Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed prezentuje Steelhead Mobile 3.1

RiverbedSteelhead Mobile 3.1 wprowadza optymalizację wydajności dla wirtualnych desktopów Citrix i kluczowych aplikacji Microsoft; wprowadza pierwsze rozwiązanie optymalizacji sieci WAN dla systemu Apple OSX.


Dzięki nowemu rozwiązniu Riverbed, przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z optymalizacji wydajności wirtualnych desktopów Citrix oraz kluczowych aplikacji i protokołów Microsoft dla mobilnych pracowników. Dodatkowo, Riverbed wprowadza pierwsze mobilne rozwiązania optymalizacji sieci WAN dla organizacji, w których pracownicy mobilni wykorzystują laptopy Apple Mac wyposażone w sytemu OS X.

 

 

Riverbed


Ponieważ użytkownicy są w coraz większym stopniu oddaleni od swoich danych, kwestie wydajności w dostarczaniu tych danych poprzez sieć WAN, stają się kluczowe dla efektywności pracowników. Riverbed Steelhead Mobile pomaga dużym organizacjom w pokonywaniu barier związanych z wydajnością sieci i w konsekwencji w akceleracji kluczowych aplikacji oraz transferu danych do pracowników terenowych korzystających z sieci WAN.

Steelhead Mobile 3.1 wprowadza:
 - optymalizację wydajności dla wirtualnych desktopów Citrix
 - kluczowych aplikacji Microsoft
 - pierwsze rozwiązanie optymalizacji sieci WAN dla systemu Apple OSX

Optymalizacja wydajności rozprowadzanych wirtualnych desktopów Citrix
Od lat wiadomo, że wydajność wirtualnych desktopów w firmowych sieciach WAN ponosi szkody związane z ograniczeniem szerokości pasma oraz pod wpływem latencji, co z kolei wpływa na produktywność końcowych użytkowników. Steelhead Mobile 3.1 oferuje funkcje poprawiające wydajność produktów Citrix wśród pracowników mobilnych. Ponadto, poprzez uproszczenie konfiguracji przedsiębiorstwa maja możliwość pełne wykorzystanie wdrożonych produktów Citrix. Takie połączenie prędkości z prostotą sprawia, że wirtualizacja desktopów może przynosić również duże korzyści poprzez sieć WAN, bez obaw o wydajność. Dzięki tym ulepszeniom w Steelhead Mobile, Riverbed zapewnia kompletne rozwiązanie optymalizacyjne sieci WAN, przyśpieszające ruch w Citrix XenDesktop od centrów przetwarzania danych do oddziałów firmy, do terenowych pracowników oraz użytkowników w małych biurach, sprawiając, że praca ich wirtualnych desktopów jest szybsza niż kiedykolwiek.

Dodatkowo, dzięki temu produktowi przedsiębiorstwa są w stanie zapewnić swoim mobilnym pracownikom takie same możliwości akceleracji Citrix XenApp, z jakich już z powodzeniem korzystają pracownicy w centrali i oddziałach, używający optymalizacji sieci WAN Riverbed. Ta akceleracja skutkuje także oszczędnością przepustowości łącza sięgającą od 50 do 80 procent nieskompresowanego ruchu desktopowego.

Wprowadzenie pierwszego na rynku rozwiązania akceleracji sieci WAN dla użytkowników komputerów Apple
Wraz ze Steelhead Mobile 3.1, Riverbed wprowadza jedyne w branży mobilne rozwiązanie optymalizacji sieci WAN dla komputerów stacjonarnych i laptopów Apple. Oparte o sprawdzony Riverbed Optimization System (RiOS), który zasila produkty Steelhead oraz Virtual Steelheada, oprogramowanie Steelhead Mobile Mac umożliwia mobilnym pracownikom korzystających z komputerów Apple czerpanie korzyści z polepszonego dostępu i zwiększonej wydajności. Dodatkowo, Steelhead Mobile Mac jest jedynym rozwiązaniem optymalizacji sieci WAN, który optymalizuje aplikacje Windows pracujące na VMware Fusion, umożliwiając organizacjom optymalizację aplikacji zarówno w systemie Windows, jak i Mac, w oparciu o pojedynczą licencję klienta.

Za pomocą Steelhead Mobile 3.1, Riverbed zapewnia ulepszoną optymalizację dla kluczowych aplikacji Microsoft, takich jak:
 - Exchange 2010
 - Bezpieczna akceleracja dla szyfrowanego MAPI
 - SharePoint i Microsoft Online

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja