Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Bezpieczeństwo w chmurze - Cloud Security Service

NovellNovell udostępnił oprogramowanie Novell Cloud Security Service (NCSS), zawierające ponad 60 opatentowanych rozwiązań, dzięki którym operatorzy środowisk typu cloud mogą zapewnić klientom bezpieczny dostęp do zasobów oraz zgodność z wymogami przepisów.


Novell Cloud Security Service stanowi kluczowy element ogłoszonej właśnie wizji Novell WorkloadIQ i jest newralgiczną częścią oferty Novella w zakresie zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, która umożliwia przedsiębiorstwom spójne zarządzanie tożsamością w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud. Novell jest jedynym dostawcą oferującym pakiet silnie zintegrowanych rozwiązań, co pozwala firmom spełniać skomplikowane wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami za pomocą ekonomicznych i łatwych w użyciu narzędzi.

Dostawcy rozwiązań typu cloud oferujący usługi software-as-a-service (SaaS), platform-as-a-service (PaaS) czy infrastructure-as-a-service (IaaS) starają się wyróżnić na rynku. Dlatego proponują klientom dodatkowe usługi, takie jak indywidualne podejście do bezpieczeństwa. Novell Cloud Security Service ułatwi im zagwarantowanie klientom korporacyjnym bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. To pierwsze i jedyne rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem obsługujące jednocześnie wielu klientów w środowisku cloud, umożliwiając natychmiastowe udostępnianie zasobów, uwierzytelnianie, autoryzację i zapewnianie zgodności z wymogami przepisów.

Oprogramowanie Novell Cloud Security Service zostało już wdrożone we wielu miejscach na świecie w ramach testów beta. Wraz z ogłoszeniem publicznej dostępności, zespół Novella zajmujący się usługami typu cloud rozpoczyna pracę z ponad 200 dostawcami usług IaaS oraz 1300 dostawcami SaaS i PaaS.
 
„Zdolność Novella do dostarczania kompletnego zestawu rozwiązań do udostępniania zasobów, zarządzania dostępem, bezpieczeństwem i zgodnością z wymogami przepisów, ułatwiającego działanie zarówno przedsiębiorstwom, jak i dostawcom rozwiązań typu cloud, po raz kolejny potwierdza wiodącą pozycję Novella w tym obszarze. Cloud Security Alliance współpracuje ściśle z firmą Novell nad zaspokojeniem potrzeb użytkowników końcowych rozwiązań typu cloud w zakresie bezpieczeństwa i kontroli dostępu, łącznie z problemami, które wykraczają poza kwestie techniczne” - mówi Jim Reavis, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Cloud Security Alliance.

Novell Cloud Security Service działa w środowiskach typu cloud – u dostawcy udostępniającego swe aplikacje lub za pośrednictwem partnerów Novella. Użytkownicy mogą logować się  bezpośrednio lub poprzez korporacyjny system tożsamości. Usługa dokonuje weryfikacji tożsamości i jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie, przekazuje tę informację w formacie wymaganym przez dostawcę SaaS. Od tej chwili dla usługi SaaS użytkownik jest uwierzytelniony. Podczas korzystania z aplikacji, konektory aplikacyjne kontrolują działania użytkownika i generują informacje konieczne dla audytów zgodności z wymogami przepisów.

W miarę dojrzewania modeli przetwarzania danych w środowiskach typu cloud i wzrostu zainteresowania nimi ze strony przedsiębiorstw, problemy bezpieczeństwa, takie jak ochrona danych w chmurze, przygotowywanie raportów na potrzeby audytu i zapewnianie zgodności z wymogami przepisów nabierają coraz większego znaczenia. Połączenie produktów Novell Identity Manager 4 i Novell Access Manager jest jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym bezproblemowe udostępnianie zasobów i zapewnianie bezpiecznego dostępu w czasie rzeczywistym, co jest kluczową kwestią przy przenoszeniu newralgicznych obciążeń do środowisk typu cloud.

Dostawcom usług typu cloud, pragnącym zapewnić swym klientom bezpieczne i spełniające wymogi przepisów środowisko informatyczne, Novell Cloud Security Service oferuje obsługujące wielu klientów środowisko z wbudowanymi mechanizmami pomiarów, taryfikacji i audytu.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum