Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Bezpieczeństwo w chmurze - Cloud Security Service

NovellNovell udostępnił oprogramowanie Novell Cloud Security Service (NCSS), zawierające ponad 60 opatentowanych rozwiązań, dzięki którym operatorzy środowisk typu cloud mogą zapewnić klientom bezpieczny dostęp do zasobów oraz zgodność z wymogami przepisów.


Novell Cloud Security Service stanowi kluczowy element ogłoszonej właśnie wizji Novell WorkloadIQ i jest newralgiczną częścią oferty Novella w zakresie zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem, która umożliwia przedsiębiorstwom spójne zarządzanie tożsamością w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud. Novell jest jedynym dostawcą oferującym pakiet silnie zintegrowanych rozwiązań, co pozwala firmom spełniać skomplikowane wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami za pomocą ekonomicznych i łatwych w użyciu narzędzi.

Dostawcy rozwiązań typu cloud oferujący usługi software-as-a-service (SaaS), platform-as-a-service (PaaS) czy infrastructure-as-a-service (IaaS) starają się wyróżnić na rynku. Dlatego proponują klientom dodatkowe usługi, takie jak indywidualne podejście do bezpieczeństwa. Novell Cloud Security Service ułatwi im zagwarantowanie klientom korporacyjnym bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów. To pierwsze i jedyne rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem obsługujące jednocześnie wielu klientów w środowisku cloud, umożliwiając natychmiastowe udostępnianie zasobów, uwierzytelnianie, autoryzację i zapewnianie zgodności z wymogami przepisów.

Oprogramowanie Novell Cloud Security Service zostało już wdrożone we wielu miejscach na świecie w ramach testów beta. Wraz z ogłoszeniem publicznej dostępności, zespół Novella zajmujący się usługami typu cloud rozpoczyna pracę z ponad 200 dostawcami usług IaaS oraz 1300 dostawcami SaaS i PaaS.
 
„Zdolność Novella do dostarczania kompletnego zestawu rozwiązań do udostępniania zasobów, zarządzania dostępem, bezpieczeństwem i zgodnością z wymogami przepisów, ułatwiającego działanie zarówno przedsiębiorstwom, jak i dostawcom rozwiązań typu cloud, po raz kolejny potwierdza wiodącą pozycję Novella w tym obszarze. Cloud Security Alliance współpracuje ściśle z firmą Novell nad zaspokojeniem potrzeb użytkowników końcowych rozwiązań typu cloud w zakresie bezpieczeństwa i kontroli dostępu, łącznie z problemami, które wykraczają poza kwestie techniczne” - mówi Jim Reavis, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy Cloud Security Alliance.

Novell Cloud Security Service działa w środowiskach typu cloud – u dostawcy udostępniającego swe aplikacje lub za pośrednictwem partnerów Novella. Użytkownicy mogą logować się  bezpośrednio lub poprzez korporacyjny system tożsamości. Usługa dokonuje weryfikacji tożsamości i jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie, przekazuje tę informację w formacie wymaganym przez dostawcę SaaS. Od tej chwili dla usługi SaaS użytkownik jest uwierzytelniony. Podczas korzystania z aplikacji, konektory aplikacyjne kontrolują działania użytkownika i generują informacje konieczne dla audytów zgodności z wymogami przepisów.

W miarę dojrzewania modeli przetwarzania danych w środowiskach typu cloud i wzrostu zainteresowania nimi ze strony przedsiębiorstw, problemy bezpieczeństwa, takie jak ochrona danych w chmurze, przygotowywanie raportów na potrzeby audytu i zapewnianie zgodności z wymogami przepisów nabierają coraz większego znaczenia. Połączenie produktów Novell Identity Manager 4 i Novell Access Manager jest jedynym rozwiązaniem, umożliwiającym bezproblemowe udostępnianie zasobów i zapewnianie bezpiecznego dostępu w czasie rzeczywistym, co jest kluczową kwestią przy przenoszeniu newralgicznych obciążeń do środowisk typu cloud.

Dostawcom usług typu cloud, pragnącym zapewnić swym klientom bezpieczne i spełniające wymogi przepisów środowisko informatyczne, Novell Cloud Security Service oferuje obsługujące wielu klientów środowisko z wbudowanymi mechanizmami pomiarów, taryfikacji i audytu.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum