Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Identity Management 11g

OracleFirma Oracle wydała rozwiązanie Oracle Identity Management 11g, ułatwiające firmom i instytucjom uproszczenie zabezpieczenia aplikacji. Jest to zintegrowany i otwarty zbiór komponentów opartych na wspólnej platformie gwarantujący integrację zarówno w ramach pakietu jak i z narzędziami spoza niego.


Oracle Identity Management 11g jest pierwszą w branży architekturą zabezpieczeń zorientowaną na usługi. Oferuje programistom współużytkowane usługi administrowania tożsamością i zarządzania hasłami, silne mechanizmy uwierzytelniania i autoryzacji oraz funkcje przepływu pracy i audytu. Architektura została zaprojektowana tak, aby można było ją w naturalny sposób rozszerzyć na środowiska przetwarzania w chmurze obliczeniowej (cloud computing).

Oprócz zastosowania architektury opartej na usługach, ściślejszej integracji oraz nowych, dynamicznych interfejsów użytkownika, poszczególne produkty charakteryzują się następującymi usprawnieniami:

Oracle Identity Manager 11g: pełne administrowanie tożsamością i udostępnianiem ze zintegrowanymi funkcjami administrowania użytkownikami i rolami.

Oracle Access Manager 11g: funkcja jednokrotnego logowania do korporacyjnych aplikacji WWW, która udostępnia teraz również zarządzanie sesjami w pamięci, w oparciu o rozwiązanie Oracle Coherence.

Oracle Adaptive Access Manager 11g: ochrona przed oszustwami w przedsiębiorstwie dzięki zastosowaniu technologii One Time Password Anywhere zapewniającej obsługę haseł jednokrotnego użytku za pośrednictwem komunikatów SMS, interaktywnych odpowiedzi głosowych, poczty elektronicznej i komunikatorów.

Oracle OpenSSO Fedlet i OpenSSO STS 11g: pełna integracja i certyfikacja Sun Fedlet na potrzeby szybkiego stosowania partnerów stowarzyszania, a także funkcja usług bezpiecznych tokenów (Secure Token Service - STS) technologii Sun Open SSO STS, służąca do propagowania tożsamości.

Oracle Identity Analytics 11g: zgodność korporacyjna oraz zarządzanie przy użyciu połączenia analizy danych biznesowych oraz zabezpieczeń, za pomocą rozbudowanej hurtowni tożsamości.

Oracle Enterprise Manager Grid Control Management Pack for Identity Management 11g: zaawansowane funkcje monitorowania, diagnostyki i zarządzania wydajnością dla wszystkich komponentów pakietu Oracle Identity Management 11g.
 
Źródło: Oracle
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja