Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

IBM Domino obsłuży Notes z poziomu chmury

IBMIBM zapowiada nową usługę LotusLive Notes wraz z wersją serwera Domino, pozwalającym na obsługę klientów Notes z poziomu cloud computing.


Wcześniej istniało co prawda oprogramowanie Hosted Domino, jednak było ono dość uciążliwe w utrzymaniu i dlatego proponowano je tylko klientom dysponującym setkami aplikacji.

Nowa wersja Domino dla platformy LotusLive jest łatwiejsza we wdrożeniu i utrzymaniu niż rozwiązanie Hostet Domino przez co nadaje się także dla mniejszych przedsiębiorstw.

W nowym wydaniu Notes IBM skupił się na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa, niezawodności (high availability) i szybkości działania.

została zdominowana przez nośne hasła: bezpieczeństwo, kompleksowość, niezawodność (high availability), niskie koszty, duża szybkość działania. Nowością jest tymczasem coś innego: IBM po raz pierwszy przygotował wersję serwera Domino, która potrafi obsługiwać klientów Notes z poziomu chmury.

Podano przy okazji informacje na temat nowych funkcji kalendarza w zestawie LotusLive iNotes jak możliwość sprawdzania zajętych terminów przy planowaniu spotkań.

Wydawało by się że LotusLive iNotes jest chmurowym wariantem Lotus iNotes, jednak to coś zupełnie innego. LotusLive iNotes to oprogramowanie zbudowane na bazie platformy komunikacyjnej kupionej ponad rok temu od firmy Outblaze, która po włączeniu do Lotusa otrzymała nazwę iNotes. Jednak nie kryje się za nią ani Domino, ani Notes, lecz obsługiwany przez dostawcę usług cloud computing system komunikacyjny wykorzystywany m.in. przez Nokię w usłudze Ovi Mail.

LotusLive iNotes obecnie potrafi obsługiwać wymianę danych przez kalendarze klientów Notes i kalendarze platformy iNotes, dzięki czemu w jednej firmie część pracowników może korzystać z klientów Notes w wersji stacjonarnej bądź na platformie LotusLive, a część z przystępniejszego cenowo LotusLive iNotes.

Skomentuj na forum