Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

XenClient 1.0 - Bare-Metal Client Hypervisor

CitrixPo ponad półtora roku prac, Citrix wydał finalną wersję klienckiego hypervisora typu Bare-Metal - XenClient 1.0. Wraz z nim poinformowano o wydaniu narzędzia Synchronizer for XenClient 1.0 jako części XenDesktop 4 Feature Pack 2.


W początkowej fazie rozwoju prace nad XenClient się przeciągały. Pierwsza publiczna wersja beta pojawiła się w maju br. Niespełna miesiąc temu wydano drugą wersję kandydującą XenClient RC2. W ostatnim czasie prace nabrały jednak tempa, a pomimo opóźnień z początkowej fazy rozwoju Citrix zdołał wydać swoje rozwiązanie przed konkurencyjnym Client Virtualization Platform (CVP) ze stajni VMware.

XenClient został zaprojektowany tak by wspomagać udostępnianie wirtualnych desktopów dla użytkowników mobilnych. Narzędzie pozwala na scentralizowane zarządzanie i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Hypervisor Citrix XenClient pozwala na uruchamianie więcej niż jednego desktopu wirtualnego na tej samej maszynie i swobodne przełączanie się użytkownika pomiędzy środowiskami.

W czasie pomiędzy wydaniem wersji RC2 a wersją finalną skoncentrowano się głównie na poprawieniu błędów, ale dodano również kilka interesujących funkcjonalności:


• Wirtualne maszyny dostarczane do XenClient przez Synchronizer mogą być chronione przez algorytm szyfrowania AES-XTS. Dzięki temu poufne dane są całkowicie zabezpieczone podczas rozmieszczania na komputerach z XenClient. W przypadku gdy sprzęt zostanie zagubiony lub skradziony dane pozostają zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem.
• Dzięki najnowszej generacji procesorów Intel Core i5 i i7 vPro, rozwiązanie w pełni wspiera korzystanie z zewnętrznych monitorów i projektorów.
• XenClient będzie wykorzystywał certyfikaty cyfrowe po stronie klienta w celu uwierzytelniania do Synchronizera. Ponadto wszystkie pliki dysków wirtualnych są szyfrowane algorytmem AES CBC.
• Przełącznik maszyn wirtualnych został przebudowany, ubrany w nowe szaty graficzne, a samo przełączanie pomiędzy maszynami wirtualnymi połączone jest z efektami graficznymi.
• Synchronizer dla XenClient posiada ulepszony interfejs użytkownika i odświeżoną grafikę.


Kluczowym punktem platformy jest posiadanie sprzętu napędzanego przez procesory Intel z technologią vPro. Na liście wspieranych notebooków aktualnie znajdują się 23 modele: 9 Dell'a, 8 HP i 6 Lenovo. Kolejnym istotnym ograniczeniem jest brak wsparcia dla kart graficznych NVIDIA, wszystkie modele aktualnie znajdujące się na Hardware Compatibility List wyposażone są w grafikę Intela.

XenClient dostępny jest również w edycji Express, z której można korzystać bezpłatnie na maksymalnie 10 urządzeniach.

Skomentuj na forum