Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro Free VM Backup for VMware and Hyper-V

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology prezentuje DiskStation Manager 3.0

SynologySynology udostępniło dziś finalną wersję systemu operacyjnego do serwerów NAS - Synology DiskStation Manager 3.0 (DSM 3.0), z rozszerzoną współpracą z telefonami iPhone i Android oraz bogatym zestawem funkcji biznesowych.


"DSM 3.0 podnosi poprzeczkę w zakresie systemów operacyjnych do serwerów NAS. Po raz pierwszy oferuje wielozadaniowy i dynamicznie odświeżający się interfejs, którego wygląd można dopasować do własnych potrzeb. Gwarantuje on doświadczenia znane z obsługi tradycyjnego, pełnoekranowego pulpitu, mimo iż DSM 3.0 zarządzany jest wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej" - mówi Derren Lu, Prezes Synology.

Synology DSM 3.0 stanowi znaczne rozwinięcie poprzedniej wersji oprogramowania w wersji 2.3. Zawiera m.in. następujące funkcje:

1. Ulepszona współpraca z telefonami iPhone i urządzeniami z systemem Android – DS photo+, nowa aplikacja dla smartfonów, pozwala zarówno wgrywać fotografie oraz filmy bezpośrednio na DiskStation, jak i pobierać je z serwera. Dodatkowo, program przekształca telefon w bezprzewodowe urządzenia sterujące odtwarzaniem plików muzycznych na głośnikach USB podłączonych bezpośrednio do serwera DiskStation.

2. Wsparcie dla Windows ACL - Windows ACL umożliwia konfigurację praw dostępu do każdego pliku. Zapewnia możliwość szczegółowego określenia atrybutów oraz gwarantuje większy stopień elastyczności w zakresie praw dostępu.

3. Kompleksowa obsługa protokołu iSCSI − DSM 3.0 oferuje teraz możliwość wzajemnego, wielokrotnego mapowania pomiędzy iSCSI Target oraz jednostkami iSCSI LUN, zapewniając bardziej elastyczne rozwiązania typu „virtual storage”. Dostępne są także takie mechanizmy, jak Multiple connections per session (MC/S) i Multipath I/0 (MPIO), zabezpieczające połączenie iSCSI i umożliwiające jego działanie w przypadku awarii lub przeciążenia łącza. W celu zapewnienia integralności zgromadzonych plików, oprogramowanie DSM 3.0 jest zgodne ze standardem SPC-3 PR i wspiera funkcjonalność Microsoft Windows Server 2008 Failover Clustering, a także takie systemy, jak VMware Virtual Machine File System (VMFS) oraz Oracle Cluster File System (OCFS).

4. Kompatybilność z macierzami o zwiększonej pojemności – wprowadzona obsługa systemu plików EXT4 pozwala korzystać z przestrzeni dyskowej o maksymalnej wielkości 1 eksabajta, czyli miliona terabajtów, oferując zarazem większą stabilność oraz lepszą wydajność, przy jednoczesnym mniejszym prawdopodobieństwie wystąpienia fragmentacji plików. Docenią to z pewnością duże przedsiębiorstwa, poszukujące niezawodnych macierzy o dużej pojemności i poprawnej strukturze.

5. Surveillance Station 5 - aplikacja wspierająca monitoring wideo może współpracować teraz z ponad 600 modelami kamer IP, obsługuje rozdzielczość do 5 megapikseli i jest zgodna z rynkowymi standardami ONVIF oraz PSIA. Surveillance Station 5 ułatwia prowadzenie nadzoru nad obiektem, oddając do dyspozycji m.in. możliwość podglądu obrazu z 36 kamer − na żywo oraz na jednym ekranie. Funkcja Time Slicing dzieli odtwarzany materiał na cztery równe czasowo klipy wideo, pozwalając użytkownikowi szybko zapoznać się z przebiegiem całego zarejestrowanego wydarzenia.

Wraz z udostępnieniem finalnej wersji DSM 3.0 firma Synology zaprezentowała funkcjonalną aplikację do wykonywania kopii zapasowej - Synology Time Backup, pozwalającą na automatyczne wykonywanie kopii zapasowej plików i folderów na urządzeniu DiskStation oraz możliwość przywracania danych do pożądanej wersji.

System operacyjny Synology DSM 3.0 jest dostępny do pobrania bez opłat i zapewnia zgodność z serwerami DiskStation serii x07 i kolejnych. Wspierane są modele: DS411+, DS1010+, RS810+, RS810RP+, DS410, DS410j, DS210+, DS710+, DS210j, DS110+, DS110j, DS509+, RS409, RS409+, RS409RP+, DS409+, DS409, DS209+II, DS209+, DS209j, DS209, DS109+, DS109, DS109j, DS409slim, RS408, RS408-RP, DS508, DS408, DS108j, RS407, CS407, CS407e, DS207+, DS207, DS107+, DS107 oraz DS107e.

DSM 3.0 pobrać można pod adresem: http://www.synology.com/support/download.php?lang=enu
Wersja demonstracyjna DSM 3.0: http://www.synology.com/enu/products/demo/index.php

Źródło: Synology
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja