Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenDesktop 5 - premiera jeszcze w tym roku

CitrixPodczas Citrix Synergy w Berlinie, Citrix Systems zaprezentował nową wersję platformy do wirtualizacji desktopów Citrix XenDesktop 5.


XenDesktop 5 charakteryzuje się większą prostotą obsługi, wspiera szeroką gamę nowych urządzeń konsumenckich, tysiące nowych produktów zewnętrznych producentów, jak również nową generację aplikacji webowych i SaaS. XenDesktop 5 został również rozszerzony o hipervisor Citrix XenClient, dzięki czemu z zalet wirtualizacji desktopów mogą skorzystać miliony użytkowników wyposażonych w laptopy.

Rozwiązanie w najnowszej wersji oferuje:
• XenDesktop 5 umożliwia przeprowadzenie instalacji w ciągu zaledwie 10 minut. Gdy system już działa, zarządzanie wirtualnymi desktopami przy pomocy XenDesktop 5 jest szybsze i prostsze, dzięki nowym funkcjom bazującym na rolach użytkowników. Administratorzy mają do dyspozycji nową konsolę Desktop Studio, przy pomocy której mogą projektować i zarządzać wirtualnymi desktopami w całej firmie. XenDesktop 5 został również rozszerzony o nową konsolę Desktop Director, dzięki której dział wsparcia zyskuje narzędzie do monitorowania, rozwiązywania problemów i wspierania wirtualnych desktopów dla wielu użytkowników w dużych, rozproszonych firmach. Desktop Director pozwala korzystać z aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji o użyciu, statusie i poziomie usług. XenDesktop 5 jest również zgodny z rozwiązaniem Microsoft System Center, co pozwala łatwo zarządzać aplikacjami na fizycznych i wirtualnych desktopach przy użyciu znanego zestawu narzędzi i procesów. Ponadto XenDesktop 5 wprowadza nowy SDK (Software Development Kit), przez co klienci i partnerzy mogą integrować i automatyzować współpracę tego rozwiązania z zewnętrznymi narzędziami do zarządzania systemem.

• Ulepszona technologia Citrix HDX: XenDesktop 5 zawiera ulepszenia w obszarze HDX, które poprawiają działanie zadań intensywnie wykorzystujących zasoby, takich jak współpraca między plikami audio i wideo czy wydruk dużych plików, nawet w przypadku łączy o niskiej przepustowości. XenDesktop 5 zawiera również nową szatę graficzną, poczynając od nowych ekranów powitalnych, aż po całkowicie przeprojektowaną przeglądarkę wirtualnego desktopu. Każdy szczegół interfejsu został zaprojektowany tak, aby przestrzeń robocza wydawała się znajoma i intuicyjna.

• Citrix Receiver dla łatwej obsługi dotykowych urządzeń konsumenckich: XenDesktop 5 rozbudowany o Citrix Receiver łatwo dostarcza biznesowe desktopy i aplikacje do coraz większej liczby nowych urządzeń, z których korzystają pracownicy, włączając w to komputer PC i Mac, laptopy, tablety i smartfony. XenDesktop 5 dodaje także szereg usprawnień, takich jak możliwość szybkiego przystosowania istniejących aplikacji korporacyjnych do obsługi dotykowej, choć nie były one projektowane z myślą o działaniu na urządzeniach dotykowych, takich jak Apple iPad bądź BlackBerry PlayBook.

• Nie tylko VDI: w zeszłym roku XenDesktop 4 wprowadził nową technologię FlexCast, dzięki której klienci mogli z pomocą jednego produktu elastycznie dostarczać szereg różnych technologii wirtualnych desktopów: od spersonalizowanych desktopów typu VDI, idealnych dla pracowników biurowych, aż po współdzielone desktopy zoptymalizowane z myślą o pracownikach zadaniowych. Wersja 5 rozszerza technologię FlexCast o hipervisor  XenClient, działający bezpośrednio na komputerze PC bądź laptopie użytkownika. Takie podejście, jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników służbowych laptopów. Z punktu widzenia działów IT, rozwiązanie to zapewnia takie same korzyści w zakresie centralnego zarządzania i bezpieczeństwa, jak hostowane wirtualne desktopy, natomiast użytkownicy mają swobodę pracy również wtedy, gdy są odłączeni od sieci.

• Łączenie wirtualnych desktopów z nową generacją aplikacji: XenDesktop 5, wykorzystując moduł Citrix Receiver pozwala za pomocą jednego kliknięcia i logowania uzyskać dostęp do nowej generacji aplikacji, w tym utrzymywanych zewnętrznie aplikacji webowych, działających w chmurze i w modelu SaaS. Dzięki takiej integracji działy IT są w stanie łatwo dostarczać użytkownikom pełną gamę aplikacji Windows, aplikacji webowych i udostępnianych w modelu SaaS. 

• Bezpieczne programy dzięki Citrix XenVault: XenDesktop dostarcza aplikacje korporacyjne jako usługę na żądanie, a następnie automatycznie szyfruje stworzone dokumenty i zapisuje je w zaszyfrowanym folderze na komputerze użytkownika. Nowa technologia XenVault gwarantuje bezpieczeństwo firmowych danych na urządzeniach, których firma nie jest właścicielem oraz pozwala w bezpieczny, zdalny sposób usunąć korporacyjne dane po zakończeniu kontraktu, gdy pracownik opuści firmę, bądź też w razie kradzieży lub utraty laptopa.

• Zgodność z 15 tysiącami zweryfikowanych produktów zewnętrznych firm: w ramach programu weryfikacyjnego Citrix Ready potwierdzono zgodność systemu XenDesktop z ponad 15 tys. produktów zewnętrznych producentów, poczynając od serwerów, hipervisorów i systemów pamięci masowych, aż po urządzenia klienckie, drukarki, kamery internetowe i urządzenia peryferyjne USB. Codziennie na listę zweryfikowanych produktów trafiają nowe pozycje. Pełna lista wspieranych produktów zewnętrznych producentów dostępna jest na stronie programu Citrix Ready Open Desktop Virtualization.

XenDesktop 5 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2010 r. Sugerowana cena zaczyna się od 95 USD za użytkownika lub urządzenie za wersję z obsługą tylko VDI. Pełna wirtualizacja desktopów i aplikacji dostępna jest w edycjach Enterprise i Platinum, w cenie odpowiednio 225 USD i 350 USD.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum