Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Premiera SUSE Gallery

SuseNovell udostępnił SUSE Gallery, nowe rozwiązanie, pozwalające zarejestrowanym użytkownikom SUSE Studio publikować w Internecie stworzone przez nich virtual appliance (wirtualne urządzenia programowe) i aplikacje działające w środowiskach typu cloud.


SUSE Gallery, zaprezentowane przed miesiącem w wersji beta, umożliwia użytkownikom przeglądanie opublikowanych tam rozwiązań i dokonanie wyboru tego, które najlepiej odpowiada ich konkretnym potrzebom w zastosowaniach komercyjnych lub osobistych, a następnie jego bezpłatne pobranie. Korzystając z wirtualnych urządzeń, użytkownicy unikają typowych dla tradycyjnych aplikacji problemów związanych z procesem instalacji i konfiguracji.

"SUSE Gallery stanowi usprawnienie, przyspieszające ewolucję zainteresowań klientów w kierunku zwirtualizowanych centrów danych i przetwarzania w środowiskach typu cloud" - mówi Parag Patel, wiceprezes VMware ds. globalnych strategii współpracy.

SUSE Gallery zaprezentowane w pierwszą rocznicę uruchomienia programu SUSE Appliance Program to witryna umożliwia niezależnym dostawcom oprogramowania i innym użytkownikom bezpłatne prezentowanie i oferowanie stworzonych przez nich wirtualnych urządzeń programowych.  Niezależni dostawcy oprogramowania, programiści i entuzjaści programowania mogą dzięki niemu wygodnie udostępniać, promować, współtworzyć i wymieniać stworzone przez siebie urządzenia z innymi. Novell nie będzie pobierał opłat od twórców za umieszczanie wirtualnych urządzeń programowych w SUSE Gallery ani od użytkowników za ich pobieranie.

Virtual Appliance opracowane za pomocą SUSE studio i opublikowane w SUSE Gallery może być zapisane w postaci obrazu Live CD, obrazu dla dysku USB, wirtualnej maszyny dla hypervisorów Xen i VMware (w przyszłości również dla Hyper-V).

SUSE Gallery pełni rolę centralnego repozytorium wirtualnych urządzeń programowych dla twórców i użytkowników rozwiązań komercyjnych i społecznościowych. Umożliwia ono również publikowanie szablonów urządzeń programowych i dopasowanych do konkretnych zastosowań obrazów systemów operacyjnych, ułatwiając ich szersze wykorzystanie, co przyspiesza proces tworzenia rozwiązań. Każde udostępnione wirtualne urządzenie będzie miało swą własną witrynę z unikalnym adresem URL, co umożliwi dostawcom oprogramowania prowadzenie ukierunkowanych kampanii marketingowych i sprzedaży oraz śledzenie ich rezultatów.

Novell ogłosił również pierwszą edycję dorocznego konkursu „Dister” dla użytkowników SUSE Studio, która trwać będzie od 27 lipca do 30 września 2010 r. Nagrody przyznane zostaną za najbardziej nowatorskie wirtualne urządzenia w dwóch kategoriach - rozwiązań do zastosowań społecznościowych i komercyjnych. Po wyłonieniu przez Novella finalistów, panel wiodących w branży specjalistów dokona wyboru zwycięzców w każdej z kategorii, którym przyznane zostaną nagrody główne w wysokości 10.000 USD. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.novell.com/thedisters.

"Wirtualne urządzenia pozwalają niezależnym dostawcom oprogramowania uprościć przygotowanie pakietów tworzonych przez nich rozwiązań dla różnorodnych środowisk, umożliwiając testowanie, wdrażanie i skalowanie oferowanych rozwiązań stosownie do konkretnych potrzeb klientów" - mówi Brett Waldman, starszy analityk ds. wirtualnych urządzeń programowych i wirtualizacji w IDC. "Dzięki temu wirtualne urządzenia stwarzają istotne możliwości rynkowe, umożliwiając 'masową indywidualizację’ aplikacji i dostarczanie w pełni zintegrowanych rozwiązań szybciej i bardziej efektywnie, niż kiedykolwiek dotąd."

Z repozytorium SUSE Gallery można już korzystać pod adresem www.susegallery.com  lub za pośrednictwem funkcji przeglądania SUSE Studio Online. Więcej informacji na temat programu SUSE Appliance można znaleźć pod adresem www.novell.com/appliances. 

Czytaj również:
-> Wystartował SUSE Appliance Program
-> Stwórz własną dystrybucję dzięki SUSE Studio
-> SLES na wirtualnych urządzenich IBM

Źródło: Novell
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja