Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMLite 3.2.6 dostępny!

VMLiteZespół programistów skupiony wokół projektu VMLite, rozszerzającego możliwości XP Mode dostępnego w Windows 7 wydał kolejną wersję narzędzia oznaczoną numerem 3.2.6. Rozwiązanie pozwala na uruchomienie trybu XP w 32 i 64 bitowych systemach Windows XP/Vista/7/Server 2003/Server 2008.


VMLite w początkowej fazie rozwoju umożliwiał użytkownikom systemu Windows 7 zainstalowanego na komputerach bez sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji (procesor Intel VT lub AMD-V z możliwością aktywacji funkcjonalności wirtualizacyjnych w BIOS-ie) na uruchomienie XP Mode (Tryb XP) pozwalającego na korzystanie z niekompatybilnych aplikacji w zwirtualizowanym środowisku opartym o Windows XP.

W marcu bieżącego roku Microsoft rozszerzył dostępność Windows XP Mode, umożliwiając jego uruchomienie na komputerach bez sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji. W związku z zaistniałymi zmianami mogło by się wydawać, że projekt VMLite nie będzie wzbudzał już tak dużego zainteresowania użytkowników pecetów.

Jednak programiści pracujący nad projektem, wspierani przez firmę Remotesoft rozszerzyli znacznie jego funkcjonalność, dzięki czemu oprogramowanie zbudowane na podstawie Oracle VirtualBox działa w systemach klienckich Windows XP/Vista/7 i serwerowych Windows Server 2003/Server 2008.

Poza tym w nowej wersji dodano natywne wsparcie dla urządzeń USB (teraz bezproblemowo do zwirtualizowanego systemu można podłączyć dyski USB, drukarki, skanery, kamery internetowe, iPhone itp., wykorzystujące porty USB 1.0, 1.1 i 2.0). Z jednego komputera mogą korzystać dwaj użytkownicy, jeden podłączony do fizycznego komputera drugi do systemu zwirtualizowanego obsługując maszynę za pomocą dodatkowego zestawu mysz/klawiatura podłączonego do hosta z VMLite poprzez USB.

VMLite Workstation / VMLite XP Mode v3.2.6 wspiera również akcelerację 2D/3D, w przeciwieństwie do XP Mode nie działa w oparciu o RDP, dzięki czemu umożliwia uruchomienie aplikacji, które potrafią wykryć RDP i odmawiają w tej sytuacji działania.

Rozwiązanie pozwala również na łatwe logowanie do domeny oraz bezpieczne przeglądanie stron internetowych w zwirtualizowanym IE, nie martwiąc się o wirusy lub spyware, które nie mają żadnego wpływu na system hosta. Poza Microsoft XPM, umożliwia obsługę już istniejących maszyn wirtualnych utworzonych w rozwiązaniach czołowych dostawców VM wspierając oprócz VHD również formaty VDI i VMDK.

Oprogramowanie można pobrać ze strony projektu po wcześniejszej rejestracji.

Skomentuj na forum