Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenDesktop 5 - premiera jeszcze w tym roku

CitrixPodczas Citrix Synergy w Berlinie, Citrix Systems zaprezentował nową wersję platformy do wirtualizacji desktopów Citrix XenDesktop 5.


XenDesktop 5 charakteryzuje się większą prostotą obsługi, wspiera szeroką gamę nowych urządzeń konsumenckich, tysiące nowych produktów zewnętrznych producentów, jak również nową generację aplikacji webowych i SaaS. XenDesktop 5 został również rozszerzony o hipervisor Citrix XenClient, dzięki czemu z zalet wirtualizacji desktopów mogą skorzystać miliony użytkowników wyposażonych w laptopy.

Rozwiązanie w najnowszej wersji oferuje:
• XenDesktop 5 umożliwia przeprowadzenie instalacji w ciągu zaledwie 10 minut. Gdy system już działa, zarządzanie wirtualnymi desktopami przy pomocy XenDesktop 5 jest szybsze i prostsze, dzięki nowym funkcjom bazującym na rolach użytkowników. Administratorzy mają do dyspozycji nową konsolę Desktop Studio, przy pomocy której mogą projektować i zarządzać wirtualnymi desktopami w całej firmie. XenDesktop 5 został również rozszerzony o nową konsolę Desktop Director, dzięki której dział wsparcia zyskuje narzędzie do monitorowania, rozwiązywania problemów i wspierania wirtualnych desktopów dla wielu użytkowników w dużych, rozproszonych firmach. Desktop Director pozwala korzystać z aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji o użyciu, statusie i poziomie usług. XenDesktop 5 jest również zgodny z rozwiązaniem Microsoft System Center, co pozwala łatwo zarządzać aplikacjami na fizycznych i wirtualnych desktopach przy użyciu znanego zestawu narzędzi i procesów. Ponadto XenDesktop 5 wprowadza nowy SDK (Software Development Kit), przez co klienci i partnerzy mogą integrować i automatyzować współpracę tego rozwiązania z zewnętrznymi narzędziami do zarządzania systemem.

• Ulepszona technologia Citrix HDX: XenDesktop 5 zawiera ulepszenia w obszarze HDX, które poprawiają działanie zadań intensywnie wykorzystujących zasoby, takich jak współpraca między plikami audio i wideo czy wydruk dużych plików, nawet w przypadku łączy o niskiej przepustowości. XenDesktop 5 zawiera również nową szatę graficzną, poczynając od nowych ekranów powitalnych, aż po całkowicie przeprojektowaną przeglądarkę wirtualnego desktopu. Każdy szczegół interfejsu został zaprojektowany tak, aby przestrzeń robocza wydawała się znajoma i intuicyjna.

• Citrix Receiver dla łatwej obsługi dotykowych urządzeń konsumenckich: XenDesktop 5 rozbudowany o Citrix Receiver łatwo dostarcza biznesowe desktopy i aplikacje do coraz większej liczby nowych urządzeń, z których korzystają pracownicy, włączając w to komputer PC i Mac, laptopy, tablety i smartfony. XenDesktop 5 dodaje także szereg usprawnień, takich jak możliwość szybkiego przystosowania istniejących aplikacji korporacyjnych do obsługi dotykowej, choć nie były one projektowane z myślą o działaniu na urządzeniach dotykowych, takich jak Apple iPad bądź BlackBerry PlayBook.

• Nie tylko VDI: w zeszłym roku XenDesktop 4 wprowadził nową technologię FlexCast, dzięki której klienci mogli z pomocą jednego produktu elastycznie dostarczać szereg różnych technologii wirtualnych desktopów: od spersonalizowanych desktopów typu VDI, idealnych dla pracowników biurowych, aż po współdzielone desktopy zoptymalizowane z myślą o pracownikach zadaniowych. Wersja 5 rozszerza technologię FlexCast o hipervisor  XenClient, działający bezpośrednio na komputerze PC bądź laptopie użytkownika. Takie podejście, jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników służbowych laptopów. Z punktu widzenia działów IT, rozwiązanie to zapewnia takie same korzyści w zakresie centralnego zarządzania i bezpieczeństwa, jak hostowane wirtualne desktopy, natomiast użytkownicy mają swobodę pracy również wtedy, gdy są odłączeni od sieci.

• Łączenie wirtualnych desktopów z nową generacją aplikacji: XenDesktop 5, wykorzystując moduł Citrix Receiver pozwala za pomocą jednego kliknięcia i logowania uzyskać dostęp do nowej generacji aplikacji, w tym utrzymywanych zewnętrznie aplikacji webowych, działających w chmurze i w modelu SaaS. Dzięki takiej integracji działy IT są w stanie łatwo dostarczać użytkownikom pełną gamę aplikacji Windows, aplikacji webowych i udostępnianych w modelu SaaS. 

• Bezpieczne programy dzięki Citrix XenVault: XenDesktop dostarcza aplikacje korporacyjne jako usługę na żądanie, a następnie automatycznie szyfruje stworzone dokumenty i zapisuje je w zaszyfrowanym folderze na komputerze użytkownika. Nowa technologia XenVault gwarantuje bezpieczeństwo firmowych danych na urządzeniach, których firma nie jest właścicielem oraz pozwala w bezpieczny, zdalny sposób usunąć korporacyjne dane po zakończeniu kontraktu, gdy pracownik opuści firmę, bądź też w razie kradzieży lub utraty laptopa.

• Zgodność z 15 tysiącami zweryfikowanych produktów zewnętrznych firm: w ramach programu weryfikacyjnego Citrix Ready potwierdzono zgodność systemu XenDesktop z ponad 15 tys. produktów zewnętrznych producentów, poczynając od serwerów, hipervisorów i systemów pamięci masowych, aż po urządzenia klienckie, drukarki, kamery internetowe i urządzenia peryferyjne USB. Codziennie na listę zweryfikowanych produktów trafiają nowe pozycje. Pełna lista wspieranych produktów zewnętrznych producentów dostępna jest na stronie programu Citrix Ready Open Desktop Virtualization.

XenDesktop 5 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2010 r. Sugerowana cena zaczyna się od 95 USD za użytkownika lub urządzenie za wersję z obsługą tylko VDI. Pełna wirtualizacja desktopów i aplikacji dostępna jest w edycjach Enterprise i Platinum, w cenie odpowiednio 225 USD i 350 USD.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum