Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

IBM Domino obsłuży Notes z poziomu chmury

IBMIBM zapowiada nową usługę LotusLive Notes wraz z wersją serwera Domino, pozwalającym na obsługę klientów Notes z poziomu cloud computing.


Wcześniej istniało co prawda oprogramowanie Hosted Domino, jednak było ono dość uciążliwe w utrzymaniu i dlatego proponowano je tylko klientom dysponującym setkami aplikacji.

Nowa wersja Domino dla platformy LotusLive jest łatwiejsza we wdrożeniu i utrzymaniu niż rozwiązanie Hostet Domino przez co nadaje się także dla mniejszych przedsiębiorstw.

W nowym wydaniu Notes IBM skupił się na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa, niezawodności (high availability) i szybkości działania.

została zdominowana przez nośne hasła: bezpieczeństwo, kompleksowość, niezawodność (high availability), niskie koszty, duża szybkość działania. Nowością jest tymczasem coś innego: IBM po raz pierwszy przygotował wersję serwera Domino, która potrafi obsługiwać klientów Notes z poziomu chmury.

Podano przy okazji informacje na temat nowych funkcji kalendarza w zestawie LotusLive iNotes jak możliwość sprawdzania zajętych terminów przy planowaniu spotkań.

Wydawało by się że LotusLive iNotes jest chmurowym wariantem Lotus iNotes, jednak to coś zupełnie innego. LotusLive iNotes to oprogramowanie zbudowane na bazie platformy komunikacyjnej kupionej ponad rok temu od firmy Outblaze, która po włączeniu do Lotusa otrzymała nazwę iNotes. Jednak nie kryje się za nią ani Domino, ani Notes, lecz obsługiwany przez dostawcę usług cloud computing system komunikacyjny wykorzystywany m.in. przez Nokię w usłudze Ovi Mail.

LotusLive iNotes obecnie potrafi obsługiwać wymianę danych przez kalendarze klientów Notes i kalendarze platformy iNotes, dzięki czemu w jednej firmie część pracowników może korzystać z klientów Notes w wersji stacjonarnej bądź na platformie LotusLive, a część z przystępniejszego cenowo LotusLive iNotes.

Skomentuj na forum