Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft SCE 2010 z zestawem PRIMERGY ServerView

FujitsuFujitsu wprowadza na rynek kompleksowe rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą IT, radykalnie ułatwiające wirtualizację serwerów - Microsoft System Center Essentials 2010 (SCE 2010), zintegrowany z oprogramowaniem Fujitsu do zarządzania systemami, PRIMERGY ServerView.


Fujitsu oferuje wersję OEM SCE 2010 z zestawem ServerView, która stanowi ujednolicone rozwiązanie z jedną konsolą do zintegrowanego zarządzania różnymi zadaniami serwerów fizycznych i wirtualnych oraz klientami, sprzętem, oprogramowaniem i usługami informatycznymi. Rozwiązanie SCE2010 zostało opracowane i wycenione z myślą o zapewnieniu firmom średniej wielkości łatwego dostępu do korzyści z wirtualizacji serwerów.

Produkt ten jest dopełnieniem opracowanego przez Fujitsu zestawu oprogramowania do zarządzania systemami, ServerView, który zawiera wiele elementów zaprojektowanych z myślą o potrzebach firm średniej wielkości i dużych przedsiębiorstw.

"Wprawdzie wirtualizacja jest coraz łatwiej dostępna dla firm średniej wielkości, ale jej wdrożenie nie zawsze jest proste i tanie. Dostępna na całym świecie wersja OEM oprogramowania Microsoft System Center Essentials 2010 daje małym i średnim firmom pewność, że otrzymują funkcjonalne, skalowane i niezawodne rozwiązanie" - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu serwerów x86 w firmie Fujitsu Technology Solutions.

SCE 2010 to idealne rozwiązanie dla rynku partnerskiego, które umożliwia łatwe wdrażanie oraz zdalne serwisowanie i obsługiwanie do 50 obciążeń serwerów i do 500 klientów. Dodanie zestawu PRIMERGY ServerView znacznie zwiększa możliwości zarządzania systemem przyspiesza rozwiązywanie problemów i umożliwia automatyzację uaktualniania systemu i zbierania danych.

Firmy używające serwery x86 z serii PRIMERGY i dyskowe systemy pamięci masowej ETERNUS DX mogą dzięki integracji z zestawem ServerView wykorzystywać technologię wirtualizacji Microsoft Hyper-V Server 2008 R2.

"Microsoft stawia sobie za cel dostarczanie produktów i rozwiązań, które ułatwiają małym i średnim firmom osiąganie sukcesów i obniżanie kosztów" - powiedział Garth Fort, dyrektor ds. rozwiązań System Center i wirtualizacji w firmie Microsoft. "Wiele z tych firm zdaje sobie sprawę z efektywności i elastyczności, jakie daje wirtualizacja, ale ma opory przed jej wdrożeniem, ponieważ obawia się wysokich kosztów i złożoności. Oferując SCE 2010 i Hyper-V, firmy Fujitsu i Microsoft ułatwiają małym i średnim firmom zrobienie pierwszego kroku do wdrożenia wirtualizacji".

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum