Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Infrastruktura VMware podatna na ataki

Vasto MetasploitVasto (Virtualization ASsessment TOolkit) zestaw modułów dla Metasploit opracowany przez Claudio Criscione pozwala na bezproblemowy atak na infrastrukturę VMware.


Zestaw został opracowany jako narzędzie badawcze do wykonywania testów penetracyjnych lub audytu bezpieczeństwa rozwiązań wirtualizacyjnych.

Kolekcja modułów obnażyła bezpieczeństwo maszyn wirtualnych i samego vCenter.

Za pomocą vmware_version można stwierdzić, czy środowisko jest zwirtualizowane. Moduł skanuje obszary IP określając charakterystykę maszyny wirtualnej (VM) ustalając wersję jej oprogramowania.

Moduł vmware_vilurker podaje do Virtual Machine Manager (VMM) spreparowaną aktualizację zawierającą trojana. Atak wymaga wpierw przeprowadzenia ataku wstępnego typu Man in the Middle, który wyświetla komunikat o błędzie. Po zaakceptowaniu komunikatu błędu przez administratora następuje infekcja trojanem.

Poprzez komponent vmware_autopwn można niemal bezproblemowo przejąć sesję administratora w konsoli vCenter.
Wprawdzie 19 lipca wydano aktualizację, która niweluje lukę wykorzystywaną przez ten atak, jednak jak zauważył Criscione, łatka nie jest dystrybuowany automatycznie i dlatego duża liczba środowisk jest nadal niedostatecznie zabezpieczona.

VMware w domyślnej konfiguracji nie jest wyposażony w blokady wielokrotnych, błędnych prób logowania w przypadku standardowych kont (Root albo Admin), dlatego moduł vmware_login_ bruteforce może być wykorzystany do odgadnięcia hasła za pomocą ataków typu Brute Force.

Autor modułów przed kilka dniami wykrył, że w VMware vCenter 4.1 nadal standardowo uaktywniona jest funkcja administrowania Tomcatem, a standardowe hasło dla użytkownika VmwareAdmin składa się z jednej małej litery, czterech dużych liter i jednej, co ułatwia przeprowadzenie ataku.

Skomentuj na forum