Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMworld Europe 2010 - nowe produkty VMware

VMwarePodczas konferencji VMworld Europe 2010 odbywającej się w Kopenhadze firma VMware wprowadziła nowe i udoskonaliła kilka wcześniej znanych produktów, które pomagają przedsiębiorstwom i usługodawcom osiągać korzyści płynące z wirtualizacji i przetwarzania w chmurze (cloud computing).


Na konferencji VMworld 2010, która odbyła się w sierpniu w San Francisco, przedstawiona została koncepcja IT jako usługa, polegająca na transformacji informatyki bardziej w kierunku biznesowym i skupiająca się na wynikach takich jak efektywność operacyjna, konkurencyjność i szybkość reakcji.

Wizja VMware w zakresie infrastruktury przetwarzania w chmurze i zarządzania tym procesem przewiduje ewolucję infrastruktury IT bazującą na wirtualizacji, która unifikuje hybrydowe (prywatne i publiczne) zasoby, zapewniając jednolite standardy bezpieczeństwa, zgodności, zarządzania i jakości usług.

Podczas amerykańskiej edycji VMworld, VMware wprowadziła nowe produkty i usługi związane z infrastrukturą przetwarzania w chmurze: VMware vCloud Director, rodzina produktów VMware vShield oraz VMware vCloud Datacenter Services. Opierają się one na platformie VMware vSphere i wprowadzają model hybrydowy, w którym można łatwo połączyć prywatne i publiczne zasoby.

Obecnie VMware wprowadza następujące elementy:

• Udoskonalone zarządzanie i kontrola nad hybrydowymi systemami przetwarzania w chmurze VMware vCloud Request Manager jeszcze bardziej upraszcza wytwarzanie i wykorzystanie usług IT dzięki dodaniu zaawansowanego i zautomatyzowanego przepływu zatwierdzania do procesu udostępniania realizowanego przez produkt VMware vCloud Director. VMware vCloud Director wprowadza nowy sposób dostarczania usług IT i korzystania z nich przez użytkowników, poprzez rozszerzenie funkcji tworzenia puli zasobów na platformie VMware vSphere o możliwość tworzenia wirtualnych centrów przetwarzania danych, udostępnianych użytkownikom w ramach w pełni zautomatyzowanej samoobsługi. Użytkownik wybiera usługi IT z katalogu prezentowanego przez VMware vCloud Director, po czym vCloud Request Manager inicjuje wstępnie zdefiniowane przepływy zatwierdzeń, śledząc przy tym spisy licencji na oprogramowanie oraz zapewniając standaryzację partycji zasobów zgodnie z polityką.

• Zaawansowana analiza zasobów i wizualizacja specjalnie na potrzeby zarządzania pojemnością dynamicznych środowisk wirtualnych i przetwarzania w chmurze. VMware vCenter Capacity IQ 1.5 wprowadza nowe możliwości nieinwazyjnej optymalizacji zasobów, usprawniające wyznaczanie trendów i scenariuszy dotyczących pojemności dynamicznych środowisk wirtualnych i przetwarzania w chmurze. Aby ułatwić zarządzanie wielkimi pulami zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i sieciowych, produkt ten udostępnia nowe funkcje analizy pamięci masowej, umożliwiające doskonalsze prognozowanie i diagnozowanie wąskich gardeł w tym zakresie. Dostarcza także najistotniejsze informacje dotyczące sprawności i wydajności takich środowisk, w formie przejrzystych raportów umożliwiających analizę i wyznaczanie trendów.

Usługi VMware vCloud Datacenter, wprowadzone w sierpniu podczas konferencji WMworld 2010 w San Francisco, to publiczne usługi klasy korporacyjnej umożliwiające przetwarzanie w środowisku chmury obliczeniowej, certyfikowane przez VMware i świadczone przez czołowych usługodawców, takich jak BlueLock, COLT, SingTel, Terremark i Verizon. VMware poinformowała też, że firma Elisa Oy, czołowy skandynawski dostawca rozwiązań IT i telekomunikacyjnych, została partnerem w zakresie vCloud Express.

Ponadto VMware rozszerza swój program dla usługodawców (VSPP - VMware Service Provider Program), zwiększając ponad dwukrotnie liczbę objętych nim produktów oraz wprowadzając nowe, łatwiejsze pakiety oparte na opłatach uzależnionych od wykorzystania i nowe schematy licencjonowania. Dzięki wprowadzeniu nowych produktów VMware, takich jak vCloud Director, Zimbra Collaboration Suite, rodzina VMware vShield, VMware vCenter Capacity IQ i innych, usługodawcy korzystający z tego programu będą mogli rozszerzyć swoje oferty.

Program VSPP, fundament inicjatywy VMware vCloud, udostępnia licencje wg modelu opłat uzależnionej od wykorzystania, fundusze rozwoju rynku, a także zapewnia dostęp do oprogramowania i innych programów ułatwiających rozwój działalności usługodawców.

• Wersja beta usługi VMware Go Pro wprowadza przetwarzanie w chmurze do małych i średnich przedsiębiorstw. VMware Go Pro (aktualnie w fazie beta, wersja produkcyjna ma pojawić się w 4 kwartale 2010 roku) to nowa usługa przetwarzania w chmurze, ułatwiająca małym i średnim przedsiębiorstwom konsolidowanie serwerów, kontrolę nad zasobami oraz zabezpieczenie infrastruktury IT. Usługa, opracowana we współpracy z firmą Shavlik Technologies, prowadzi klienta przez proces wirtualizacji serwerów, upraszczając zarządzanie poprawkami i zasobami oprogramowania. Wszystkie funkcje są realizowane według modelu przetwarzania w chmurze. VMware Go Pro umożliwia zarządzanie z jednego panelu zarówno infrastrukturą wirtualną, jak i fizyczną.

Źródło: VMware
Skomentj na forum