Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Identity Management 11g

OracleFirma Oracle wydała rozwiązanie Oracle Identity Management 11g, ułatwiające firmom i instytucjom uproszczenie zabezpieczenia aplikacji. Jest to zintegrowany i otwarty zbiór komponentów opartych na wspólnej platformie gwarantujący integrację zarówno w ramach pakietu jak i z narzędziami spoza niego.


Oracle Identity Management 11g jest pierwszą w branży architekturą zabezpieczeń zorientowaną na usługi. Oferuje programistom współużytkowane usługi administrowania tożsamością i zarządzania hasłami, silne mechanizmy uwierzytelniania i autoryzacji oraz funkcje przepływu pracy i audytu. Architektura została zaprojektowana tak, aby można było ją w naturalny sposób rozszerzyć na środowiska przetwarzania w chmurze obliczeniowej (cloud computing).

Oprócz zastosowania architektury opartej na usługach, ściślejszej integracji oraz nowych, dynamicznych interfejsów użytkownika, poszczególne produkty charakteryzują się następującymi usprawnieniami:

Oracle Identity Manager 11g: pełne administrowanie tożsamością i udostępnianiem ze zintegrowanymi funkcjami administrowania użytkownikami i rolami.

Oracle Access Manager 11g: funkcja jednokrotnego logowania do korporacyjnych aplikacji WWW, która udostępnia teraz również zarządzanie sesjami w pamięci, w oparciu o rozwiązanie Oracle Coherence.

Oracle Adaptive Access Manager 11g: ochrona przed oszustwami w przedsiębiorstwie dzięki zastosowaniu technologii One Time Password Anywhere zapewniającej obsługę haseł jednokrotnego użytku za pośrednictwem komunikatów SMS, interaktywnych odpowiedzi głosowych, poczty elektronicznej i komunikatorów.

Oracle OpenSSO Fedlet i OpenSSO STS 11g: pełna integracja i certyfikacja Sun Fedlet na potrzeby szybkiego stosowania partnerów stowarzyszania, a także funkcja usług bezpiecznych tokenów (Secure Token Service - STS) technologii Sun Open SSO STS, służąca do propagowania tożsamości.

Oracle Identity Analytics 11g: zgodność korporacyjna oraz zarządzanie przy użyciu połączenia analizy danych biznesowych oraz zabezpieczeń, za pomocą rozbudowanej hurtowni tożsamości.

Oracle Enterprise Manager Grid Control Management Pack for Identity Management 11g: zaawansowane funkcje monitorowania, diagnostyki i zarządzania wydajnością dla wszystkich komponentów pakietu Oracle Identity Management 11g.
 
Źródło: Oracle
Skomentuj na forum