Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco rozwija architekturę data center

CiscoCisco rozszerza swą ofertę produktów i usług związanych z centrum przetwarzania danych, w celu przyśpieszenia innowacji w informatyce, zwiększenia wartości biznesowej oraz wsparcia nowych modeli biznesowych, takich jak wirtualizacja desktopów oraz publiczna i prywatna chmura obliczeniowa.


Cisco wprowadziło nową ofertę Unified Network Services, mającą na celu udostępnienie dowolnych usług sieciowych w każdym środowisku i w każdej konfiguracji. Firma udoskonaliła również swoje oferty Unified Fabric i Unified Computing, które obecnie są bardziej elastyczne we wdrożeniu, prostsze oraz bardziej ekonomiczne.

Łącznie te trzy oferty stanowią fundament zintegrowanej architektury określanej jako Cisco Data Center Business Advantage, która ma na celu zwiększenie efektywności i elastyczności środowisk centrum przetwarzania danych, zarówno tradycyjnych, jak i zwirtualizowanych. Architektura Cisco Data Center Business Advantage ułatwia klientom powiązanie inwestycji w informatykę z korzyściami biznesowymi dzięki udostępnieniu nowych usług i strumieni przychodów, poprawie rentowności oraz umożliwieniu wprowadzania nowych, przełomowych modeli biznesowych i informatycznych.

ELEMENTY OFERTY:
Cisco Unified Network Services - gama usług realizowanych przez urządzenia fizyczne lub wirtualne. Rozwiązania są proste w eksploatacji, a także pozwalają na przenoszenie obciążenia pomiędzy sieciami, systemami komputerowymi i środowiskami przetwarzania poza siecią lokalną (cloud computing). Pierwsze innowacje wprowadzone w ramach tej oferty obejmują:
 • Cisco Virtual Security Gateway (wirtualna brama bezpieczeństwa) - urządzenie wirtualne, które wdraża strategię bezpieczeństwa na poziomie maszyny wirtualnej w obrębie sieci VLAN i współużytkowanej infrastruktury informatycznej centrum przetwarzania danych. Cisco Virtual Security Gateway jest implementowana jako część wirtualnego przełącznika Nexus 1000V, co zapewnia prostą eksploatację, elastyczność wdrożenia i wysoką wydajność, a także umożliwia scentralizowane zarządzanie.
 • Cisco virtual Wide Area Application Services (vWAAS) - wirtualne usługi aplikacji rozległych, implementowane jako urządzenie wirtualne działające na hiperwizorze VMware ESX/ESXi i serwerach z serii Cisco Unified Computing System lub innych serwerach x86. Jest to pierwsze rozwiązanie do optymalizacji sieci rozległych obsługujące przetwarzanie w ramach chmury obliczeniowej

Nowy przełącznik Nexus 5548 - pozwalający na większą wydajność i skalowalność jednolitej infrastruktury - o wysokości 1U, z 48 portami. Urządzenie jest wyposażone w gniazdo do modułu rozszerzeń obsługującego technologię Unified Port (jednolity port - każdy port może być skonfigurowany jako Ethernet albo Fibre Channel).

Rozszerzenie oferty Unified Computing System -  kompaktowy serwer blade z dużą ilością pamięci, nadaje się znakomicie do takich zastosowań jak bazy danych przetwarzające dużą liczbę transakcji, wirtualizacja serwerów i wirtualizacja desktopów. Koncepcja Cisco Unified Computing łączy ze sobą zasoby mocy obliczeniowej, zasoby sieciowe, technologie wirtualizacji oraz dostęp do pamięci masowej  a także zintegrowane zarządzanie.

Usługi specjalistyczne i techniczne - ułatwiające klientom pełne wykorzystanie inwestycji w architekturę Cisco Data Center Business Advantage. Nowe usługi Cisco Desktop Virtualization Services (wirtualizacji pulpitów) umożliwiają tworzenie w wysokim stopniu bezpiecznej i skalowalnej infrastruktury wirtualnych pulpitów, a także udzielanie do niej pomocy technicznej.

"Prezentowana przez Cisco wizja architektury centrum przetwarzania danych oparta na Data Center Business Advantage jest zgodna z naszą wizją i pokazuje zaangażowanie tej firmy na rzecz pokonywania wyzwań pojawiających się w dziedzinie informatyki. Powiązanie innowacji informatycznych ze skutkami biznesowymi ma dla nas krytyczne znaczenie. Cisco Unified Computing System i rozwiązania Nexus pozwoliły nam już na uzyskanie większej niezawodności i dostępności, a także na obniżenie kosztów. Innowacje w zakresie centrum przetwarzania danych dadzą jeszcze większe korzyści biznesowe w miarę jak  będziemy w coraz większym stopniu stosować wirtualizację i cloud computing w celu maksymalnego wykorzystania naszych inwestycji w centrum przetwarzania danych" - powiedział Bob Butler, dyrektor ds. informatycznych, Hay Group.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja