Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMworld Europe 2010 - nowe produkty VMware

VMwarePodczas konferencji VMworld Europe 2010 odbywającej się w Kopenhadze firma VMware wprowadziła nowe i udoskonaliła kilka wcześniej znanych produktów, które pomagają przedsiębiorstwom i usługodawcom osiągać korzyści płynące z wirtualizacji i przetwarzania w chmurze (cloud computing).


Na konferencji VMworld 2010, która odbyła się w sierpniu w San Francisco, przedstawiona została koncepcja IT jako usługa, polegająca na transformacji informatyki bardziej w kierunku biznesowym i skupiająca się na wynikach takich jak efektywność operacyjna, konkurencyjność i szybkość reakcji.

Wizja VMware w zakresie infrastruktury przetwarzania w chmurze i zarządzania tym procesem przewiduje ewolucję infrastruktury IT bazującą na wirtualizacji, która unifikuje hybrydowe (prywatne i publiczne) zasoby, zapewniając jednolite standardy bezpieczeństwa, zgodności, zarządzania i jakości usług.

Podczas amerykańskiej edycji VMworld, VMware wprowadziła nowe produkty i usługi związane z infrastrukturą przetwarzania w chmurze: VMware vCloud Director, rodzina produktów VMware vShield oraz VMware vCloud Datacenter Services. Opierają się one na platformie VMware vSphere i wprowadzają model hybrydowy, w którym można łatwo połączyć prywatne i publiczne zasoby.

Obecnie VMware wprowadza następujące elementy:

• Udoskonalone zarządzanie i kontrola nad hybrydowymi systemami przetwarzania w chmurze VMware vCloud Request Manager jeszcze bardziej upraszcza wytwarzanie i wykorzystanie usług IT dzięki dodaniu zaawansowanego i zautomatyzowanego przepływu zatwierdzania do procesu udostępniania realizowanego przez produkt VMware vCloud Director. VMware vCloud Director wprowadza nowy sposób dostarczania usług IT i korzystania z nich przez użytkowników, poprzez rozszerzenie funkcji tworzenia puli zasobów na platformie VMware vSphere o możliwość tworzenia wirtualnych centrów przetwarzania danych, udostępnianych użytkownikom w ramach w pełni zautomatyzowanej samoobsługi. Użytkownik wybiera usługi IT z katalogu prezentowanego przez VMware vCloud Director, po czym vCloud Request Manager inicjuje wstępnie zdefiniowane przepływy zatwierdzeń, śledząc przy tym spisy licencji na oprogramowanie oraz zapewniając standaryzację partycji zasobów zgodnie z polityką.

• Zaawansowana analiza zasobów i wizualizacja specjalnie na potrzeby zarządzania pojemnością dynamicznych środowisk wirtualnych i przetwarzania w chmurze. VMware vCenter Capacity IQ 1.5 wprowadza nowe możliwości nieinwazyjnej optymalizacji zasobów, usprawniające wyznaczanie trendów i scenariuszy dotyczących pojemności dynamicznych środowisk wirtualnych i przetwarzania w chmurze. Aby ułatwić zarządzanie wielkimi pulami zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i sieciowych, produkt ten udostępnia nowe funkcje analizy pamięci masowej, umożliwiające doskonalsze prognozowanie i diagnozowanie wąskich gardeł w tym zakresie. Dostarcza także najistotniejsze informacje dotyczące sprawności i wydajności takich środowisk, w formie przejrzystych raportów umożliwiających analizę i wyznaczanie trendów.

Usługi VMware vCloud Datacenter, wprowadzone w sierpniu podczas konferencji WMworld 2010 w San Francisco, to publiczne usługi klasy korporacyjnej umożliwiające przetwarzanie w środowisku chmury obliczeniowej, certyfikowane przez VMware i świadczone przez czołowych usługodawców, takich jak BlueLock, COLT, SingTel, Terremark i Verizon. VMware poinformowała też, że firma Elisa Oy, czołowy skandynawski dostawca rozwiązań IT i telekomunikacyjnych, została partnerem w zakresie vCloud Express.

Ponadto VMware rozszerza swój program dla usługodawców (VSPP - VMware Service Provider Program), zwiększając ponad dwukrotnie liczbę objętych nim produktów oraz wprowadzając nowe, łatwiejsze pakiety oparte na opłatach uzależnionych od wykorzystania i nowe schematy licencjonowania. Dzięki wprowadzeniu nowych produktów VMware, takich jak vCloud Director, Zimbra Collaboration Suite, rodzina VMware vShield, VMware vCenter Capacity IQ i innych, usługodawcy korzystający z tego programu będą mogli rozszerzyć swoje oferty.

Program VSPP, fundament inicjatywy VMware vCloud, udostępnia licencje wg modelu opłat uzależnionej od wykorzystania, fundusze rozwoju rynku, a także zapewnia dostęp do oprogramowania i innych programów ułatwiających rozwój działalności usługodawców.

• Wersja beta usługi VMware Go Pro wprowadza przetwarzanie w chmurze do małych i średnich przedsiębiorstw. VMware Go Pro (aktualnie w fazie beta, wersja produkcyjna ma pojawić się w 4 kwartale 2010 roku) to nowa usługa przetwarzania w chmurze, ułatwiająca małym i średnim przedsiębiorstwom konsolidowanie serwerów, kontrolę nad zasobami oraz zabezpieczenie infrastruktury IT. Usługa, opracowana we współpracy z firmą Shavlik Technologies, prowadzi klienta przez proces wirtualizacji serwerów, upraszczając zarządzanie poprawkami i zasobami oprogramowania. Wszystkie funkcje są realizowane według modelu przetwarzania w chmurze. VMware Go Pro umożliwia zarządzanie z jednego panelu zarówno infrastrukturą wirtualną, jak i fizyczną.

Źródło: VMware
Skomentj na forum

 

Logowanie i rejestracja