Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenDesktop 5 - premiera jeszcze w tym roku

CitrixPodczas Citrix Synergy w Berlinie, Citrix Systems zaprezentował nową wersję platformy do wirtualizacji desktopów Citrix XenDesktop 5.


XenDesktop 5 charakteryzuje się większą prostotą obsługi, wspiera szeroką gamę nowych urządzeń konsumenckich, tysiące nowych produktów zewnętrznych producentów, jak również nową generację aplikacji webowych i SaaS. XenDesktop 5 został również rozszerzony o hipervisor Citrix XenClient, dzięki czemu z zalet wirtualizacji desktopów mogą skorzystać miliony użytkowników wyposażonych w laptopy.

Rozwiązanie w najnowszej wersji oferuje:
• XenDesktop 5 umożliwia przeprowadzenie instalacji w ciągu zaledwie 10 minut. Gdy system już działa, zarządzanie wirtualnymi desktopami przy pomocy XenDesktop 5 jest szybsze i prostsze, dzięki nowym funkcjom bazującym na rolach użytkowników. Administratorzy mają do dyspozycji nową konsolę Desktop Studio, przy pomocy której mogą projektować i zarządzać wirtualnymi desktopami w całej firmie. XenDesktop 5 został również rozszerzony o nową konsolę Desktop Director, dzięki której dział wsparcia zyskuje narzędzie do monitorowania, rozwiązywania problemów i wspierania wirtualnych desktopów dla wielu użytkowników w dużych, rozproszonych firmach. Desktop Director pozwala korzystać z aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji o użyciu, statusie i poziomie usług. XenDesktop 5 jest również zgodny z rozwiązaniem Microsoft System Center, co pozwala łatwo zarządzać aplikacjami na fizycznych i wirtualnych desktopach przy użyciu znanego zestawu narzędzi i procesów. Ponadto XenDesktop 5 wprowadza nowy SDK (Software Development Kit), przez co klienci i partnerzy mogą integrować i automatyzować współpracę tego rozwiązania z zewnętrznymi narzędziami do zarządzania systemem.

• Ulepszona technologia Citrix HDX: XenDesktop 5 zawiera ulepszenia w obszarze HDX, które poprawiają działanie zadań intensywnie wykorzystujących zasoby, takich jak współpraca między plikami audio i wideo czy wydruk dużych plików, nawet w przypadku łączy o niskiej przepustowości. XenDesktop 5 zawiera również nową szatę graficzną, poczynając od nowych ekranów powitalnych, aż po całkowicie przeprojektowaną przeglądarkę wirtualnego desktopu. Każdy szczegół interfejsu został zaprojektowany tak, aby przestrzeń robocza wydawała się znajoma i intuicyjna.

• Citrix Receiver dla łatwej obsługi dotykowych urządzeń konsumenckich: XenDesktop 5 rozbudowany o Citrix Receiver łatwo dostarcza biznesowe desktopy i aplikacje do coraz większej liczby nowych urządzeń, z których korzystają pracownicy, włączając w to komputer PC i Mac, laptopy, tablety i smartfony. XenDesktop 5 dodaje także szereg usprawnień, takich jak możliwość szybkiego przystosowania istniejących aplikacji korporacyjnych do obsługi dotykowej, choć nie były one projektowane z myślą o działaniu na urządzeniach dotykowych, takich jak Apple iPad bądź BlackBerry PlayBook.

• Nie tylko VDI: w zeszłym roku XenDesktop 4 wprowadził nową technologię FlexCast, dzięki której klienci mogli z pomocą jednego produktu elastycznie dostarczać szereg różnych technologii wirtualnych desktopów: od spersonalizowanych desktopów typu VDI, idealnych dla pracowników biurowych, aż po współdzielone desktopy zoptymalizowane z myślą o pracownikach zadaniowych. Wersja 5 rozszerza technologię FlexCast o hipervisor  XenClient, działający bezpośrednio na komputerze PC bądź laptopie użytkownika. Takie podejście, jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników służbowych laptopów. Z punktu widzenia działów IT, rozwiązanie to zapewnia takie same korzyści w zakresie centralnego zarządzania i bezpieczeństwa, jak hostowane wirtualne desktopy, natomiast użytkownicy mają swobodę pracy również wtedy, gdy są odłączeni od sieci.

• Łączenie wirtualnych desktopów z nową generacją aplikacji: XenDesktop 5, wykorzystując moduł Citrix Receiver pozwala za pomocą jednego kliknięcia i logowania uzyskać dostęp do nowej generacji aplikacji, w tym utrzymywanych zewnętrznie aplikacji webowych, działających w chmurze i w modelu SaaS. Dzięki takiej integracji działy IT są w stanie łatwo dostarczać użytkownikom pełną gamę aplikacji Windows, aplikacji webowych i udostępnianych w modelu SaaS. 

• Bezpieczne programy dzięki Citrix XenVault: XenDesktop dostarcza aplikacje korporacyjne jako usługę na żądanie, a następnie automatycznie szyfruje stworzone dokumenty i zapisuje je w zaszyfrowanym folderze na komputerze użytkownika. Nowa technologia XenVault gwarantuje bezpieczeństwo firmowych danych na urządzeniach, których firma nie jest właścicielem oraz pozwala w bezpieczny, zdalny sposób usunąć korporacyjne dane po zakończeniu kontraktu, gdy pracownik opuści firmę, bądź też w razie kradzieży lub utraty laptopa.

• Zgodność z 15 tysiącami zweryfikowanych produktów zewnętrznych firm: w ramach programu weryfikacyjnego Citrix Ready potwierdzono zgodność systemu XenDesktop z ponad 15 tys. produktów zewnętrznych producentów, poczynając od serwerów, hipervisorów i systemów pamięci masowych, aż po urządzenia klienckie, drukarki, kamery internetowe i urządzenia peryferyjne USB. Codziennie na listę zweryfikowanych produktów trafiają nowe pozycje. Pełna lista wspieranych produktów zewnętrznych producentów dostępna jest na stronie programu Citrix Ready Open Desktop Virtualization.

XenDesktop 5 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2010 r. Sugerowana cena zaczyna się od 95 USD za użytkownika lub urządzenie za wersję z obsługą tylko VDI. Pełna wirtualizacja desktopów i aplikacji dostępna jest w edycjach Enterprise i Platinum, w cenie odpowiednio 225 USD i 350 USD.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja