Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenDesktop 4 SP1 rozwiązaniem klasy Enterprise

Burton GroupNiezależna firma analityczna Burton Group poinformowała, że Citrix XenDesktop 4 z dodatkiem SP1 jest pierwszą platformą VDI spełniającą wszystkie kryteria badania Server Hosted Virtual Desktop (SHVD).


Badanie miało na celu wybór platform spełniających wymogi wdrożenia w największych, najbardziej złożonych środowiskach.  Nad doborem kryteriów analitycy Burton'a pracowali 5 miesięcy. W tym czasie przeanalizowali wiele rozwiązań, wsłuchiwali się również w wymagania klientów. Dokonując wyboru kryteriów przeanalizowano m.in. takie obszary jak wydajność, interfejs użytkownika, zarządzanie i poziom bezpieczeństwa.

Wybrano ponad 100 funkcjonalności i podzielono je na trzy grupy:
 - Wymagane - niezbędne podczas wdrożenia rozwiązania w największych przedsiębiorstwach
 - Preferowane - istotne ale nie zawsze konieczne
 - Opcjonalne - potrzebne w wyjątkowych sytuacjach

W pierwszej odsłonie badania, przeprowadzonej w maju br. porównano Citrix XenDesktop 4.0 i VMware View 4.0.1. Wówczas żadne z rozwiązań nie spełniało kryteriów uznanych za wymagane, tak by rozwiązania mogły być bez przeszkód wdrażane w największych przedsiębiorstwach.

Wraz z aktualizacją platformy wirtualizacji desktopów Citrix XenDesktop wprowadzoną przez Service Pack 1 rozwiązanie ponownie zostało poddane badaniu a sytuacja środowisk VDI radykalnie uległa zmianie.

Graficzny wynik badania XenDesktop 4 SP1 obrazuje poniższy wykres:

 

 

Burton Citrix XenDesktop 4 SP1 SHVD


Jak widać, przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymagań podstawowych, platforma XenDesktop 4 SP1 spełnia 76% wymagań preferowanych i jest pierwszym rozwiązania VDI klasy Enterprise spośród dostępnych na rynku.

Wirtualizacja desktopów z wykorzystaniem platformy Citrix została uznana przez analityków Burton Group za rozwiązanie najwyższej klasy. Citrix XenDesktop 4 z SP1 jest produktem, który klienci mogą bez obaw wdrażać w środowiskach o dużej skali, jednocześnie spełniając wszystkie zasadnicze wymagania platformy SHVD.

Jak widać, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy sytuacja uległa diametralnej zmianie. Jednak jeszcze w tym roku może nastąpić kolejna zmiana i być może VMware dołączy do Citrix wraz z wydaniem VMWare View 4.5, którego odsłona zapowiadana jest na wrześniową konferencję VMworld 2010.

Skomentuj na forum