Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

CTERA C200 - specjalista od kopii zapasowej

CteraCTERA Networks - firma specjalizująca się w systemach do magazynowania i ochrony danych dedykowanych dla małych i średnich firm, realizowanych za pośrednictwem platformy Cloud Attached Storage, hybrydowego rozwiązania składającego się z usług tzw. "chmury" oraz montowanego po stronie klienta sprzętu do przechowywania danych - wprowadziła do oferty urządzenie CTERA C200.


Utrata dokumentów i innych plików z powodu wirusa lub awarii dysku to czarny scenariusz dla każdej firmy. Związany z kosztami, stresem i rozgoryczeniem. Konieczność ponownego wprowadzania danych, tworzenia dokumentów, odbudowy bazy adresów i kontaktów dopełnia całości. Wiele cennych informacji przepada jednak bezpowrotnie, a konsekwencje potrafią być dla firmy bardzo niebezpieczne.

By temu zaradzić i kompleksowo zabezpieczyć pliki przechowywane na różnych firmowych komputerach. CTERA zaoferowała małym i średnim firmom w Polsce przystępny cenowo system do archiwizacji danych.

Zintegrowane rozwiązanie, które trafia do klienta, składa się z serwera C200 oraz oprogramowania PC Agent. Aplikację instaluje się na każdym zabezpieczanym komputerze. Odpowiada za tworzenie kopii zapasowej i jej transfer przez sieć do serwera C200. W urządzeniu tym, mieszczącym dwa dyski twarde SATA II 3,5" o pojemności do 2TB każdy (4TB łącznie z możliwością rozbudowy), przechowywana są kopie zapasowe. CTERA C200 może zarazem pełnić funkcję tradycyjnego dysku sieciowego. 

"Zaproponowany przez CTERA Networks system różni się od innych, pozornie podobnych rozwiązań" - przekonuje Grzegorz Bielawski, manager ds. systemów sieciowych w EPA Systemy. "Przede wszystkim do użytkownika trafia zintegrowany, automatycznie działający produkt, który w krótkim czasie i bez zbędnych zabiegów, a także technicznej wiedzy zapewni nawet 20 firmowym komputerom bezpieczeństwo danych."

Szybki transfer zbiorów w sieci wspomaga wbudowane w serwer C200 łącze Gigabit LAN. Administrator lub właściciel firmy poprzez łatwy w obsłudze panel administracyjny serwera (dostęp przez przeglądarkę internetową) może zdalnie monitorować i zarządzać wszystkimi procesami backupu. Za jego pośrednictwem przywraca się także dane - całe partycje lub pojedyncze pliki.

Dostęp do zarchiwizowanych zbiorów jest zabezpieczony hasłem - oddzielnym dla każdego użytkownika. Urządzenie podczas pracy pobiera tylko 50W energii.

CTERA C200 oraz PC Agent wspierają także archiwizację danych przechowywanych na wykorzystywanym w firmie tradycyjnym serwerze, pracującym pod kontrolą Windows Server z serwerem bazodanowym SQL Server oraz serwerem pocztowym MS Exchange. W standardowym pakiecie znajduje się jedna licencja serwerowa.

System współpracuje także z usługą Virtual Cloud Drive, obsługiwaną przez firmę CTERA. Umożliwia ona przechowywanie kopii danych na zdalnych, zabezpieczonych serwerach. Transfer danych z urządzenia C200 na zdalny serwer dokonuje się automatycznie przez Internet, a przesyłane pliki - dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa - są szyfrowane.

Pakiet startowy, obejmujący serwer i oprogramowanie PC Agent z licencją na 20 komputerów, kosztuje 4990 PLN netto. Dodatkowy pakiet 20 licencji na aplikację PC Agent kosztuje 800 PLN netto.

Pakiet oprogramowania PC Agent oraz serwer CTERA C200 do ochrony danych w małych i średnich firmach dostępny jest w firmie EPA Systemy.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum