Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

CTERA C200 - specjalista od kopii zapasowej

CteraCTERA Networks - firma specjalizująca się w systemach do magazynowania i ochrony danych dedykowanych dla małych i średnich firm, realizowanych za pośrednictwem platformy Cloud Attached Storage, hybrydowego rozwiązania składającego się z usług tzw. "chmury" oraz montowanego po stronie klienta sprzętu do przechowywania danych - wprowadziła do oferty urządzenie CTERA C200.


Utrata dokumentów i innych plików z powodu wirusa lub awarii dysku to czarny scenariusz dla każdej firmy. Związany z kosztami, stresem i rozgoryczeniem. Konieczność ponownego wprowadzania danych, tworzenia dokumentów, odbudowy bazy adresów i kontaktów dopełnia całości. Wiele cennych informacji przepada jednak bezpowrotnie, a konsekwencje potrafią być dla firmy bardzo niebezpieczne.

By temu zaradzić i kompleksowo zabezpieczyć pliki przechowywane na różnych firmowych komputerach. CTERA zaoferowała małym i średnim firmom w Polsce przystępny cenowo system do archiwizacji danych.

Zintegrowane rozwiązanie, które trafia do klienta, składa się z serwera C200 oraz oprogramowania PC Agent. Aplikację instaluje się na każdym zabezpieczanym komputerze. Odpowiada za tworzenie kopii zapasowej i jej transfer przez sieć do serwera C200. W urządzeniu tym, mieszczącym dwa dyski twarde SATA II 3,5" o pojemności do 2TB każdy (4TB łącznie z możliwością rozbudowy), przechowywana są kopie zapasowe. CTERA C200 może zarazem pełnić funkcję tradycyjnego dysku sieciowego. 

"Zaproponowany przez CTERA Networks system różni się od innych, pozornie podobnych rozwiązań" - przekonuje Grzegorz Bielawski, manager ds. systemów sieciowych w EPA Systemy. "Przede wszystkim do użytkownika trafia zintegrowany, automatycznie działający produkt, który w krótkim czasie i bez zbędnych zabiegów, a także technicznej wiedzy zapewni nawet 20 firmowym komputerom bezpieczeństwo danych."

Szybki transfer zbiorów w sieci wspomaga wbudowane w serwer C200 łącze Gigabit LAN. Administrator lub właściciel firmy poprzez łatwy w obsłudze panel administracyjny serwera (dostęp przez przeglądarkę internetową) może zdalnie monitorować i zarządzać wszystkimi procesami backupu. Za jego pośrednictwem przywraca się także dane - całe partycje lub pojedyncze pliki.

Dostęp do zarchiwizowanych zbiorów jest zabezpieczony hasłem - oddzielnym dla każdego użytkownika. Urządzenie podczas pracy pobiera tylko 50W energii.

CTERA C200 oraz PC Agent wspierają także archiwizację danych przechowywanych na wykorzystywanym w firmie tradycyjnym serwerze, pracującym pod kontrolą Windows Server z serwerem bazodanowym SQL Server oraz serwerem pocztowym MS Exchange. W standardowym pakiecie znajduje się jedna licencja serwerowa.

System współpracuje także z usługą Virtual Cloud Drive, obsługiwaną przez firmę CTERA. Umożliwia ona przechowywanie kopii danych na zdalnych, zabezpieczonych serwerach. Transfer danych z urządzenia C200 na zdalny serwer dokonuje się automatycznie przez Internet, a przesyłane pliki - dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa - są szyfrowane.

Pakiet startowy, obejmujący serwer i oprogramowanie PC Agent z licencją na 20 komputerów, kosztuje 4990 PLN netto. Dodatkowy pakiet 20 licencji na aplikację PC Agent kosztuje 800 PLN netto.

Pakiet oprogramowania PC Agent oraz serwer CTERA C200 do ochrony danych w małych i średnich firmach dostępny jest w firmie EPA Systemy.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum