Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Identity Management 11g

OracleFirma Oracle wydała rozwiązanie Oracle Identity Management 11g, ułatwiające firmom i instytucjom uproszczenie zabezpieczenia aplikacji. Jest to zintegrowany i otwarty zbiór komponentów opartych na wspólnej platformie gwarantujący integrację zarówno w ramach pakietu jak i z narzędziami spoza niego.


Oracle Identity Management 11g jest pierwszą w branży architekturą zabezpieczeń zorientowaną na usługi. Oferuje programistom współużytkowane usługi administrowania tożsamością i zarządzania hasłami, silne mechanizmy uwierzytelniania i autoryzacji oraz funkcje przepływu pracy i audytu. Architektura została zaprojektowana tak, aby można było ją w naturalny sposób rozszerzyć na środowiska przetwarzania w chmurze obliczeniowej (cloud computing).

Oprócz zastosowania architektury opartej na usługach, ściślejszej integracji oraz nowych, dynamicznych interfejsów użytkownika, poszczególne produkty charakteryzują się następującymi usprawnieniami:

Oracle Identity Manager 11g: pełne administrowanie tożsamością i udostępnianiem ze zintegrowanymi funkcjami administrowania użytkownikami i rolami.

Oracle Access Manager 11g: funkcja jednokrotnego logowania do korporacyjnych aplikacji WWW, która udostępnia teraz również zarządzanie sesjami w pamięci, w oparciu o rozwiązanie Oracle Coherence.

Oracle Adaptive Access Manager 11g: ochrona przed oszustwami w przedsiębiorstwie dzięki zastosowaniu technologii One Time Password Anywhere zapewniającej obsługę haseł jednokrotnego użytku za pośrednictwem komunikatów SMS, interaktywnych odpowiedzi głosowych, poczty elektronicznej i komunikatorów.

Oracle OpenSSO Fedlet i OpenSSO STS 11g: pełna integracja i certyfikacja Sun Fedlet na potrzeby szybkiego stosowania partnerów stowarzyszania, a także funkcja usług bezpiecznych tokenów (Secure Token Service - STS) technologii Sun Open SSO STS, służąca do propagowania tożsamości.

Oracle Identity Analytics 11g: zgodność korporacyjna oraz zarządzanie przy użyciu połączenia analizy danych biznesowych oraz zabezpieczeń, za pomocą rozbudowanej hurtowni tożsamości.

Oracle Enterprise Manager Grid Control Management Pack for Identity Management 11g: zaawansowane funkcje monitorowania, diagnostyki i zarządzania wydajnością dla wszystkich komponentów pakietu Oracle Identity Management 11g.
 
Źródło: Oracle
Skomentuj na forum