Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenServer 5.6 Feature Pack 1 - aktualizacja

CitrixPodczas Citrix Synergy w Berlinie, Citrix Systems zaprezentował XenServer 5.6 Feature Pack 1.


Obecnie ponad 50 tys. przedsiębiorstw na świecie korzysta z XenServer w środowisku produkcyjnym. Liczba nowych aktywacji rośnie w tempie ponad 1000 nowych aktywowanych serwerów dziennie. Wykorzystując pozycję zbudowaną przez dostępny na zasadach open source hipervisor Xen, jedną z najpopularniejszych platform wirtualizacyjnych, XenServer umacnia się także na rynku usług chmurowych. Platforma XenServer jest także najczęściej stosowanym hipervisorem obsługującym wirtualne desktopy - łączną liczbę hostowanych przy jego pomocy desktopów typu VDI szacuje się na 2,5 miliona.

Nowe optymalizacje pod kątem VDI obniżają koszty pamięci masowych.
Wirtualizacja desktopów jest obecnie jedną z najpopularniejszych technologii IT. Jedna z najczęstszych form wirtualizacji desktopów wiąże się z utrzymywaniem obrazów desktopów dla każdego użytkownika w centrum obliczeniowym, przy użyciu platformy do wirtualizacji serwerów, takiej jak XenServer. Taka forma wirtualizacji (VDI) ma wiele kluczowych zalet, lecz często wymaga poniesienia nakładów z góry, zwłaszcza znacznych wydatków na pamięci masowe w centrum obliczeniowym. Nowa wersja XenServer wprowadza technologię optymalizacji pamięci masowej używanej przez VDI, nazwaną IntelliCache, która ogranicza koszty składowania danych.

Najważniejsze funkcjonalności XenServer 5.6 Feature Pack 1:
• Technologia IntelliCache: odciąża pamięci masowe typu SAN lub NAS od obsługi tymczasowych operacji zapisu i odczytu generowanych przez desktopy. Ich obsługa zostaje przekazana do instalowanych w serwerach dysków rotacyjnych lub wydajnych dysków półprzewodnikowych (SSD).
• Mechanizmy Open Virtual Switch i Distributed Virtual Switch Controller dają lepszy przegląd warstwy sieciowej XenServer. Umożliwiają również szczegółowe ustawienia konfiguracji sieciowej oraz zasad kontroli, migrujących za wirtualną maszyną - w obrębie centrum obliczeniowego bądź w chmurze.
• Nowe mechanizmy ochrony i przywracania wirtualnych maszyn pozwalają administratorom IT zaplanować wykonywanie automatycznych migawek stanu pamięci i dysków wirtualnych maszyn oraz ich archiwizowanie w określonej lokalizacji, aby zapewnić ciągłość i stałą ochronę najważniejszych danych.
• Nowa internetowa konsola administracyjna XenServer Web Management Console zapewnia właścicielom aplikacji bezpośredni dostęp do wirtualnych maszyn, za które są odpowiedzialni. Konsola jest dostępna z dowolnej przeglądarki na potrzeby codziennych, prostych zadań administracyjnych.

Dynamicznie przydzielane wirtualne desktopy działające w centrum obliczeniowym generują ogromną aktywność dyskową, co zmniejsza wydajność i powoduje niekontrolowany wzrost wykorzystania sieciowych pamięci masowych. Jednak około 80 procent operacji zapisu na dysku, występujących podczas korzystania ze współdzielonych obrazów desktopów, związanych jest z danymi o charakterze tymczasowym, które nie muszą być zapisywane w systemach SAN lub NAS. Nowa technologia XenServer IntelliCache wykrywa tego typu ruch i buforuje go w lokalnych dyskach po stronie serwera, co zwiększa wydajność i wyraźnie ogranicza koszty pamięci masowych niezbędnych do działania usług VDI. Nowa technologia IntelliCache jest częścią darmowej wersji XenServer. Będzie też obsługiwana w ramach architektury referencyjnej dla Citrix XenDesktop 5.

Prostsze wdrożenia rozwiązań chmurowych (cloud computing).
Jedną z największych przeszkód w stosowaniu zewnętrznych usług chmurowych jest bezpieczne połączenie istniejących zasobów sieciowych i chmurowych w jedną pulę, która może obsługiwać migrację usług między centrum obliczeniowym a zewnętrznymi dostawcami usług chmurowych. Nowa wersja XenServer dzięki zintegrowanej technologii Distributed Virtual Switching (DVS) wykorzystuje standardowe protokoły, takie jak OpenFlow, by stworzyć zintegrowaną strukturę sieciową, umożliwiającą zarządzanie zasobami dostępnymi na miejscu, jak i poza siedzibą firmy. Dzięki temu administratorzy IT mogą  sterować ruchem sieciowym, zwiększać jego odporność na awarie, izolować ruch oraz przypisywać zasady i profile sieciowe do każdej wirtualnej maszyny w trakcie jej przemieszczania, włączając w to zewnętrzne środowiska chmurowe. Nowy mechanizm wirtualnego przełączania jest dostępny bezpłatnie w darmowej wersji systemu XenServer. W wyższych wersjach XenServer dostępne są również zaawansowane mechanizmy sterujące.

XenServer 5.6 Feature Pack 1 będzie dostępny w czwartym kwartale 2010 r. Nowe optymalizacje pamięci masowej dla VDI, będą obsługiwane w najbliższej wersji architektury referencyjnej dla Citrix XenDesktop 5.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja