Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco rozwija architekturę data center

CiscoCisco rozszerza swą ofertę produktów i usług związanych z centrum przetwarzania danych, w celu przyśpieszenia innowacji w informatyce, zwiększenia wartości biznesowej oraz wsparcia nowych modeli biznesowych, takich jak wirtualizacja desktopów oraz publiczna i prywatna chmura obliczeniowa.


Cisco wprowadziło nową ofertę Unified Network Services, mającą na celu udostępnienie dowolnych usług sieciowych w każdym środowisku i w każdej konfiguracji. Firma udoskonaliła również swoje oferty Unified Fabric i Unified Computing, które obecnie są bardziej elastyczne we wdrożeniu, prostsze oraz bardziej ekonomiczne.

Łącznie te trzy oferty stanowią fundament zintegrowanej architektury określanej jako Cisco Data Center Business Advantage, która ma na celu zwiększenie efektywności i elastyczności środowisk centrum przetwarzania danych, zarówno tradycyjnych, jak i zwirtualizowanych. Architektura Cisco Data Center Business Advantage ułatwia klientom powiązanie inwestycji w informatykę z korzyściami biznesowymi dzięki udostępnieniu nowych usług i strumieni przychodów, poprawie rentowności oraz umożliwieniu wprowadzania nowych, przełomowych modeli biznesowych i informatycznych.

ELEMENTY OFERTY:
Cisco Unified Network Services - gama usług realizowanych przez urządzenia fizyczne lub wirtualne. Rozwiązania są proste w eksploatacji, a także pozwalają na przenoszenie obciążenia pomiędzy sieciami, systemami komputerowymi i środowiskami przetwarzania poza siecią lokalną (cloud computing). Pierwsze innowacje wprowadzone w ramach tej oferty obejmują:
 • Cisco Virtual Security Gateway (wirtualna brama bezpieczeństwa) - urządzenie wirtualne, które wdraża strategię bezpieczeństwa na poziomie maszyny wirtualnej w obrębie sieci VLAN i współużytkowanej infrastruktury informatycznej centrum przetwarzania danych. Cisco Virtual Security Gateway jest implementowana jako część wirtualnego przełącznika Nexus 1000V, co zapewnia prostą eksploatację, elastyczność wdrożenia i wysoką wydajność, a także umożliwia scentralizowane zarządzanie.
 • Cisco virtual Wide Area Application Services (vWAAS) - wirtualne usługi aplikacji rozległych, implementowane jako urządzenie wirtualne działające na hiperwizorze VMware ESX/ESXi i serwerach z serii Cisco Unified Computing System lub innych serwerach x86. Jest to pierwsze rozwiązanie do optymalizacji sieci rozległych obsługujące przetwarzanie w ramach chmury obliczeniowej

Nowy przełącznik Nexus 5548 - pozwalający na większą wydajność i skalowalność jednolitej infrastruktury - o wysokości 1U, z 48 portami. Urządzenie jest wyposażone w gniazdo do modułu rozszerzeń obsługującego technologię Unified Port (jednolity port - każdy port może być skonfigurowany jako Ethernet albo Fibre Channel).

Rozszerzenie oferty Unified Computing System -  kompaktowy serwer blade z dużą ilością pamięci, nadaje się znakomicie do takich zastosowań jak bazy danych przetwarzające dużą liczbę transakcji, wirtualizacja serwerów i wirtualizacja desktopów. Koncepcja Cisco Unified Computing łączy ze sobą zasoby mocy obliczeniowej, zasoby sieciowe, technologie wirtualizacji oraz dostęp do pamięci masowej  a także zintegrowane zarządzanie.

Usługi specjalistyczne i techniczne - ułatwiające klientom pełne wykorzystanie inwestycji w architekturę Cisco Data Center Business Advantage. Nowe usługi Cisco Desktop Virtualization Services (wirtualizacji pulpitów) umożliwiają tworzenie w wysokim stopniu bezpiecznej i skalowalnej infrastruktury wirtualnych pulpitów, a także udzielanie do niej pomocy technicznej.

"Prezentowana przez Cisco wizja architektury centrum przetwarzania danych oparta na Data Center Business Advantage jest zgodna z naszą wizją i pokazuje zaangażowanie tej firmy na rzecz pokonywania wyzwań pojawiających się w dziedzinie informatyki. Powiązanie innowacji informatycznych ze skutkami biznesowymi ma dla nas krytyczne znaczenie. Cisco Unified Computing System i rozwiązania Nexus pozwoliły nam już na uzyskanie większej niezawodności i dostępności, a także na obniżenie kosztów. Innowacje w zakresie centrum przetwarzania danych dadzą jeszcze większe korzyści biznesowe w miarę jak  będziemy w coraz większym stopniu stosować wirtualizację i cloud computing w celu maksymalnego wykorzystania naszych inwestycji w centrum przetwarzania danych" - powiedział Bob Butler, dyrektor ds. informatycznych, Hay Group.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum