Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware rozszerza strategię End User Computing

VMwareNa konferencji VMworld Europe 2010 firma VMware przedstawiła swoją wizję przyszłości rozwiązań dla użytkowników końcowych (End User Computing).


Nowe produkty i sojusze partnerskie ułatwią organizacjom przejście z dotychczasowego środowiska desktopów na nowoczesny i ukierunkowany na użytkownika model udostępniania aplikacji i danych.

Strategia VMware w obszarze End User Computing obejmuje rozwiązania dla przedsiębiorstw umożliwiające przekształcenie tradycyjnych środowisk opartych o urządzenia PC w nowocześniejszą architekturę, która dzięki przetwarzaniu w chmurze pozwala dostarczać użytkownikom aplikacje idane w wymaganym przez nich miejscu i czasie.

Zaprezentowane w sierpniu 2010 na konferencji VMworld w San Francisco produkty VMware View 4.5, VMware ThinApp 4.6, VMware vShield Endpoint, Zimbra Appliance i VMware Desktop Infrastructure Service umożliwiają rozwiązanie w nowy sposób dwóch podstawowych problemów w przetwarzaniu klienckim - bezpiecznego dostępu do danych dla coraz bardziej mobilnych pracowników oraz zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi danymi, aplikacjami i urządzeniami klienckimi potrzebnymi do funkcjonowania firmy.

Również w sierpniu firma VMware wstępnie zaprezentowała i zademonstrowała Project Horizon - opartą na przetwarzaniu w modelu cloud computing usługę zarządzania, która pozwala w bezpieczny sposób wykorzystywać w chmurze tożsamości korporacyjne. Dzięki temu można wprowadzać nowe metody dostarczania aplikacji i danych oraz zarządzania nimi dostosowane do użytkownika, a nie do urządzenia, czy systemu operacyjnego.

Firmy Siemens IT Solutions and Services i VMware poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej wspólnego opracowywania, marketingu i wdrażania nowych, udostępnianych na zasadzie hostingu usług wirtualnego pulpitu opartych na VMware View 4.5.

VMware View 4.5 to kompleksowe rozwiązanie wirtualnego pulpitu, które umożliwia przedsiębiorstwom poprawę bezpieczeństwa, obniżenie kosztów operacyjnych oraz uproszczenie administrowania i zarządzania pulpitami przez wprowadzenie nowoczesnej architektury obliczeniowej ukierunkowanej na użytkownika. Jest ona zarządzana centralnie i udostępniana użytkownikom w ramach hostingu wraz z szeroką gamą usług. Siemens, jeden ze światowych liderów wśród dostawców zarządzanych infrastruktur klienckich, wykorzysta VMware View 4.5 do utworzenia oferowanego na bazie hostingu środowiska pulpitu.

Koncepcja rozwiązania VMware View 4.5 została przedstawiona w publikacji Reference Architecture Brief zaprezentowanej na konferencji VMworld 2010 w San Francisco. VMware stale obniża koszty wdrażania infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI) dzięki warstwowym rozszerzeniom pamięci masowej w VMware View 4.5 oraz współpracy z wieloma partnerami w dziedzinie infrastruktury. Koszty nabycia są często uważane za przeszkodę w upowszechnieniu wirtualnych pulpitów.

Dostępna obecnie pełna architektura referencyjna zawiera szczegółową specyfikację wdrożenia 1000 pulpitów. Architekturę referencyjną można pobrać z VMware Reference Architecture for Stateless Virtual Desktops with VMware View 4.5.

Jest już dostępna aplikacja Zimbra Desktop 2.0 (opracowana na bazie rozwiązania przejętego od Yahoo), dzięki której zostały rozszerzone możliwości współpracy opartej na oprogramowaniu jako usłudze (Software as a Service - SaaS) oferując użytkownikom znakomite funkcje działające na wielu różnych platformach. Zimbra Desktop 2.0 daje użytkownikom pakietu Zimbra Collaboration Suite dostosowalny dostęp do poczty elektronicznej, kontaktów, kalendarza i funkcji zarządzania dokumentami w jednym centralnym miejscu. Ponadto, aplikacja ta działa jednakowo na wszystkich platformach (Windows, Mac i Linux). Stanowi więc jednolite rozwiązanie dla firm, w których użytkownicy korzystają z wielu systemów operacyjnych.

Oprócz tego Desktop 2.0 oferuje nowy poziom zarządzalności i integracji w środowisku aplikacji opartym na modelu SaaS, umożliwiając użytkownikom i administratorom pobieranie Zimletów bezpośrednio na swoje komputery klienckie. Zimlety bezproblemowo integrują funkcje współpracy aplikacji Zimbra z zewnętrznymi źródłami danych w ramach modelu SaaS, co pozwala na tworzenie nowych, kombinowanych interfejsów użytkownika w środowisku poczty elektronicznej i współpracy.

Nowy Social Zimlet (Zimlet społecznościowy) w aplikacji Desktop 2.0 integruje uaktualnienia z Twittera, Facebooka, Digg i innych sieci społecznościowych. Dzięki ponad 100 Zimletom dostępnym do pobrania można łatwo dodawać na komputerze-kliencie takie funkcje, jak tłumaczenie, CRM oraz zarządzanie zdjęciami, mapami i spotkaniami on-line.

Zimbra Desktop 2.0 jest już dostępna jako bezpłatna aplikacja w 12 językach, w tym duńskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, niemieckim, polskim, rosyjskim, szwedzkim, tureckim i włoskim.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum