Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zabezpieczenia środowisk fizycznych i wirtualnych

HPHP zaprezentował nowe, wydajne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo infrastruktury IT, których celem jest zapobieganie zagrożeniom sieciowym w infrastrukturze konwergentnej (HP Converged Infrastructure). Zapewniają one kompleksową ochronę danych zarówno w środowiskach fizycznych, jak i wirtualnych.


Nowa oferta wprowadza udoskonalone zabezpieczenia w technologii HP FlexFabric - wydajnej, elastycznej i bezpiecznej architektury sieciowej, stosowanej w centrach przetwarzania danych opartych na infrastrukturze konwergentnej.

Środowiska wirtualne i uruchomione w nich aplikacje są narażone na te same zagrożenia, co tradycyjne centra przetwarzania danych. Gdy wiele maszyn wirtualnych jest obsługiwanych przez jeden serwer, każdy przypadek złamania zabezpieczeń może mieć katastrofalny wpływ na działanie przedsiębiorstwa. Firmy przyspieszają procesy przenoszenia aplikacji produkcyjnych i zasobów o znaczeniu krytycznym do środowisk wirtualnych. Wymagania dotyczące zabezpieczeń muszą więc stać się strategicznym elementem ich planów.

Platforma HP TippingPoint Secure Virtualization Framework (SVF) to pakiet produktów, których zadaniem jest zapobieganie zagrożeniom sieciowym i ograniczenie ich negatywnego wpływu na środowiska wirtualne. Pierwszym produktem wprowadzonym na rynek w ramach platformy SVF jest narzędzie TippingPoint Virtual Controller (vController). Pozwala ono rozszerzyć zabezpieczenia TippingPoint tak, aby obejmowały one nie tylko sieci fizyczne, ale także sieci wirtualne. Przekierowuje odpowiednie funkcje zabezpieczające za pośrednictwem urządzenia HP TippingPoint N-Platform Intrusion Prevention System (IPS).
Narzędzie vController chroni system przed atakami poprzez kontrolę całego ruchu sieciowego odbywającego się z udziałem maszyn wirtualnych. Dotyczy to zarówno danych przesyłanych między maszynami wirtualnymi, jak i przekazywanych z maszyn wirtualnych do tradycyjnych serwerów. Do pozostałych zalet narzędzia vController należą następujące aspekty:
- zwiększone bezpieczeństwo sieci dzięki rozszerzeniu zasięgu automatycznych funkcji zapobiegających zagrożeniom HP na środowiska wirtualne,
- mniej skomplikowane wdrożenie ze względu na możliwość zastosowania w infrastrukturze wirtualnej tych samych procesów, narzędzi i umiejętności, które są stosowane do zabezpieczania środowisk fizycznych;
- uproszczone zarządzanie zabezpieczeniami sieciowymi dzięki jednej konsoli, która umożliwia administrację i kontrolę oraz zapewnia przejrzystość zarówno w sieciach fizycznych, jak i wirtualnych.

Rozwiązanie vController wykorzystuje wysoką dostępność i możliwości wprowadzonych ostatnio do oferty, skalowalnych serwerów HP ProLiant G7. Serwery te są w stanie odizolować uszkodzoną maszynę wirtualną lub usterkę związaną z pamięcią bez konieczności wyłączania serwera fizycznego i uruchomionych na nim maszyn wirtualnych. Narzędzie vController oferuje dodatkową warstwę zabezpieczającą. Nie dopuszcza do uszkodzenia maszyn wirtualnych przez szkodliwe treści przesyłane w sieci.

Linia zabezpieczeń HP została też rozszerzona o nową usługę HP TippingPoint Reputation Digital Vaccine (Rep DV), gwarantującą, że wdrożone przez klienta rozwiązania IPS dysponują najbardziej aktualną i szczegółową listą podejrzanych stron i witryn zawierających szkodliwy kod. Usługa automatycznie blokuje cały ruch związany z tymi stronami. Lista jest aktualizowana co dwie godziny. Jej opracowywaniem zajmuje się laboratorium HP DVLabs, najlepszy w branży ośrodek badawczo-rozwojowy w dziedzinie zabezpieczeń.

Aby zapewnić maksymalną ochronę i obniżyć ryzyko biznesowe swoich klientów, HP wprowadza również dwa nowe rozwiązania HP TippingPoint z serii S. Rozszerzają one zasięg zabezpieczeń stosowanych w sieciach lokalnych aż po rdzeń centrum przetwarzania danych. Obejmują przy tym zarówno domeny fizyczne, jak i wirtualne.

Moduł HP TippingPoint S1200N IPS A7500 umożliwia elastyczne wdrażanie zabezpieczeń sieciowych. Udostępnia on zaawansowane funkcje kontroli zabezpieczeń HP Tipping Point IPS w infrastrukturze typu „blade”. Moduł stanowi dodatkowy sposób na kontrolę zabezpieczeń. Współpracuje ze stosowanymi już przez klientów przełącznikami HP A7500 i włącza zabezpieczenia bezpośrednio w urządzenia sieciowe.

Urządzenie HP TippingPoint S1500 SSL oferuje lepszą ochronę całej sieci. To wyspecjalizowane rozwiązanie do deszyfrowania i ponownego szyfrowania ruchu związanego ze stronami internetowymi, który odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL (Secure Sockets Layer). W ten sposób można monitorować pod kątem szkodliwej zawartości również szyfrowany ruch w sieci, zapewniając możliwość natychmiastowego podjęcia działań w przypadku podejrzanych zachowań.

Te rozwiązania sieciowe uzupełniają prezentowaną obecnie ofertę serwerów HP nowej generacji. Obejmuje ona nowy moduł HP Fibre Channel over Ethernet (FCoE) przeznaczony do stosowanego w centrach przetwarzania danych przełącznika HP A5820. Moduł ten zapewnia konwergencję pamięci masowej i przełączników stelażowych, a także wyspecjalizowanych kart sieciowych stosowanych w serwerach i systemach pamięci masowej. Pozwala on znacznie ograniczyć złożoność połączeń na brzegach serwera.

HP zapewnia kompleksową ofertę usług, które obejmują cały cykl eksploatacji wszelkich elementów infrastruktury, od jej szkieletu aż po brzeg. Ich zadaniem jest zapewnienie wysokiej wydajności i dostępności sieci, a także ekonomiczności jej działania. Pomagają w tym doświadczeni eksperci HP, którzy dokonują oceny infrastruktury sieciowej klientów, określają czynniki ryzyka i wskazują sposoby na poprawę wydajności i bezpieczeństwa. Usługi HP umożliwiają klientom szybszy rozwój i przejście do wydajnego modelu zarządzania współużytkowanymi usługami w oparciu o infrastrukturę konwergentną HP.

Źródło: HP
Skomentuj na forum