Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nagrody Best of Open Source Software Awards 2010

BOSSIE 2010 open source awardMagazyn InfoWorld po raz kolejny przyznał nagrody dla najlepszych programów open source wykorzystywanych w biznesie -  Best of Open Source Software Awards 2010 (BOSSIE 2010). Wśród laureatów nie mogło zabraknąć rozwiązań powiązanych z takimi dziedzinami jak wirtualizacja, storage i wspomagających zarządzanie centrum danych.


Nagrodzeni to m.in.:

VirtualBox - projekt nabyty przez Sun Microsystems, obecnie zarządzany przez Oracle, pozwalający na wirtualizację w systemach desktopowych, pracujący pod kontrolą systemów Windows, Liniux, Mac OS i Solaris. Rozwiązanie wyróżnia się dużą liczba obsługiwanych systemów gości, doskonałą obsługą sprzętu (w tym systemy z wsparciem dla wirtualizacji Intel VT-x i AMD-V). VirtualBox jest poważną alternatywą dla VMware Workstation i Parallels Desktop.

KVM (Kernel-based Virtual Machine) - darmowa, platforma wirtualizacji typu bare-metal dla sprzętu x86-64 z wsparciem dla technologii Intel VT lub AMD-V. KVM jest natywnie zaimplementowany w jądrze Linuksa. Dzięki API dla platform linuksowych umożliwia programistom tworzenie niestandardowych narzędzi monitorowania i zarządzania.

OpenVZ - to kolejny projekt open source, wywodzący się z komercyjnego oprogramowania Virtuozzo sponsorowany przez firmę Parralels. OpenVZ działa pod systemem Linux i pozwala niezależnie od siebie uruchomić kilka systemów wirtualnych z których każdy może być zarządzany zupełnie osobno tak jakby był zainstalowany na oddzielnym fizycznym sprzęcie. Systemy wirtualne mogą posiadać swój adres IP, przydzieloną konkretną ilość pamięci RAM, pliki, biblioteki. Jego możliwości cenne są ze względu na to, że nie musimy tracić mocy obliczeniowej tylko ze względu na to, że uruchamiane aplikacje nie mogą pracować wspólnie w obrębie jednego systemu.

Infobright Community Edition (ICE) - narzędzie bazodanowe oparte na MySQL przeznaczone do dostarczania skalowalnych hurtowni danych zoptymalizowane do analizy zapytań. ICE jest łatwy w obsłudze, oferuje wysoki poziom kompresji danych i doskonałą wydajność kwerend. Rozwiązanie dostępne jest  w wersji instalacyjnej dla systemu Windows i Linux oraz w postaci obrazów maszyny wirtualnej VMware.

Hyperic HQ - rozwiązanie firmy Springsource, zależnej od VMware, przeznaczone do monitorowania, diagnostyki i zarządzania infrastrukturą sieciową. Wspiera środowiska fizyczne, wirtualne (VMware ESX/ESXi i Citrix XenServer), serwery webowe i aplikacje. Oferuje również funkcje raportowania i sporządzania analiz. Dzięki konsoli uruchamianej w oknie przeglądarki można z niego skorzystać na niemal każdej platformie systemowej.

OpenNMS - oprogramowania napisane w Javie służące do zbierania danych i zarządzaniu zdarzeniami i powiadomieniami. Obsługuje szereg systemów operacyjnych, m.in. Linux, Solaris i MacOS X. Twórcy zapowiadają dodanie obsługi Windows w kolejnych wersjach. OpenNMS ma stanowić konkurencję dla narzędzi klasy Enterprise, takich jak IBM Tivoli i HP OpenView. OpenNMS obsługuje uwierzytelnianie RADIUS, pozwala na automatyczne tworzenie mapy sieci, oferuje wsparcie dla Asterisk.

Vyatta -  programowy router i firewall bazujący na dystrybucji Debian Linux, zoptymalizowany do pracy w środowiskach zwirtualizowanych w oparciu o hypervisor Citrix XenServer oraz VMware ESX/ESXi. Vyatta dostępna jest w wersji darmowej Core oraz w wersjach komercyjnych z rozszerzoną funkcjonalnością i wsparciem technicznym. Rozwiązanie z powodzeniem może konkurować ze sprzętowymi rozwiązaniami Cisco czy Juniper.

FreeNAS - darmowy serwer NAS (Network-Attached Storage), zbudowany w oparciu o FreeBSD (projekt m0n0wall). Posiada interfejs pozwalający na pełne zarządzanie przez sieć WWW. Zajmuje poniżej 32 MB pamięci, można zainstalować go na karcie Compact Flash, twardym dysku lub kluczu USB (pendrive). Obsługuje prawie każdy protokół wymiany plików, w tym  można myśleć – CIFS (Samba), NFS, HTTP, FTP, TFTP, AFP i  iSCSI. Rozwiązanie pozwala na budowę wydajnego serwera NAS zaledwie w kilka minut.

Cacti - oprogramowanie do monitorowania pracy urządzeń telekomunikacyjnych oraz komputerowych i archiwizacji wyników pomiarów pracy tych urządzeń oraz prezentacji wyników w postaci wykresów. Dzięki zaawansowanym funkcjom, administratorzy mogą tworzyć własne skrypty dla urządzeń nie wspierających SNMP.

FOG - bazujące na Linuksie rozwiązanie do klonowania dysków i partycji, podobne do Norton Ghost. FOG używa PXE i TFTP, więc nie ma potrzeby posiadania napędów CD/DVD w celu bootowania nośnika z obrazem. FOG może być konfigurowany za pomocą przeglądarki internetowej, może to być nawet przeglądarka w urządzeniu mobilnym jak np. iPhone.  

Alfresco Community Edition - system zarządzania treścią oparty o przetwarzanie w chmurze (cloud computing), dostępny poprzez platformę Amazon EC2.

Skomentuj na forum