Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Novell przedstawia WorkloadIQ

NovellNovell zaprezentował WorkloadIQ - kompleksowe portfolio zintegrowanych rozwiązań z dziedziny inteligentnego zarządzania obciążeniami (Intelligent Workload Management, IWM).


Strategia Novella w zakresie IWM opiera się na zintegrowaniu mechanizmów zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem z obciążeniami serwerów (ang. workload). Zapewni to klientom niezawodne i efektywne świadczenie użytkownikom (pracownikom firmy, kontrahentom, klientom, partnerom itd.) usług informatycznych w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz środowiskach typu cloud. Od wejścia na rynek IWM, które nastąpiło w grudniu 2009, Novell udostępnił siedem produktów w ramach WorkloadIQ i przewiduje udostępnienie kolejnych pięciu do końca bieżącego roku.

„IDC przewiduje, że w ciągu najbliższych lat przedsiębiorstwa rozwijać będą zasoby informatyczne o charakterze mieszanym - fizyczne, wirtualne i typu cloud. Aby jak najlepiej wykorzystać tę dynamiczną, heterogeniczną infrastrukturę, informatycy potrzebować będą bardziej zautomatyzowanego, opartego na politykach podejścia do zarządzania obciążeniami – ich tworzeniem, udostępnianiem, migracją, monitorowaniem, pomiarami i zapewnianiem bezpieczeństwa. Inteligentne zarządzanie obciążeniami to szybko rozwijająca się koncepcja, która zaspokaja te potrzeby dzięki wykorzystaniu szeregu ważnych technologii” – mówi Mary Johnston Turner, dyrektor ds. badań w dziale korporacyjnego oprogramowania do zarządzania systemami w IDC.

WorkloadIQ oferuje klientom unikalne, pragmatyczne podejście do inteligentnego zarządzania obciążeniami - jednej z najszybciej rozwijających się koncepcji w branży informatycznej. Według IDC, rozwiązania do inteligentnego zarządzana obciążeniami rozwijają się w obrębie szeregu istniejących technologii, takich, jak urządzenia programowe, automatyzacja zarządzania serwerami i obciążeniami oraz rozwiązania do zarządzania tożsamością i dostępem. Według szacunków IDC, w roku 2009 wartość światowego rynku rozwiązań do automatyzacji zarządzania serwerami i obciążeniami osiągnęła 600 milionów USD, rynku oprogramowania do zarządzania tożsamością i dostępem - 3,5 miliarda USD, zaś rynku wirtualnych urządzeń programowych  - 156 milionów USD (dane z raport IDC: „Intelligent Workload Management: Opportunities and Challenges”, Doc. #223661, czerwiec 2010 r.).

WorkloadIQ stanowi odpowiedź Novella i jego partnerów na fundamentalne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i automatyzacji w postaci unikalnego, skoncentrowanego na tożsamości podejścia do zarządzania obciążeniami. WorkloadIQ udostępnia kompleksowy, spójny pakiet produktów, dających klientom możliwość łatwego i bezpiecznego zarządzania obciążeniami w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud. WorkloadIQ obsługuje pełny cykl IWM, obejmujący tworzenie, zapewnianie bezpieczeństwa, zarządzanie i mierzenie obciążeń, odznacza się przy tym modułowością, pozwalając klientom zaspokajać najpilniejsze potrzeby i stopniowo budować rozwiązanie zintegrowane.

Na rynku IWM konkuruje ze sobą wielu dostawców rozwiązań automatyzujących zarządzanie informatyką i służących zapewnianiu bezpieczeństwa, ale jedynie Novell przedstawił kompleksową koncepcję produktów lokujących się we wszystkich czterech segmentach rynku IWM. Od czasu przedstawienia swej strategii IWM w ubiegłym roku, Novell udostępnił siedem produktów należących do portfolio WorkloadIQ, w tym SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1, SUSE Gallery oraz SUSE Appliance Toolkit, PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect, PlateSpin Forge, urządzenie Novell Sentinel Log Manager i wirtualne urządzenie ZENworks Configuration Management. Do końca bieżącego roku Novell planuje udostępnić pięć kolejnych produktów – Novell Cloud Manager, Novell Identity Manager 4, Novell Cloud Security Service, Novell Operations Center oraz ZENworks 11.

Novell we współpracy z partnerami dąży do zapewnienia klientom możliwości stopniowego wdrażania inteligentnego zarządzania obciążeniami. W czerwcu 2010 firma VMware poinformowała, że będzie dystrybuować system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server i oferować dla niego pomoc techniczną. Klienci pragnący wdrożyć SUSE Linux Enterprise Server for VMware na maszynach wirtualnych VMware vSphere będą uprawnieni do otrzymania bez dopłaty, w ramach zakupionej licencji VMware vSphere, abonamentu SUSE Linux Enterprise Server, obejmującego poprawki i aktualizacje. Firma VMware poinformowała również o zamiarze standaryzacji swej oferty urządzeń wirtualnych w oparciu o SUSE Linux Enterprise Server.

„Strategią Novella jest udzielanie pomocy klientom, we współpracy z partnerami, w rozwiązywaniu aktualnych problemów punktowych, a jednocześnie umożliwienie osiągnięcia pełnego inteligentnego zarządzania obciążeniami w przyszłości. Na przykład Novell Identity Manager 4 umożliwia spójne zarządzanie politykami tożsamości w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud. Gdy w przyszłości zostanie wdrożone rozwiązanie Novell Cloud Manager, klient będzie mógł zbudować prywatne środowisko typu cloud z wykorzystaniem istniejących zasobów centrum danych. Każdy z tych produktów rozwiązuje określony problem. Jednak współdziałanie tych dwóch produktów umożliwia klientowi bezpieczne zarządzanie usługami informatycznymi w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud oraz optymalizację wykorzystania zasobów” – mówi Richard Whitehead, od niedawna dyrektor działu Intelligent Workload Management w firmie Novell.

Oprócz współpracy z VMware, Novell zawarł istotne porozumienia o współpracy w dziedzinie rozwiązań typu cloud z firmami takimi, jak Amazon Web Services, Atos Origin, BasisOne, Fujitsu i Vodacom Business, którzy dołączyli do grona partnerówobejmującego firmy ECS Technology, Gen-i, IBM, Tencent i Trustmarque. Każdy z tych dostawców rozwiązań typu cloud wykorzystuje różne elementy architektury WorkloadIQ, pomagające bezpiecznie zarządzać środowiskami cloud i zapewniające klientom inteligentne zarządzanie obciążeniami.

Architektura produktów WorkloadIQ

Choć wiele innych firm dostarcza rozmaite elementy zestawu rozwiązań do inteligentnego zarządzania obciążeniami, jedynie WorkloadIQ firmy Novell obejmuje produkty i usługi dla każdej z czterech kluczowych faz inteligentnego zarządzania obciążeniami – tworzenia, zabezpieczania, zarządzania i pomiarów. Każdy z tych produktów rozwiązuje konkretne problemy informatyczne, jednak dopiero szersza wizja WorkloadIQ daje klientom pewność, że dokonują wyboru rozwiązań, które będą rozwijać się wraz z ich firmą.

Tworzenie obciążeń:
- SUSE Linux Enterprise Server 11 SP1 to najwyższej klasy system operacyjny, dysponujący ponad 5000 certyfikowanymi aplikacjami, co jest liczbą ponad dwukrotnie większą, niż w przypadku innych dystrybucji Linuksa. W ubiegłym roku Novell rozszerzył swą strategię wirtualizacji, gwarantującą bezproblemową pracę systemu w środowiskach hipernadzorców firm Citrix, Microsoft i VMware, zapewniając klientom maksimum elastyczności, wydajności i możliwości wyboru.
- SUSE Appliance Toolkit i SUSE Gallery to zestaw rozwiązań zapewniający niezależnym dostawcom oprogramowania i użytkownikom końcowym możliwość najszybszego i najłatwiejszego tworzenia, testowania, oferowania i wdrażania wirtualnych urządzeń programowych i innych obciążeń. Nagradzane rozwiązanie SUSE Studio może się poszczycić ponad 82 tys. zarejestrowanych użytkowników, niemal 450 tys. stworzonych wirtualnych urządzeń i ponad 3 mln pobranych. SUSE Gallery to miejsce umożliwiające użytkownikom bezpłatne promowanie i udostępnianie stworzonych przez nich wirtualnych urządzeń oraz dostęp do wielkiej różnorodności urządzeń działających w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud.

Zabezpieczanie obciążeń:
- Identity Manager 4 to unikalna rodzina rozwiązań, zapewniająca bezpieczne zarządzanie obciążeniami i dostępem w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud. To pierwsze w branży rozwiązanie gwarantujące spójność polityk tożsamości, bezpieczeństwa i zgodności z wymogami przepisów dla całego ekosystemu informatycznego firmy, w szczególności zapewniające taki sam poziom zaufania w środowiskach typu cloud, co w centrum danych.
- Sentinel Log Manager Appliance to pierwsze w branży rozwiązanie do zarządzania rejestrami zdarzeń dostępne w postaci wirtualnego urządzenia. Sentinel Log Manager, stworzony za pomocą SUSE Studio, opracowanego przez Novella internetowego rozwiązania do tworzenia urządzeń programowych, ułatwia gromadzenie i zarządzanie informacjami o zdarzeniach zachodzących w infrastrukturze informatycznej, zmniejszając ryzyko i koszty zapewniania zgodności z wymogami przepisów.
- Novell Cloud Security Service umożliwia dostawcom rozwiązań typu cloud oferowanie użytkownikom korporacyjnym zindywidualizowanych rozwiązań bezpieczeństwa. Dzięki NCSS, przedsiębiorstwa mogą precyzyjnie definiować polityki bezpieczeństwa dla dostawców.

Pomiary obciążeń:
- Novell Operations Center to przygotowywana do udostępnienia w tym roku nowa generacja rozwiązania Business Service Management. Novell Operations Center zapewni klientom pełny obraz usług informatycznych, niezbędny do zagwarantowania wymaganych poziomów jakości usług.

Zarządzanie obciążeniami:
- Novell Cloud Manager to przygotowywane do udostępnienia w tym roku rozwiązanie umożliwiające firmom tworzenie prywatnych środowisk typu cloud w oparciu o istniejącą infrastrukturę informatyczną, bez względu na rodzaj sprzętu, hipernadzorców czy wykorzystywanych obecnie systemów operacyjnych.
- PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect i PlateSpin Forge współpracują zarówno z systemami Linux, jak i Windows, co czyni z nich pierwsze rozwiązania do zarządzania wirtualizacją, umożliwiające migracje obciążeń między dowolnymi środowiskami – z fizycznego do wirtualnego, z wirtualnego do fizycznego i z fizycznego do fizycznego – bez względu na platformę systemową.
- Urządzenie wirtualne ZENworks Configuration Management to jedno z pierwszych w branży rozwiązań plug-and-play łączących możliwości zarządzania komputerami osobistymi, zasobami i aktualizacjami. Urządzenie wirtualne ZENworks Configuration Management, stworzone za pomocą SUSE Studio i SUSE Appliance Toolkit, upraszcza proces instalacji i pozwala zmniejszyć koszty pomocy technicznej i konserwacji związane z zarządzaniem punktami końcowymi.
- ZENworks 11 to przygotowywane do udostępnienia w tym roku rozwiązanie łączące możliwości zarządzania komputerami osobistymi, zasobami, aktualizacjami oraz bezpieczeństwem punktów końcowych z poziomu jednej konsoli. W połączeniu z innowacjami w dziedzinie wykrywania lokalizacji i zarządzania zasilaniem, ZENworks 11 pozwala bez problemu zarządzać i zabezpieczać punty końcowe w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud, zapewniając przy tym użytkownikom niezbędne im środowisko pracy i uprawnienia, adekwatne do miejsca pobytu i wykorzystywanych urządzeń.

WorkloadIQ obejmuje także wiele innych produktów i usług. Więcej informacji na temat WorkloadIQ można znaleźć pod adresem www.novell.com/workloadiq.

Źródło: Novell
Skomentuj na forum