Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology prezentuje DiskStation Manager 3.0

SynologySynology udostępniło dziś finalną wersję systemu operacyjnego do serwerów NAS - Synology DiskStation Manager 3.0 (DSM 3.0), z rozszerzoną współpracą z telefonami iPhone i Android oraz bogatym zestawem funkcji biznesowych.


"DSM 3.0 podnosi poprzeczkę w zakresie systemów operacyjnych do serwerów NAS. Po raz pierwszy oferuje wielozadaniowy i dynamicznie odświeżający się interfejs, którego wygląd można dopasować do własnych potrzeb. Gwarantuje on doświadczenia znane z obsługi tradycyjnego, pełnoekranowego pulpitu, mimo iż DSM 3.0 zarządzany jest wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej" - mówi Derren Lu, Prezes Synology.

Synology DSM 3.0 stanowi znaczne rozwinięcie poprzedniej wersji oprogramowania w wersji 2.3. Zawiera m.in. następujące funkcje:

1. Ulepszona współpraca z telefonami iPhone i urządzeniami z systemem Android – DS photo+, nowa aplikacja dla smartfonów, pozwala zarówno wgrywać fotografie oraz filmy bezpośrednio na DiskStation, jak i pobierać je z serwera. Dodatkowo, program przekształca telefon w bezprzewodowe urządzenia sterujące odtwarzaniem plików muzycznych na głośnikach USB podłączonych bezpośrednio do serwera DiskStation.

2. Wsparcie dla Windows ACL - Windows ACL umożliwia konfigurację praw dostępu do każdego pliku. Zapewnia możliwość szczegółowego określenia atrybutów oraz gwarantuje większy stopień elastyczności w zakresie praw dostępu.

3. Kompleksowa obsługa protokołu iSCSI − DSM 3.0 oferuje teraz możliwość wzajemnego, wielokrotnego mapowania pomiędzy iSCSI Target oraz jednostkami iSCSI LUN, zapewniając bardziej elastyczne rozwiązania typu „virtual storage”. Dostępne są także takie mechanizmy, jak Multiple connections per session (MC/S) i Multipath I/0 (MPIO), zabezpieczające połączenie iSCSI i umożliwiające jego działanie w przypadku awarii lub przeciążenia łącza. W celu zapewnienia integralności zgromadzonych plików, oprogramowanie DSM 3.0 jest zgodne ze standardem SPC-3 PR i wspiera funkcjonalność Microsoft Windows Server 2008 Failover Clustering, a także takie systemy, jak VMware Virtual Machine File System (VMFS) oraz Oracle Cluster File System (OCFS).

4. Kompatybilność z macierzami o zwiększonej pojemności – wprowadzona obsługa systemu plików EXT4 pozwala korzystać z przestrzeni dyskowej o maksymalnej wielkości 1 eksabajta, czyli miliona terabajtów, oferując zarazem większą stabilność oraz lepszą wydajność, przy jednoczesnym mniejszym prawdopodobieństwie wystąpienia fragmentacji plików. Docenią to z pewnością duże przedsiębiorstwa, poszukujące niezawodnych macierzy o dużej pojemności i poprawnej strukturze.

5. Surveillance Station 5 - aplikacja wspierająca monitoring wideo może współpracować teraz z ponad 600 modelami kamer IP, obsługuje rozdzielczość do 5 megapikseli i jest zgodna z rynkowymi standardami ONVIF oraz PSIA. Surveillance Station 5 ułatwia prowadzenie nadzoru nad obiektem, oddając do dyspozycji m.in. możliwość podglądu obrazu z 36 kamer − na żywo oraz na jednym ekranie. Funkcja Time Slicing dzieli odtwarzany materiał na cztery równe czasowo klipy wideo, pozwalając użytkownikowi szybko zapoznać się z przebiegiem całego zarejestrowanego wydarzenia.

Wraz z udostępnieniem finalnej wersji DSM 3.0 firma Synology zaprezentowała funkcjonalną aplikację do wykonywania kopii zapasowej - Synology Time Backup, pozwalającą na automatyczne wykonywanie kopii zapasowej plików i folderów na urządzeniu DiskStation oraz możliwość przywracania danych do pożądanej wersji.

System operacyjny Synology DSM 3.0 jest dostępny do pobrania bez opłat i zapewnia zgodność z serwerami DiskStation serii x07 i kolejnych. Wspierane są modele: DS411+, DS1010+, RS810+, RS810RP+, DS410, DS410j, DS210+, DS710+, DS210j, DS110+, DS110j, DS509+, RS409, RS409+, RS409RP+, DS409+, DS409, DS209+II, DS209+, DS209j, DS209, DS109+, DS109, DS109j, DS409slim, RS408, RS408-RP, DS508, DS408, DS108j, RS407, CS407, CS407e, DS207+, DS207, DS107+, DS107 oraz DS107e.

DSM 3.0 pobrać można pod adresem: http://www.synology.com/support/download.php?lang=enu
Wersja demonstracyjna DSM 3.0: http://www.synology.com/enu/products/demo/index.php

Źródło: Synology
Skomentuj na forum