najbliższym okresie nie planuje rozszerzenia listy sprzętu o notebooki ze stajni Apple.

Czytaj również:

-> XenClient 1.0 - Bare-Metal Client Hypervisor

Skomentuj na forum