Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware rozszerza strategię End User Computing

VMwareNa konferencji VMworld Europe 2010 firma VMware przedstawiła swoją wizję przyszłości rozwiązań dla użytkowników końcowych (End User Computing).


Nowe produkty i sojusze partnerskie ułatwią organizacjom przejście z dotychczasowego środowiska desktopów na nowoczesny i ukierunkowany na użytkownika model udostępniania aplikacji i danych.

Strategia VMware w obszarze End User Computing obejmuje rozwiązania dla przedsiębiorstw umożliwiające przekształcenie tradycyjnych środowisk opartych o urządzenia PC w nowocześniejszą architekturę, która dzięki przetwarzaniu w chmurze pozwala dostarczać użytkownikom aplikacje idane w wymaganym przez nich miejscu i czasie.

Zaprezentowane w sierpniu 2010 na konferencji VMworld w San Francisco produkty VMware View 4.5, VMware ThinApp 4.6, VMware vShield Endpoint, Zimbra Appliance i VMware Desktop Infrastructure Service umożliwiają rozwiązanie w nowy sposób dwóch podstawowych problemów w przetwarzaniu klienckim - bezpiecznego dostępu do danych dla coraz bardziej mobilnych pracowników oraz zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi danymi, aplikacjami i urządzeniami klienckimi potrzebnymi do funkcjonowania firmy.

Również w sierpniu firma VMware wstępnie zaprezentowała i zademonstrowała Project Horizon - opartą na przetwarzaniu w modelu cloud computing usługę zarządzania, która pozwala w bezpieczny sposób wykorzystywać w chmurze tożsamości korporacyjne. Dzięki temu można wprowadzać nowe metody dostarczania aplikacji i danych oraz zarządzania nimi dostosowane do użytkownika, a nie do urządzenia, czy systemu operacyjnego.

Firmy Siemens IT Solutions and Services i VMware poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej wspólnego opracowywania, marketingu i wdrażania nowych, udostępnianych na zasadzie hostingu usług wirtualnego pulpitu opartych na VMware View 4.5.

VMware View 4.5 to kompleksowe rozwiązanie wirtualnego pulpitu, które umożliwia przedsiębiorstwom poprawę bezpieczeństwa, obniżenie kosztów operacyjnych oraz uproszczenie administrowania i zarządzania pulpitami przez wprowadzenie nowoczesnej architektury obliczeniowej ukierunkowanej na użytkownika. Jest ona zarządzana centralnie i udostępniana użytkownikom w ramach hostingu wraz z szeroką gamą usług. Siemens, jeden ze światowych liderów wśród dostawców zarządzanych infrastruktur klienckich, wykorzysta VMware View 4.5 do utworzenia oferowanego na bazie hostingu środowiska pulpitu.

Koncepcja rozwiązania VMware View 4.5 została przedstawiona w publikacji Reference Architecture Brief zaprezentowanej na konferencji VMworld 2010 w San Francisco. VMware stale obniża koszty wdrażania infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI) dzięki warstwowym rozszerzeniom pamięci masowej w VMware View 4.5 oraz współpracy z wieloma partnerami w dziedzinie infrastruktury. Koszty nabycia są często uważane za przeszkodę w upowszechnieniu wirtualnych pulpitów.

Dostępna obecnie pełna architektura referencyjna zawiera szczegółową specyfikację wdrożenia 1000 pulpitów. Architekturę referencyjną można pobrać z VMware Reference Architecture for Stateless Virtual Desktops with VMware View 4.5.

Jest już dostępna aplikacja Zimbra Desktop 2.0 (opracowana na bazie rozwiązania przejętego od Yahoo), dzięki której zostały rozszerzone możliwości współpracy opartej na oprogramowaniu jako usłudze (Software as a Service - SaaS) oferując użytkownikom znakomite funkcje działające na wielu różnych platformach. Zimbra Desktop 2.0 daje użytkownikom pakietu Zimbra Collaboration Suite dostosowalny dostęp do poczty elektronicznej, kontaktów, kalendarza i funkcji zarządzania dokumentami w jednym centralnym miejscu. Ponadto, aplikacja ta działa jednakowo na wszystkich platformach (Windows, Mac i Linux). Stanowi więc jednolite rozwiązanie dla firm, w których użytkownicy korzystają z wielu systemów operacyjnych.

Oprócz tego Desktop 2.0 oferuje nowy poziom zarządzalności i integracji w środowisku aplikacji opartym na modelu SaaS, umożliwiając użytkownikom i administratorom pobieranie Zimletów bezpośrednio na swoje komputery klienckie. Zimlety bezproblemowo integrują funkcje współpracy aplikacji Zimbra z zewnętrznymi źródłami danych w ramach modelu SaaS, co pozwala na tworzenie nowych, kombinowanych interfejsów użytkownika w środowisku poczty elektronicznej i współpracy.

Nowy Social Zimlet (Zimlet społecznościowy) w aplikacji Desktop 2.0 integruje uaktualnienia z Twittera, Facebooka, Digg i innych sieci społecznościowych. Dzięki ponad 100 Zimletom dostępnym do pobrania można łatwo dodawać na komputerze-kliencie takie funkcje, jak tłumaczenie, CRM oraz zarządzanie zdjęciami, mapami i spotkaniami on-line.

Zimbra Desktop 2.0 jest już dostępna jako bezpłatna aplikacja w 12 językach, w tym duńskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, niemieckim, polskim, rosyjskim, szwedzkim, tureckim i włoskim.

Źródło: VMware
Skomentuj na forum